آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)چ

آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)

از نظریه‌های متعددی که از آغاز علم روانشناسی تاکنون به طبقه­‌بندی و توصیف تیپ­‌های مختلف شخصیتی پرداخته‌اند، نظریه­‌های سنخ­‌شناسی و تیپ­‌شناسی مانند یونگ و آیزنگ تا نظریه هالند و نظریه اینیاگرام ۹ گونه تیپ شخصیتی را معرفی و توصیف می­کند و درواقع افراد را با تمایلات درونی، انگیزه­‌های هشیار و ناهشیار و الگوی احساسی، ادراکی و رفتاری خود آشنا می­کند. اینیاگرام در لغت از دو کلمه یونانی Ennea به معنای عدد ۹ و Gram به معنای شکل تشکیل شده است. درواقع این مفهوم معرف تیپ‌­های ۹ گانه شخصیتی است. هرسنخ شخصیتی کانون توجه، علایق، ارزشها، انتظارات، شکل برقراری ارتباط و محیط شغلی جذاب با نوع خودش را دارد. اینیاگرام شخصیتی از یک مبداً یا از سوی یک شخص و یا موسسه پرورش نیافته است، بلکه نتیجه تحقیقات، کنجکاوی­‌ها و تجزیه و تحلیل­‌های فراوانی است که از ترکیب روش­‌های متعدد اسطوره‌ه­ای (دینی، مذهبی، عرفانی) و علم روان­شناسی امروزی سرچشمه گرفته است. فردی که شکل اینیاگرام را برای اولین بار معرفی نمود، فردی روسی ـ یونانی به نام گورجیف است که در ابتدای قرن بیستم پایه­‌گذار اولیه این نظریه نام گرفت. اما تخصیص نه تیپ شخصیتی به هریک از نه وضع روی نمودار به‌طوری‌که امروزه ما آن را می­‌شناسیم، به ایچاز، و آموزش وسیع اینیاگرام از اوایل سال ۱۹۷۰ به روان­پزشک آمریکایی به نام نارانجو برمی‌گردد.

معرفی آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)

آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI) به دو روانشناس به نام‌های ریزو هادسون که در سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ اولین مطالعات و تحقیقات علمی آن را آغاز کردند مربوط می‌شود. این پرسشنامه دارای ۱۴۴ سؤال می‌باشد که ۹ تیپ شخصیتی را تشخیص می‌دهد.

نمره‌گذاری آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده جداول نمره‌گذاری و راهبردهای کامل تفسیر آن آورده شده است.

خرید و دانلود آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل آزمون تشخیص شخصیت اینیاگرام (RHETI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری شخصیت اینیاگرام

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

نظریه سبک­های دلبستگی که به وسیله بالبی (Bowlby) مطرح شد، بیان می­دارد که روابط اولیه مادر – کودک سبک دلبستگی فرد را شکل می­دهد و این سبک دلبستگی بر افکار فرد درباره خودش و دیگران اثر می­گذارد و نحوه مدیریت روابط میان فردی او را تعیین می­کند. علاوه ­براین، کیفیت دلبستگی در تمام طول زندگی اثرات خود را نشان می­دهد و تفاوت­های فردی در مواجهه با آزردگی درونی و معنی کردن روابط بین ­فردی را روشن می­ سازد. برحسب این­که این رابطه اولیه چگونه شکل گرفته باشد، فرد می­تواند دارای دلبستگی ایمن یا یکی از سه سبک­ دلبستگی ناایمن باشد. در سبک دلبستگی ایمن (Secure Attachment Style) فرد نیاز کمی به تأیید دیگران دارد و نسبتاً به راحتی می­تواند با دیگران روابط صمیمانه‌­ای را شکل دهد. افراد دارای سبک دلبستگی آشفته (Preoccupied Attachment Style) خودشان را لایق دوست داشتن نمی­دانند و در رابط خودشان با دیگران وسواسی هستند. افراد دارای سبک دلبستگی اجتنابی (Avoidant Attachment Style) در تصدیق موقعیت و جستجوی کمک و حمایت با مشکل مواجه می­شوند. در نهایت افرادی که سبک دلبستگی دوسوگرا (Ambivalent Attachment Style) دارند حساسیت بیش از حد نسبت به عواطف منفی و نگاره­ های دلبستگی (Attachment Figures) دارند که در نتیجه آن خودپیروی آن­ها دچار اختلال می­شود. در پژوهش­‌های مختلف مشخص شده است که سبک دلبستگی ایمن با متغیرهایی همچون رضایت از رابطه و رضایت­مندی زناشویی بیشتر، افسردگی و اضطراب کمتر و مهارت­‌های اجتماعی بهتر همراه است. بنابراین این احتمال وجود دارد که سبک­های دلبستگی بر سلامت روان دانشجویان جدیدالورود نیز اثرگذار باشد.

