مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی

مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS)

عملکرد اجتماعی یک ساختار گسترده است که کارکرد کلی فرد را در بسیاری از ابعاد روزانه زندگی از جمله زندگی مستقل، اشتغال، ارتباطات اجتماعی و اوقات فراغت نشان می‌دهد. اگرچه ابزارهای مختلفی برای سنجش این سازه مهم در روانشناسی و علوم رفتاری وجود دارد اما داشتن یک ابزار جامع برای این منظور ضروری است. مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS) با همین هدف طراحی شده است و هم اکنون قابل دانلود از سایت ایران تحقیق می‌باشد.

معرفی مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS)

مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی، پرسشنامه‌ای ۲۰ سؤالی است که عملکرد اجتماعی را بررسی می‌کند. این پرسشنامه در سال ۱۹۹۷ توسط بوسک و همکارانش ساخته شد. مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS) در ایران توسط فرخ نژاد افشار و همکاران در سال ۲۰۱۷ مورد هنجاریابی قرار گرفت. این پرسشنامه دارای دو زیرمقیاس با نام‌های کیفیت فعالیت‌ها و کیفیت روابط است و برای نمره کل آن نیز یک نمره برش در نظر گرفته شده است.

نمره‌گذاری مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل مقیاس خود ارزیابی انطباق اجتماعی (SASS)

۴- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس معتبر

 ۵- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

سالمندی را بطور قراردادی مترادف با آغاز سن ۶۵ سالگی می‌­دانند. و یا به عبارتی دیگر سالمندان افرادی هستند که سن آنها ۶۰ سال و یا بالاتر است. پیری عبارت است از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن که بر اثر دخالت عامل زمان پیش می­‌آید و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء مختلف بدن به وجود می آورد که سفید شدن مو، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک، اختلال در جهت­‌یابی، کاهش ظرفیت و کارآیی ریه­‌ها و سیستم قلبی و عروقی از آن جمله­‌اند. به طور کلی سالمندی پدیده­ای است که بوسیله تغییرات بیولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی در سلول‌های بدن ایجاد می­‌شود. این تغییرات به مرور زمان بر عمکلرد سلولها اثر می­گذارد. پیری یک سراشیبی ساده­‌ای نیست که همه با یک شتاب آن را به پایین طی کنند. بلکه پلکانی است با نرده­‌های بی­‌نظم که برخی از آن با سرعتی بیش از دیگران به پایین می­‌آیند. در بعضی از جوامع ممکن است سن و سالی را پیر در نظر بگیرند که همان سن در جوامع دیگر، جوان، به حساب آید. سالمندی دوران حساسی از زندگی بشر است، که طی آن سالمندان درمعرض تهدیدات بالقوه­ای نظیر افزایش ابتلا به بیماریهای مزمن، تنهایی و انزوا، عدم برخورداری از حمایت اجتماعی بوده و به دلیل ناتوانی های جسمی و ذهنی در موارد زیادی نیز استقلال فردی‌شان مورد تهدید قرار می گیرد، لذا توجه به مسایل و نیازهای این مرحله از زندگی یک ضرورت اجتماعی است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) اولین بار توسط کوگان در سال ۱۹۶۱ برای بررسی نگرش پرستاران به سالمندان طراحی شد. این پرسشنامه حاوی ۳۴ سوال می‌باشد که دارای دو زیر مقیاس قدردانی و تعصب می‌باشد. هریک از زیرمقیاس‌ها در این پرسشنامه ۱۷ سوال را شامل می‌گردند.

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرش به سالمندان کوگان (KAOPS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سالمندی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

