پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

در مدل بهزیستی مدرسه سعی بر آن است که ابعاد مختلف بهزیستی در محیط‌های آموزشگاهی موردبررسی قرار بگیرد. مثلاً طبق الگوی بهزیستی مدرسه، دانش‌آموزان حضور در مدرسه را به بسیاری از فعالیت‌های دیگر ترجیح می‌دهند. اگرچه کاهش فاصله‌ی بین فراگیران و مدرسه، عاملی تأثیرگذار بر سازگاری و بهزیستی دانش‌آموزان محسوب می‌شوم، ولی بهسازی رابطه‌ی فراگیرنده مدرسه، سازگاری کارکردهای عاطفی تحصیلی و رسیدن به بهزیستی واقعی، نیازمند تغییرات موازی هم در فرد و هم در بافت تحصیلی است. کارکردی که در مدل بهزیستی مدرسه دیده نمی‌شود؛ بنابراین وجود مطالعات و مفاهیم نوینی که کارکردهای تحصیلی عاطفی و رابطه‌ی فراگیرنده مدرسه و همچنین تغییرات مثبت موازی هم در فراگیرنده و هم در مدرسه را به‌صورت مرتبط باهم و در پیوند با یکدیگر معرفی کند، ضروری است. بر این اساس مفهوم بهزیستی تحصیلی باهدف پیوند کارکردهای عاطفی و تحصیلی، بهسازی رابطه‌ی فراگیرنده مدرسه و ایجاد تغییرات موازی پیش‌رونده در فرد و مدرسه، توسط تومینین سوینی و همکاران در جامعه‌ی دانش‌آموزان دبیرستانی توسعه یافت. این محققان اظهار داشتند با توجه به نقش مرکزی مدرسه در زندگی نوجوانان و اهمیت پیشرفت تحصیلی در کارکردهای اجتماعی عاطفی نوجوانان، بهزیستی این گروه سنی در ارتباط با بافت مدرسه و شرایط آموزشی قابل تعریف است. به همین دلیل سازه‌ی بهزیستی تحصیلی از چهار بعد مرتبط با مدرسه تشکیل‌شده است.

معرفی پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ) توسط تومینین ـ سوینی و همکاران در سال ۲۰۱۲ طراحی شده است. این پرسشنامه شامل ۳۱ سؤال و چهار زیرمقیاس به نام‌های ارزش مدرسه، فرسودگی نسبت به مدرسه، رضایتمندی تحصیلی و درآمیزی با کار مدرسه است.

نمره‌گذاری پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بهزیستی تحصیلی (AWBQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری بهزیستی تحصیلی

 ۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

همدلی یکی از تواناییهای هیجانی مهم است که نشانه‌ها و نمودهای آن از اوایل کودکی آغاز می‌شود و نقش اساسی در زندگی اجتماعی دارد. در سال های پیش‌دبستانی، همدلی محرک مهمی در پدید‌آیی رفتارهای نوع‌دوستانه به‌حساب می‌آید. به‌تدریج با گسترش توانایی‌های زبانی، بیان احساس‌های همدلانه در شکل کلامی نمایان می‌شود. این امر که بیانگر اندیشه ورزانه تر شدن همدلی است، پاسخ‌دهی مبتنی بر همدلی را وسعت می‌بخشد و امکان تجسم افکار و ادراک دیگران را فراهم می‌سازد. در دوره نوجوانی، همدلی نقش مهمی در رشد رفتارهای اجتماعی دارد. اصطلاح همدلی را برای اولین بار لیپز در اوایل قرن بیستم، در پژوهش های روانشناسی به‌کاربرده است. همدلی به‌عنوان توانایی عاطفی برای تجربه هیجان‌های دیگران یا توانایی شناختی برای فهم هیجان‌های اشخاص دیگر تعریف شده است. همدلی را نیز توانایی انسان برای شناسایی و پاسخ‌دهی به حالات ذهنی دیگران تعریف کرده‌اند که از هنگام تولد حضور داشته و به‌طور افزایشی از نوزادی و کودکی تا نوجوانی متحول می‌شود. محققان در مطالعات اولیه خود بر روی همدلی، عمدتاً بر ماهیت عاطفی آن تأکید کرده‌اند و آن را به‌عنوان پاسخ‌های هیجانی مشاهده شده‌ای به هیجان درک شده دیگران تعریف کرده‌اند.