 

معرفی پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

پرسشنامه مقیاس‌های رابطه (RSQ) توسط گریفین و بارثولومف (۱۹۹۴) مشتمل بر ۳۰ سوال طراحی شد. این پرسشنامه نسخه‌های مختلفی دارد که تعداد عامل‌های آن متفاوت هستند: دوعاملی، سه عاملی و چهار عاملی. در ایران نسخه سه عاملی از طریق هنجاریابی که انجام دادند مورد پذیرش‌تر است و نام عامل‌های آن عبارتند از اضطراب، نزدیکی، وابستگی. هنجار ایرانی این پرسشنامه مشتمل بر ۱۸ سوال می‌شود.

نمره‌گذاری پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه مقیاس های رابطه (RSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ارتباط و دلبستگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 
پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

سالمندی را بطور قراردادی مترادف با آغاز سن ۶۵ سالگی می‌­دانند. و یا به عبارتی دیگر سالمندان افرادی هستند که سن آنها ۶۰ سال و یا بالاتر است. پیری عبارت است از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن که بر اثر دخالت عامل زمان پیش می­‌آید و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء مختلف بدن به وجود می آورد که سفید شدن مو، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک، اختلال در جهت­‌یابی، کاهش ظرفیت و کارآیی ریه­‌ها و سیستم قلبی و عروقی از آن جمله­‌اند. به طور کلی سالمندی پدیده­ای است که بوسیله تغییرات بیولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی در سلول‌های بدن ایجاد می­‌شود. این تغییرات به مرور زمان بر عمکلرد سلولها اثر می­گذارد. پیری یک سراشیبی ساده­‌ای نیست که همه با یک شتاب آن را به پایین طی کنند. بلکه پلکانی است با نرده­‌های بی­‌نظم که برخی از آن با سرعتی بیش از دیگران به پایین می­‌آیند. در بعضی از جوامع ممکن است سن و سالی را پیر در نظر بگیرند که همان سن در جوامع دیگر، جوان، به حساب آید. سالمندی دوران حساسی از زندگی بشر است، که طی آن سالمندان درمعرض تهدیدات بالقوه­ای نظیر افزایش ابتلا به بیماریهای مزمن، تنهایی و انزوا، عدم برخورداری از حمایت اجتماعی بوده و به دلیل ناتوانی های جسمی و ذهنی در موارد زیادی نیز استقلال فردی‌شان مورد تهدید قرار می گیرد، لذا توجه به مسایل و نیازهای این مرحله از زندگی یک ضرورت اجتماعی است.

معرفی پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) اولین بار توسط کوگان در سال ۱۹۶۱ برای بررسی نگرش پرستاران به سالمندان طراحی شد. این پرسشنامه حاوی ۳۴ سوال می‌باشد که دارای دو زیر مقیاس قدردانی و تعصب می‌باشد. هریک از زیرمقیاس‌ها در این پرسشنامه ۱۷ سوال را شامل می‌گردند.

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سالمندی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