حساسیت اضطرابی به عنوان یک متغیر شناختی، نشان دهنده تفاوت‌های فردی است که به وسیله ترس از احساسات اضطرابی (ترس از ترس) مشخص می‌شود و نشان‌دهنده گرایش به فاجعه‌نمایی در رابطه با پیامدهای چنین احساس‌هایی است. حساسیت اضطرابی یک سازه تفاوت‌های فردی است که در آن فرد از نشانه‌های بدنی که با انگیختگی اضطرابی (افزایش ضربان قلب، تنگی نفس، سرگیجه) مرتبط است، می‌ترسد و اصولاً از این عقیده ناشی می‌شود که این نشانه‌ها به پیامدهای بالقوه آسیب‌زای اجتماعی، شناختی و بدنی منجر می‌شود. به عبارت دیگر گرایش به ترس، تفسیر فاجعه‌آمیز نشانه‌های اضطراب است و از عوامل سبب‌شناختی نگهدارنده و تدام بخش اکثر اختلالات روانی به ویژه طبقه اختلالات اضطرابی است و در جهت افزایش پاسخ‌های اضطرابی و ایجاد ترس از محرک‌های برانگیزاننده عمل می‌کند. حساسیت اضطرابی به سوگیری‌هایی در بازیابی و پردازش اطلاعات مربوط به محرک‌های فراخوان اضطراب منجر می‌شود که این خود زمینه را برای ابتلای فرد به اختلالات روانی از جمله نارسانویسی فراهم می‌سازد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI) یک پرسشنامه خودگزارش‌دهی است که ۱۶ گویه دارد. این پرسشنامه توسط ریس و پترسون در سال ۱۹۸۵ ساخته شده است. ساختار این پرسشنامه از سه عامل ترس از نگرانی‌های بدنی (۸ سوال)، ترس از نداشتن کنترل شناختی (۴ سوال)، و ترس از مشاهده شدن اضطراب توسط دیگران (۴ سوال) تشکیل شده است.

نمره‌گذاری پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه حساسیت اضطرابی (ASI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری حساسیت اضطرابی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

افسردگی اختلالی است که در تمام دوران‌ها وجود داشته و بنابراین تاریخچه‌ای بسیار طولانی در متون علمی بشر دارد. یک بخش مهم از فرایند ارزیابی بیماران، تشخیص اختلال بر پایه طبقات تشخیصی رسمی است که برای این کار معمولاً از متن تجدید نظر شده ویرایش چهارم کتابچه تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-IV-TR) استفاده می‌شود. همچنین برای شناخت اختلال افسردگی، باید با طبقه گسترده‌تری به نام اختلالات خلقی آشنا شد. اختلال خلقی عبارت است از آشفتگی در حالت هیجانی، یا خلق فرد. افراد می‌توانند این آشفتگی را به صورت افسردگی شدید، شعف شدید یا آمیزه‌ای از این حالت‌های هیجانی تجربه کنند. در DSM-IV-TR طبقه اختلالات خلقی شامل این موارد است: اختلال افسردگی اساسی (که افسردگی یک قطبی نیز نامیده می‌شود)، اختلال دوقطبی I، اختلال دوقطبیII، اختلال افسرده‌خویی، اختلال خلق ادورای، اختلال افسردگی نامعین (NOS). محققان عقیده دارند، با توجه به این که توارث پذیری اختلال افسردگی ۵۰ تا ۶۵ درصد است بنابراین نیمی از نوسان در افسردگی را نمی‌توان با وراثت توجیه کرد. تجربیات زندگی استرس‌زا نیز افراد را برای اختلال‌های افسردگی مستعد می‌کنند و طبق پژوهش‌های انجام شده، آمادگی ژنتیکی تا وقتی که با تجربیات زندگی استرس‌زا آمیخته نشده باشد، در مستعد کردن فرد برای ابتلا به اختلال خلقی تقریباً هیچ نقشی ندارد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI) در سال ۱۹۷۹ توسط یک روانشناسی بالینی به نام ماریا کواکس طراحی و سپس منتشر شد. این پرسشنامه ۲۷ سوال را شامل می‌شود.

نمره‌گذاری پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت طبقات و سطوح افسردگی و نمره تشخیصی نیز آورده شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:
۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان ماریا کواکس (CDI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری افسردگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