معرفی پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES) توسط وزن و همکاران در سال ۲۰۱۵ طراحی و تدوین شده است. این مقیاس دارای ۱۲ سؤال و سه زیرمقیاس همدلی شناختی، همدلی عاطفی و همدردی است.

نمره‌گذاری پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل 

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری همدلی و همدردی در نوجوانان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه همدلی و همدردی نوجوانان (AMES)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

سالمندی را بطور قراردادی مترادف با آغاز سن ۶۵ سالگی می‌­دانند. و یا به عبارتی دیگر سالمندان افرادی هستند که سن آنها ۶۰ سال و یا بالاتر است. پیری عبارت است از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن که بر اثر دخالت عامل زمان پیش می­‌آید و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء مختلف بدن به وجود می آورد که سفید شدن مو، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک، اختلال در جهت­‌یابی، کاهش ظرفیت و کارآیی ریه­‌ها و سیستم قلبی و عروقی از آن جمله­‌اند. به طور کلی سالمندی پدیده­ای است که بوسیله تغییرات بیولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی در سلول‌های بدن ایجاد می­‌شود. این تغییرات به مرور زمان بر عمکلرد سلولها اثر می­گذارد. پیری یک سراشیبی ساده­‌ای نیست که همه با یک شتاب آن را به پایین طی کنند. بلکه پلکانی است با نرده­‌های بی­‌نظم که برخی از آن با سرعتی بیش از دیگران به پایین می­‌آیند. در بعضی از جوامع ممکن است سن و سالی را پیر در نظر بگیرند که همان سن در جوامع دیگر، جوان، به حساب آید. سالمندی دوران حساسی از زندگی بشر است، که طی آن سالمندان درمعرض تهدیدات بالقوه­ای نظیر افزایش ابتلا به بیماریهای مزمن، تنهایی و انزوا، عدم برخورداری از حمایت اجتماعی بوده و به دلیل ناتوانی های جسمی و ذهنی در موارد زیادی نیز استقلال فردی‌شان مورد تهدید قرار می گیرد، لذا توجه به مسایل و نیازهای این مرحله از زندگی یک ضرورت اجتماعی است.

معرفی پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) اولین بار توسط کوگان در سال ۱۹۶۱ برای بررسی نگرش پرستاران به سالمندان طراحی شد. این پرسشنامه حاوی ۳۴ سوال می‌باشد که دارای دو زیر مقیاس قدردانی و تعصب می‌باشد. هریک از زیرمقیاس‌ها در این پرسشنامه ۱۷ سوال را شامل می‌گردند.

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سالمندی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

لوبل و دانکل اسکتر تعریف مفهومی و عملیاتی استرس دوران بارداری مادر را که مبتنی بر آثار و کارهای اولیه لازاروس بود، معرفی کرده‌­اند آن­ها مطرح کردند که استرس از رویدادها یا موقعیت­‌های استرس زا، ادراکات و ارزیابی­ های مربوط به عوامل استرس‌­زا، و واکنش­ها در برابر استرس مانند واکنش­‌های هیجانی تشکیل شده است. لوبل از این چارچوب مفهومی برای توصیف استرس مادر در دوران بارداری استفاده کرده است. بارداری به وسیله تغییرات جسمانی، اجتماعی و هیجانی و همچنین مسائل مربوط به فرزندپروری و دغدغه­‌های مالی مشخص می­‌شود که تماماً منابع بالقوه استرس هستند. اغلب پژوهش­‌ها عوامل استرس­‌زا را در قالب رویدادهای زندگی که در خلال بارداری اتفاق می­افتند، یا واکنش­‌های هیجانی به استرس به ویژه اضطراب حالت مورد سنجش قرار داده­‌اند. در جریان زندگی افراد، عوامل مختلفی مانند حمایت یا فقر اجتماعی می­توانند در تجربه استرس نقش داشته باشند. شواهدی در دست است که نشان می­دهند واکنش­‌های مادران به استرس در امتداد بارداری تغییر می­‌کنند و رویدادهایی که در اوایل بارداری تجربه می‌­شوند، ممکن است از تجارب مشابهی که در انتهای بارداری اتفاق می­‌افتند، استرس­‌زایی بیشتری داشته باشند. شواهد نشان می­‌دهند که بین استرس مادر در دوران بارداری و پیامدها و عوارض بارداری به ویژه در بارداری­‌هایی که نابهنگام و ناخواسته هستند رابطه وجود دارد. همچنین، استرس مادر با افزایش رفتارهای ناسالم دوره بارداری، پیامدهای تحولی، اجتماعی و شناختی مختل همراه است. همچنین اضراب حالت مادر، مشکلات و عوارض زایمان را پیش بینی می­‌کند.