لوبل و دانکل اسکتر تعریف مفهومی و عملیاتی استرس دوران بارداری مادر را که مبتنی بر آثار و کارهای اولیه لازاروس بود، معرفی کرده‌­اند آن­ها مطرح کردند که استرس از رویدادها یا موقعیت­‌های استرس زا، ادراکات و ارزیابی­ های مربوط به عوامل استرس‌­زا، و واکنش­ها در برابر استرس مانند واکنش­‌های هیجانی تشکیل شده است. لوبل از این چارچوب مفهومی برای توصیف استرس مادر در دوران بارداری استفاده کرده است. بارداری به وسیله تغییرات جسمانی، اجتماعی و هیجانی و همچنین مسائل مربوط به فرزندپروری و دغدغه­‌های مالی مشخص می­‌شود که تماماً منابع بالقوه استرس هستند. اغلب پژوهش­‌ها عوامل استرس­‌زا را در قالب رویدادهای زندگی که در خلال بارداری اتفاق می­افتند، یا واکنش­‌های هیجانی به استرس به ویژه اضطراب حالت مورد سنجش قرار داده­‌اند. در جریان زندگی افراد، عوامل مختلفی مانند حمایت یا فقر اجتماعی می­توانند در تجربه استرس نقش داشته باشند. شواهدی در دست است که نشان می­دهند واکنش­‌های مادران به استرس در امتداد بارداری تغییر می­‌کنند و رویدادهایی که در اوایل بارداری تجربه می‌­شوند، ممکن است از تجارب مشابهی که در انتهای بارداری اتفاق می­‌افتند، استرس­‌زایی بیشتری داشته باشند. شواهد نشان می­‌دهند که بین استرس مادر در دوران بارداری و پیامدها و عوارض بارداری به ویژه در بارداری­‌هایی که نابهنگام و ناخواسته هستند رابطه وجود دارد. همچنین، استرس مادر با افزایش رفتارهای ناسالم دوره بارداری، پیامدهای تحولی، اجتماعی و شناختی مختل همراه است. همچنین اضراب حالت مادر، مشکلات و عوارض زایمان را پیش بینی می­‌کند.

معرفی پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) توسط آلدرسی و لین با ۱۲ سوال در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است و دارای سه زیر مقیاس نگرانی درباره تولید و نوزاد، نگرانی درباره وزن و تصویر بدنی، نگرانی درباره هیجان‌ها و روابط می‌باشد که برای سنجش نگرانی‌های اختصاصی دوران بارداری به کار رفته است.

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری نگرانی‌های دوران بارداری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

پردازش انتظاری مفرط یکی از ویژگی‌های متداول فوبی ـ اجتماعی یا اضطراب اجتماعی است. افراد مضطرب اجتماعی عنوان عنوان می‌کنند که بیشتر اوقات پیش‌بینی تعامل اجتماعی ترسناک آن‌ها را آزار می‌دهد، وضعیتی که از تجربه خود تعامل بدتر است. با وجود این که به تازگی، مدل‌های شناختی زیادی به توصیف انواع مختلف پردازشگری اطلاعات در طی تعاملات اجتماعی و پس از آن می‌پردازد، مطالاعات اندکی بر انتظار تمرکز کرده‌اند. مطالعه کلارک و ولز، یک استثنا است که عنوان می‌کند، فرآیندهای شناختی که افراد مضطرب اجتماعی قبل از موقعیت اجتماعی درگیر آن می‌شوند، باعث می‌شود تا اضطراب آنها بالا بماند. با وجود اینکه پردازش انتظاری باعث سطوح بالای اضطراب می‌شود، افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی همچنان از این راهبرد استفاده می‌کنند. پژوهشگران در توجیه این پدیده عنوان می‌کنند که افراد با اضطراب اجتماعی بالا در مورد توانایی خود در ایجاد برداشت خوب در دیگران نگران هستند و به توانایی خود در این زمینه اطمینان ندارند. بنابراین سعی می‌کنند که چگونگی پیشرفت یک تعامل را پیش‌بینی کرده و راهبردهایی که می‌تواند کمک کننده باشد، طراحی کنند. وقتی شروع به تفکر در مورد تعامل می‌کنند مضطرب می‌شوند. اضطراب باعث می‌شود اطلاعات منفی در مورد این که فکر می‌کنند از دید دیگران چگونه به نظر می‌رسند، به طور انتخابی بازیابی شود و باعث گردد که ترس‌هایشان تایید شود و اضطراب آنها افزایش یابد.

معرفی پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)  که توسط هنریچسن و کلارک در سال ۲۰۰۳ طراحی شده است. این پرسشنامه یک پرسشنامه ۱۲ آیتمی است که شامل دو خرده مقیاس آماده سازی و اجتناب می‌باشد.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رفتارهای اجتماعی انتظاری (ASBQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رفتارهای اجتماعی انتظاری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

در نظریه معرفت شناسی عام، نیاز به خاتمه به عنوان تمایل فرد به داشتن یک دانش ثابت، پایدار و قابل اطمینان به منظور اجتناب از ابهام و عدم قطعیت، و به عنوان تمایل و به عنوان تمایل فرد فرد به دادن یک پاسخ راسخ و مداوم به یک سوال و بیزاری از ابهام تعریف شده است. لازم به توضیح است که اصطلاح نیاز به منظور مشخص کردن یک تمایل انگیخته به کار می‌رود نه یک کمبود. در بعضی شرایط، افراد ممکن است تلاش کنند تا به آن دست یابند، در حالی که در دیگر موقعیت‌ها ممکن است سعی در اجتناب از آن داشته باشند. نظریه معرفتی عام به طور خلاصه فرآیندی را توصیف می‌کند که که به واسطه آن افراد دانش را در دو مرحله فرا می‌گیرند: تولید فرضیه و ارزیابی فرضیه. نیاز به خاتمه بالا از فرآیند تولید فرضیه جلوگیری می‌کند؛ زیرا فرضیه‌های مخالف، تهدیدی برای نتیجه‌گیری موجود است. نیاز به خاتمه می‌تواند برحسب موقعیت تغییر کند. با این حال، پژوهش‌ها نشان داده است که این مفهوم، سازه‌ای گرایشی است که در موقعیت‌های مختلف به شیوه‌های نسبتا پایدار بر فرآیند کسب دانش تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر تفاوت‌های فردی در فرآیندهای جستجوی اطلاعات و کسب دانش می‌تواند بر شیوه بازیابی اطلاعات، تفسیر اطلاعات و سرانجام تصمیم تصمیم حاصله اثر بگذارد. پژوهش‌ها نشان داده است هنگامی که نیاز به خاتمه بالاست، افرادی که با مساله‌ای مواجه هستند که پاسخ راسخ و قطعی ندارد تلاش می‌کنند با چسبیدن به راه‌حلی که از دید همگان معتبر است پاسخی را حفظ کنند که برای مشکل جاری قابل کاربرد باشد. با این حال، همین که پاسخ راسخی یافت شد، این افراد بر روی آن پاسخ تثبیت شده و راه‌حل‌های دیگر را در نظر نمی‌گیرند. افرادی که نیاز به خاتمه بالایی دارند فرضیه‌های کمتری تولید نموده و به تصمیم گرفته شده اظمینان بیشتری دارند. از این رو، به تمایل فرد برای پایان دادن سریع به مرحله تولید فرضیه در فرآیند تصمیم گیری تصرف شناختی و اطمینان نهایی به این تصمیم اولیه را انجماد می‌گویند.

معرفی مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS) توسط دی‌بیکر و کراوسون در سال ۲۰۰۸ طراحی شد. این مقیاس مشتمل بر ۲۸ گویه بوده و دو بعد ترجیح ساختار و ترجیح قطعیت را مورد سنجش قرار می‌دهد.

نمره‌گذاری مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل مقیاس نیاز به خاتمه (NFCS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری نیاز به خاتمه

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

خشونت و پرخاشگری کودکان و نوجوانان یکی از بزرگترین مشکلات مهم هزاره جدید است. پرخاشگری یکی از مسائل مهم زندگی بشر است و مشکلات برخاسته از آن، یکی از دلایل مهم ارجاع کودکان و نوجوانان برای دریافت کمک­های روانشناختی محسوب می‌­شود. پرخاشگری یکی از مشکلات اصلی وران کودکی و نوجوانی است و یک مشکل روبه رشد و قابل توجهی در مدارس سراسر جهان با پیامدهای جدی برای سلامت روان برای قربانیان پرخاشگری و فرد پرخاشگر می­باشد. پرخاشگری که دارای اثرات طولانی مدتی همچون ناسازگاری جدی در سال­های بعدی زندگی است. نحوه بروز پرخاشگری از کودکی به بزرگسالی تغییر می­کند؛ به طوری که درصد قابل توجهی از پرخاشگری فیزیکی کاسته شده و به شکل پرخاشگری کلامی درآمده و به صورت تهدید، ژست­‌های تهدید، اهانت کردن، ناسزا گفتن و رفتارهای کلامی دیگری که باعث برانگیختگی دیگران می­شود مشاهده می‌گردد. پرخاشگری می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد که اشاره می‌گردد: علل اجتماعی پرخاشگری، تعیین کننده‌های شخصی پرخاشگری، تعیین کننده‌های موقعیتی پرخاشگری، عوامل فرهنگی پرخاشگری.

معرفی پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI) با نام لاتین Adolescent Peer Relations Instrument توسط پارادا در سال ۲۰۰۰ با ۳۶ سوال ساخته شده است که شامل مقیاس چندبعدی از رفتار خاص قلدری یا قربانی شدن رشدیافته در گروه نوجوانان همسال می‌باشد. پارادا برای این پرسشنامه شش زیرمقیاس را تعریف نموده بود که در هنجار ایرانی دو زیرمقیاس قلدری و قربانی شدن تعیین گردید.