معرفی پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) توسط آلدرسی و لین با ۱۲ سوال در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است و دارای سه زیر مقیاس نگرانی درباره تولید و نوزاد، نگرانی درباره وزن و تصویر بدنی، نگرانی درباره هیجان‌ها و روابط می‌باشد که برای سنجش نگرانی‌های اختصاصی دوران بارداری به کار رفته است.

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های دوران بارداری (PDQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری نگرانی‌های دوران بارداری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

ازجمله مهم‌ترین عواملی که تعیین‌کننده شخصیت فرد در بزرگ‌سالی است رابطه او با مراقب یا مادرش است. وجود یا عدم وجود این رابطه و همچنین چگونگی و کیفیت این رابطه بین نوزاد و مراقب او موردتوجه بسیاری از روانکاوان و روان‌شناسانی نظیر فروید، سالیوان، اریکسون و… قرارگرفته است که دراین‌بین بالبی به‌طور منظم و منسجم به مطالعه و بررسی این رابطه تحت عنوان دلبستگی پرداخته است. در روان‌شناسی رشد، پیوند هیجانی بین نوزاد و مادر یا جانشین مادر دلبستگی نامیده می‌شود. بالبی معتقد است که این پیوند‌های هیجانی متقابل، منجر به نزدیکی مادر و کودک می‌گردند و نخستین تجلیات دلبستگی پدیدار می‌گردند. هازان و شیور سبک دلبستگی را سه دسته ایمن، اجتنابی و دوسوگرا قرار می‌دهند بطوریکه کودکان ایمن کمتر از کودکان ناایمن رفتارهای منفی و ناسازگاری دارند و در ارتباط با همسالان، پرشورتر، گرم‌تر، مقاوم‌تر و همراه‌ترند. آنها با افراد غریبه راحت‌تر هستند، تصویر مثبت‌تری از خوددارند و مربیان‌شان آنها را به خود متکی‌تر، کاردان‌تر و مستقل ارزیابی می‌کنند. پژوهش‌های زیادی که در راستای آزمودن نظریه دلبستگی انجام‌شده است برای اکثر نکات کلیدی این نظریه حمایت پژوهشی به عمل‌آورده‌اند.