نمره‌گذاری پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه سنجش روابط نوجوانان همسال (APRI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری پرخاشگری نوجوانان و روابط بین آنها

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

از دیدگاه برگلاس و جونز خودناتوان­‌سازی به معنای ایجاد یا ادعای وجود مانع برای عملکرد موفقیت­‌آمیز است، که در صورت شکست، موانع موجود علت شکست تلقی شوند و فرد سرزنش نگردد. افرادی که قبل از امتحان تمرین کافی انجام نمی­‌دهند یا ادعا می­کنند که دچار یک مشکل ناتوان کننده شده‌­اند یا روحیه خوبی ندارند از جمله مثال­های خودناتوان‌­سازی هستند. خودناتوان­‌سازی در ظاهر شباهت به نظریه اسناد علی دارد. نظریه اسناد علّی هایدر که در  سال­ های ۱۹۵۸-۱۹۴۴ مطرح گرید به شرایطی مربوط است که در آن فرد مسئول پیامدهای رفتاری خودشناخته می­شود. بر اساس این نظریه، اسنادها تحت تاثیر خواسته­‌ها و نیازهای فرد قرار دارند و به منظور حفظ و افزایش عزت نفس، سوگیری­‌های اسنادی صورت می­گیرد. بر این اساس موفقیت­‌ها به توانایی­‌ها و شکست­‌ها به عوامل و شرایط بیرونی نسبت داده می­‌شود. هرچند خودناتوان­‌سازی رابطه نزدیکی با اسنادها دارد اما تفاوت مهمی نیز با آنها دارد. خودناتوان‌­سازی راهبردی حفاظت کننده است که قبل از انجام اعمال و فعالیت­ها رخ می­دهد. خودناتوان­‌سازی زمینه لازم برای اسناد را فراهم می­‌کند اما خودش اسناد تلقی نمی­‌شود. به عنوان مثال وقتی شخصی اظهار می­کند که به دلیل خستگی نتوانسته است در کار خود موفق باشد از اسناد استفاده می­کند، در حالیکه وقتی فرد شب قبل از امتحان دیر می­‌خوابد و دیر خوابیدن شب قبل را به عنوان عذری برای کاری که در آن موفق نخواهد شد به کار می­‌برد، از راهبردهای خود ناتوان­‌سازی استفاده کرده است.

معرفی پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS) در سال ۱۹۸۲ توسط جونز و رودوالت ساخته شد. مقیاس اصلی خودناتوان‌سازی شامل ۲۵ ماده است که گرایش افراد به استفاده از راهبردهایی مانند عدم تلاش، تمارض، اهمال‌کاری، آشفتگی هیجانی و نگرانی در مورد پیشرفت را ارزیابی می‌کند. حیدری و همکاران در بررسی ویژگیهای روانسنجی این پرسشنامه سه عامل را برای آن تعیین نمودند که عبارت بود از خلق منفی، تلاش و عذرتراشی. همچنین از ۲۵ سوال اصلی نیز در نهایت دو سوال حذف و ۲۳ سوال مورد تایید قرار گرفت.

نمره‌گذاری پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه خود ناتوان ‌سازی (SHS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خودناتوان سازی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

خودناتوان­سازی واژه­ای است که از سال ۱۹۶۰ در منابع روانشناسی مورد توجه قرار گرفته است. برگلاس و جونز از پیشگامان این حوزه، خودناتوان سازی را یک رفتار با انتخاب مجموعه­ای از عملکرد تعریف کرده­اند که فرصت مناسبی به وجود می­­آوزند تا افراد شکست را به عوامل خارجی و موفقیت را به عوامل درونی نسبت دهند. افراد مجموعه­‌ای از راهبردها را به کار می­گیرند تا به آنها به عنوان قربانیان شرایط و نه قربانیان ناتوانی نگریسته شود. برگلاس و جونز این راهبردها را خودناتوان‌­سازی نامیدند، زیرا استفاده از آنها ممکن است به تضعیف عملکرد بینجامد. زمانی که فرد از پذیرش مسئولیت عملکرد خود اجتناب می­کند، نوعی راهبرد خودناتوان­‌سازی را به کار می­گیرد. به عقیده تایلر در موقعیت­‌هایی که توانایی بالقوه افراد در حد بالا ارزیابی می­‌شود، تمایلات خودناتوان‌­سازی افزایش می­‌یابد. اخیراً خودناتوان­‌سازی به عنوان یکی از موانع پیشرفت تحصیلی مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است. برگلاس و جونز این واژه را به کار گرفتند تا فرآیندی را توصیف کنند که عزت نفس فرد را در مواجهه با خظرات بالقوه حفظ می­کند. از نظر آنان خودناتوان­سازی شامل هر فعالیت یا مجموعه‌­ای از عملکردهاست که فرد آن­ها را به کار می­گیرد تا فرصت­‌ها را برای خارجی جلوه دادن شکست افزایش دهد و یا بهانه و عذری برای شکست خود فراهم نموده و موفقیت را به عوامل درونی نسبت دهند.