معرفی پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان در نوجوانان (IPPA-R) توسط آرمسدن و گرینبرگ در سال ۱۹۸۷ برای سنجش دلبستگی به‌صورت خود گزارش دهی بانام خزانه دلبستگی والدینی و همسالانی ایجاد نمودند که به سنجش امنیت روان‌شناختی که از داشتن ارتباط با افراد معینی حاصل می‌گردد، می‌پردازد. گالون و رابینسون  در سال ۲۰۰۵ این پرسشنامه را مورد برسی مجدد قرار داد. وی مدل تجدیدنظر شده این پرسشنامه را در دو نمونه از نوجوانان، ۹ تا ۱۱ ساله و ۱۴ و ۱۵ ساله اجرا کرد و درنهایت به این نتیجه رسید که این پرسشنامه برای جمعیت سنی از ۹ تا ۱۵ سال مناسب است. این پرسشنامه دو نسخه دارد که یک نسخه ۲۸ سؤالی برای سنجش دلبستگی به والدین و یک نسخه ۲۵ سؤالی برای سنجش دلبستگی به دوستان است. هر دو نسخه درمجموع سه زیرمقیاس اعتماد، بیگانگی و ارتباط را موردسنجش قرار می‌دهند.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه دلبستگی به والدین و همسالان (IPPA-R)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری دلبستگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25) در سال‌های اخیر و برای پاسخ به نیازهای روزافزون پژوهشگران در زمینه داشتن ابزاری مناسب برای سنجش بخشودگی ساخته شده است. بخشایش به‌عنوان تمایل به دست کشیدن از حق خود برای تنفر، قضاوت منفی و رفتار بی‎‌تفاوت نسبت به شخصی که به‌ناحق موجب رنجش شده و شکوفا کردن هم‌زمان خصلت‌هایی چون شفقت، سخاوت و حتی عشق نسبت به آن شخص تعریف شده است. همچنین از نظر برخی صاحبنظران گذشت یا بخشودگی یک عمل خیرخواهانه است که در آن فرد آسیب دیده عزت نفس را مجدداً ذخیره سازی می‌کند، درحالی‌که به عزت نفس فرد آسیبی نمی‌رسد. گذشت هم یک تصمیم و هم یک تغییر واقعی در تجربه عاطفی افراد است و این تغییر در عواطف یا هیجانات با سلامت جسمی و روانی رابطه دارد. با توجه به اینکه بخشودگی در سال‌های اخیر در نقاط مختلف دنیا و همچنین در ایران مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است، داشتن یک ابزار مناسب برای سنجش آن ضروری است.

معرفی پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25) در سال ۱۳۸۹ در ایران ساخته شد. برای ساخت فرم مقدماتی مقیاس بخشودگی بین فردی، ماده‌های مقیاس‌های مختلف مطالعه شد و برخی از آن‌ها مورد استفاده قرار گرفتند. ماده‌های فرم مقدماتی در چندین مرحله اصلاح شدند و فرم آزمایش ۶۰ ماده‌ای تدوین شد. پس از گرفتن نظرات اصلاحی و در مراحل بعدی برخی از ماده‌ها حذف شدند و در نهایت فرم ۲۵ سؤالی به دست آمد. این پرسشنامه در یک طیف لیکرت ۴ درجه‌ای از کاملاً مخالف تا کاملاً موافق نمره‌گذاری می‌شود و سه زیر مقیاس برای آن قابل محاسبه است که عبارت‌اند از: ارتباط مجدد و کنترل انتقام جویی؛ کنترل رنجش؛ درک واقع‌بینانه.

نمره گذاری پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی پکیج کامل پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25) کرده‌اند. در این پیکج می‌توانید به نمره گذاری کامل، روایی و پایایی، محاسبه زیرمقیاس‌ها و پایه‌‌های نظری متغیر بخشودگی دسترسی داشته باشد.

خرید و دانلود پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بخشودگی بین فردی (IFI-25)

۴- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری بخشودگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

رضایت زناشویی یک جنبه بسیار مهم و پیچیده در یک رابطه زناشویی است. به عبارت دیگر یکی از جنبه‌های حیاتی یک سیستم زناشویی، رضایتی است که همسران در رابطه خویش احساس و تجربه می‌کنند. به صورت کلی می‌توان رضایت زناشویی را ارزیابی هیجانی – شناختی و ذهنی دانست که یک فرد از رابطه زناشویی‌اش دارد. به عبارت دیگر اصطلاح رضایت زناشویی به مسرت کلی شخص و خشنودی او از روابط نزدیک زناشویی اشاره دارد. گریف در تعریف سازگاری و رضایت زناشویی اظهار می‌کند که زوجین سازگار، زن و شوهرهایی هستند که توافق زیادی با یکدیگر دارند، از نوع و سطح روابط‌شان راضی‌اند، از نوع و کیفیت گذران اوقات فراغت رضایت دارند و مدیریت خوبی در زمینه وقت و مسائل مالی خودشان اعمال می‌کنند. با توجه به اهمیت زیاد رضایت زناشویی در سرنوشت نهایی یک ازدواج، توجه روانشناسان به این بخش از زندگی مشترک بسیار زیاد است و از همین رو ابزارهای زیادی نیز در این حوزه ساخته شده است.

معرفی پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS) با هدف اندازه‌گیری مشکلات روابط زناشویی ساخته شد. این پرسشنامه دارای ۲۵ سؤال است که در یک طیف لیکرت ۷ گزینه‌ای نمره گذاری می‌شود. پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS) زیرمقیاس ندارد و تنها یک نمره کل دارد که می‌توان آن را براساس نمرات برش در نظر گرفته تفسیر کرد.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، تفسیر هریک از نمرات نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت زناشویی هادسون (IMS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رضایت زناشویی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

سرخوردگی زناشویی، کاهش تدریجی دل‌بستگی عاطفی است که شامل کاهش توجه نسبت به همسر، بیگانگی عاطفی و افزایش یک نوع احساس بی علاقگی و بی تفاوتی نسبت به همسر است. سرخوردگی به معنای جایگزین شدن عواطف خنثی به‌جای عواطف مثبت است. بنابراین، برای اینکه سرخوردگی اتفاق افتد، فرض می شود که مجموعه ای احساسات و عواطف مثبت در شروع رابطه وجود داشته است. زوجین سرخورده احساس عشق و علاقه داشته اند، اما این احساس مدت هاست که مرده است. مفهوم سرخوردگی به‌طور خاص به حالت عاطفی ازدواج و نه به رفتارهای واقعی همسر اشاره می کند. در کل سرخوردگی به تغییراتی که در طول زمان در ادراک فرد از ازدواج رخ می دهد، برمی گردد. معمولاً افراد در دوره نامزدی یک تصویر آزمانی از همسر خود می سازند و سعی می کنند بیشتر جنبه های مثبت شخصیت خود را نشان دهند. ولی پس از ازدواج با واقعیت های یکدیگر مواجه شده و حفظ این تصاویر آرمانی برای آنها دشوار می شود. سرخوردگی زناشویی بازتاب تغییرات منفی ناشی از این حالت در کیفیت های مختلف رابطه زناشویی همچون عشق و عاطفه در طول زمان است. هوستن و همکاران با استفاده از مدل سرخوردگی زناشویی، ۴ پیشایند طلاق و آشفتگی زناشویی در ۲ سال اول زندگی را شامل فقدان عشق، کاهش عاطفه، کاهش ادراک شریک عشقی به‌عنوان یک فرد پاسخ گو و افزایش احساسات دوسوگرایانه در مورد ازدواج گزارش نمودند. به‌طوری‌که از دیدگاه این نویسندگان، مجموعه ای از تغییرات در احساسات مثبت آنها فروکش می کند.

معرفی مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

 مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS) Marital Disillusionment scale توسط نیهویس و بارتل طراحی شد و شامل ۱۶ سؤال می باشد. استدلال آنها در ساخت این مقیاس آن بود که اولاً سرخوردگی زناشویی، یک پیش بین قوی برای طلاق است و ثانیاً مقیاسی برای سنجشان وجود ندارد.

 

نمره‌گذاری مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، معین گردیده است که نمره فرد در چه طبقه (بالا، پایین، متوسط) قرار گرفته است.

خرید و دانلود مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل مقیاس سرخوردگی زناشویی (MDS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سرخوردگی زناشویی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشناپرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)ه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

عواطف، بخش مهم و اساسی زندگی انسان را تشکیل می‌دهند به گونه‌ای که تصویر زندگی بدون آن پنداری دشوار است. ویژگی‌ها و تغییرات عواطف، چگونگی ارتباط عاطفی و درک و تفسیر عواطف دیگران نقشی مهم  در رشد و سازمان شخصیت، تحول اخلاقی و روابط اجتماعی، شکل‌گیری هویت و مفهوم «خود » دارد. افراط و تفریط در عواطف افراد را منجر به ناسازگاری، پرخاشگری، خشم، نفرت  و اضطراب می‌کند که به صورت کنترل نشده، بهداشت روانی  و عاطفی افراد را به گونه‌ای جدی تهدید می‌کند. نکته قابل توجه این است که آثار نامطلوب هیجان‌ها بیش از آثار خوب آنهاست. آنها هشدار دهنده‌های زندگی هستند و بسی نیرومند هستند که آتش جنگ‌ها را شعله‌ور می کنند، باعث رشد عاطفی و سلامت روانی می‌شوند و بالعکس می‌توانند سلامت روانی و عاطفی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. سلامت روانی و عقلی شخص به بلوغ عاطفی او نیز بستگی دارد. زیرا نظر شخص نسبت به خودش، دیگران، اوضاع اجتماعی و زندگی به طور کلی از چگونگی رشد و تکامل عواطف وی متاثر می‌شود. در واقع بلوغ عاطفی جریانی است که طی آن شخصیت فرد به طور مداوم برای احراز بیش از پیش سلامت عاطفی، از لحاظ روانی و فردی می کوشد. بلوغ عاطفی در افراد سبب مسئولیت‌پذیری، تفکر قبل از عمل، حفظ روابط صمیمی و مثبت با دیگران، صبر و شکیبایی و … خواهد شد.