معرفی پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS) شوینگر و استینسمر پلستر در سال ۲۰۱۱ پرسشنامه‌ای تک عاملی و دارای ۷ گویه می‌باشد.

نمره‌گذاری پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شیوه نمره‌گذاری کل پرسشنامه آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه خود ناتوان سازی تحصیلی (ASHS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خودناتوان‌سازی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

رفتارهای اجتماعی مطلوب عبارت از اعمالی است که باهدف بهبود شرایط دریافت‌کننده کمک انجام می‌شود و انگیزه شخصی که مبادرت به چنین کاری می‌کند انجام تعهدات حرفه‌ای نیست، از طرفی دریافت‌کننده کمک انجام می‌شود و انگیزه شخصی که مبادرت به چنین کاری می‌کند انجام تعهدات حرفه‌ای نیست، از طرفی دریافت‌کننده کمک نیز یک سازمان نبوده بلکه یک انسان است. بر اساس مطالعات و پژوهش‌های انجام‌یافته تاکنون می‌توان چهار نوع رفتار اجتماعی مطلوب را معرفی نمود که عبارت‌اند از: رفتارهای اجتماعی مطلوب نوع‌دوستانه، رفتارهای اجتماعی مطلوب متابعت آمیز، رفتارهای اجتماعی مطلوب هیجانی و رفتارهای اجتماعی مطلوب جمعی. رفتارهای اجتماعی مطلوب نوع‌دوستانه تحت عنوان کمک داوطلبانه به دیگران به دلیل نگرانی نسبت به رفاه و نیازهای دیگران تعریف‌شده است که به‌واسطه پاسخگویی از روی همدردی، هنجارها و اصول درون‌سازی شده ثابت برای کمک به دیگران بروز می‌یابد. علاوه بر این فرد یاری‌رسان برای کمک به دیگری، متحمل برخی هزینه‌ها می‌شود. رفتارهای اجتماعی مطلوب متابعت آمیز تحت عنوان یاری‌رسانی به دیگران در پاسخ به درخواست کلامی با غیرکلامی تعریف‌شده است. میزان یاری‌رسانی متابعت آمیز از یاری‌رساندن خودجوش بیشتر بوده و بخش اعظم مطالعات در این زمینه در مقایسه با بزرگ‌سالان بر کودکان انجام‌شده است. انتظار می‌رود که سطوح بالای یاری‌رسانی متابعت آمیز با استفاده بیشتر از شیوه‌های تائید محور استدلال پردازی اخلاقی رابطه داشته و یا خود را به‌جای دیگران گذاردن، همدردی با سطوح بالای استدلال پردازی اخلاقی ارتباط نداشته باشد.

معرفی پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب نسخه تجدیدنظر شده (PTM-R) توسط کارلو و راندال در سال ۲۰۰۳ طراحی شد که شامل ۲۵ سؤال و ۶ عامل بود که در هنجار ایرانی این تعداد خرده مقیاس‌ها به ۵ زیرمقیاس رسید که عبارت‌اند از: رفتارهای اجتماعی مطلوب ناشناس، رفتارهای اجتماعی مطلوب نوع‌دوستانه و جمعی، رفتارهای اجتماعی مطلوب هیجانی، رفتارهای اجتماعی مطلوب در موقعیت بحرانی و رفتارهای اجتماعی مطلوب متابعت آمیز.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه گرایش‌های اجتماعی مطلوب (PTM-R)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری گرایش‌های اجتماعی مطلوب

۶- پاسخگویی سریع به سوالات