معرفی پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

 پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS) توسط یاشویر سینگ و ماهیش بهار گاوا در سال ۱۹۹۰ تدوین شده است. این سیاهه شامل ۴۸ سوال و ۵ زیرمقیاس می‌شود که عبارتند از: عدم ثبات عاطفی، بازگشت عاطفی، ناسازگاری اجتماعی، فروپاشی شخصیت و فقدان استقلال.

نمره‌گذاری پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیرمقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری بلوغ عاطفی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

خانواده همواره به‌عنوان مهم‌ترین سیستم انسانی موردتوجه قرار داشته است. محققان سعی کرده‌اند الگوهای ارتباط خانواده را بشناسند و طبقه‌بندی کنند. بامطالعه ارتباطات خانواده، چفی و همکاران نظریه‌ای را مطرح کردند که در آن الگوهای ارتباطات خانواده شیوه‌هایی را منعکس می‌کنند که به‌وسیله آن‌ها خانواده واقعیت اجتماعی را تعبیر و تفسیر کرده، اعضایش را در آن تعبیر و تفسیر سهیم می‌سازد. چفی و همکارانش بر اساس ابعاد جهت‌گیری مفهومی و جهت‌گیری اجتماعی، چهار نوع الگوی ارتباطات خانواده یا چهار نوع خانواده را معرفی کردند: خانواده توافق کننده، خانواده کثرت‌گرا، خانواده حفظ‌ کننده، و خانواده به حال خود واگذارنده. ابعاد جهت‌گیری مفهومی و جهت‌گیری اجتماعی بعدها توسط دیوید ریچی موردبررسی و نقادی قرار گرفت. وی دو بعد زیربنایی این الگوهای خانواده را مورد تجدیدنظر قرارداد. به عقیده وی ازآنجاکه جهت‌گیری مفهومی بر اهمیت عقاید تأکید دارد، باید جهت‌گیری گفت‌وشنود نامیده شود تا توجه به بحث و تبادل‌نظر باز و پذیرنده عقاید بین والدین و فرزندان را منعکس کرده باشد و ازآنجاکه جهت‌گیری اجتماعی بر پیروی تأکید دارد، باید جهت‌گیری همنوایی نامیده شود. علاوه بر نام‌گذاری مجدد این دو بعد زیربنایی، در ابزار الگوهای ارتباطات خانواده نیز با افزودن چندگونه به‌منظور افزایش روایی و پایی آن تجدیدنظر کردند. این ابزار بدین ترتیب، ابزار تجدیدنظر شده الگوهای ارتباطات خانواده خوانده شد.

معرفی پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

 پرسشنامه تجدیدنظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP) با نام لاتین Revised Family Communication Patterns در سال ۱۹۹۴ مشتمل بر ۲۶ گویه توسط فیتزپاتریک و ریچی طراحی شد. این پرسشنامه دارای دو زیرمقیاس به نام‌های جهت‌گیری همنوایی و جهت‌گیری گفت‌وشنود می‌باشد. پرسشنامه حاضر نسخه‌ای است که توسط فرزندان پاسخ داده می‌شود.

نمره‌گذاری پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه تجدید نظر شده الگوی ارتباطی خانواده (RFCP)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری الگوهای ارتباطی خانواده

۶- پاسخگویی سریع به سوالات