اختلالات خلقی، گروه بزرگی از بیماری‌های روان‌پزشکی را شامل می‌شوند که بر اساس معیارهای تشخیصی اختلالات افسردگی اساسی، اختلال دوقطبی ۱ و ۲ و سیکلوتایمی در این گروه قابل‌تشخیص می‌باشند. شیوع اختلالات بای پولار نوع یک در طول عمر در حدود ۱۱ درصد ولی شیوع اختلالات طیف بای پولار در کل به میزان قابل‌توجهی بیش‌تر می‌باشد. شیوع این اختلالات در آمریکا ۱-۱/۶ درصد می‌باشد و در سطح جهان شیوع آن ۱/۵ – ۰/۳ درصد است. بیشتر بیماران مبتلا در اپیزود افسردگی برای درمان مراجعه می‌کنند و به همین دلیل، اغلب تشخیص صحیح این بیماری حدود ۱۰ سال به تعویق می‌افتد و مشخص شد که میانگین زمانی دریافت اولین درمان، متناسب با اختلالات بای پولار حدود ۱۰ سال می‌باشد. این تأخیر در تشخیص اغلب نتایج نامطلوبی به همراه دارد، بیماران درمان مناسبی برای تسکین علائم دریافت نمی‌کنند و حتی ممکن است درمان‌هایی شوند که سبب تشدید علائم آنها شود و به‌این‌ترتیب بیماران رفتارهای نامناسبی را که برای خود و نزدیکانشان مخرب است، ادامه دهند. یکی از روش‌های بازشناسی این طیف از اختلالات انجام غربالگری می‌باشد. ابزار مناسب و مختصری که به‌تازگی جهت این منظور طراحی‌شده است، پرسشنامه اختلالات خلقی می‌باشد که با پرسیدن ۱۳ سؤال بلی ـ خیر استخراج‌شده از معیارهای DSM-IV و با استفاده از تجارب بالینی، غربالگری می‌نماید. در سال ۱۳۸۴ برحسب نیاز شدید به استفاده از این ابزار در شهر اصفهان، ابزار مورد بررسی‌های اولیه قرار گرفت و با حجم نمونه کم تنها عوامل، حساسیت و ویژگی آن به ترتیب ۹۴ درصد و ۳۶ درصد اعلام شد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ) یک وسیله غربالگری (نه تشخیص) مفید جهت تشخیص طیف اختلالات بای پولار است که در سال ۲۰۰۰ میلادی توسط هرشفیلد و همکاران طراحی و ساخته شد. این پرسشنامه از سه قسمت تشکیل‌شده است که قسمت اول (سؤال ۱) از ۱۳ سؤال تشکیل‌شده و بیماران را ازنظر علائم و نشانه‌های مانیا و یا هایپومانیا در طول زندگی غربالگری می‌کند. قسمت دوم پرسشنامه (سؤال ۲) وجود علائم و رفتارهای مانیا یا هایپومانیا را به‌طور همزمان با تعیین بله / خیر مشخص می‌کند و بالاخره قسمت سوم پرسشنامه (سؤال ۳) سطح ایجاد اختلالات موجود در عملکرد کلی را بررسی می‌کند.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری اختلالات خلقی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

ترس از ارزیابی منفی، با متغیرهای روان‌شناختی مختلفی در ارتباط است. هسته مرکزی اضطراب اجتماعی در مدلی رفتاری شناختی، ترس از ارزیابی منفی معرفی شده است. رکتور، کوکوفسکی و رایدر اعلام داشته‌اند که ترس از ارزیابی منفی، نتیجه نگرانی از ایجاد ناراحتی برای دیگران است. مگی و همکاران نتیجه گرفتند که ترس از ایجاد ناراحتی برای دیگران به‌واسطه ترس از ارزیابی منفی دیگران در اضطراب اجتماعی تأثیرگذار است. ویکز اضطراب ناشی از بهبود عملکرد را به دلیل جلب توجه افراد گروه و به دنبال آن برانگیخته شدن احساسات و رفتارهای رقابت‌جویانه می‌داند که این ویژگی‌ها رابطه تنگاتنگی با کمال‌گرایی دارد. طی دهه اخیر، سازه کمال‌گرایی توجه زیادی را به خود جلب نموده است و مؤلفان و پژوهشگران به بحث‌های نظری و عملی متنوعی درباره آن پرداخته‌اند. یک عبارت کلیدی برای الگوهای شناختی رفتاری اختلال اضطراب اجتماعی این است که اضطراب اجتماعی، به‌طور جزئی پاسخی به ارزیابی متقی ادراک‌شده از شمت و سوی دیگران است. ساختار ترس از ارزیابی منفی شامل احساس دلهره و نگرانی در مورد ارزیابی‌های دیگران، نگرانی ناشی از این ارزیابی‌های منفی و انتظار و توقعی است که دیگران در مورد یک نفر فقط به‌طور منفی قضاوت خواهند کرد، می‌باشد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES) با نام لاتین Brief Fear of Negative Evaluation Scale توسط لری در سال ۱۹۸۳ با ۱۲ پرسش طراحی شد که میزان اضطراب تجربه‌شده افراد یا ارزیابی منفی آنان را اندازه‌گیری می‌کند.

نمره‌گذاری فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، روش محاسبه نمره کل مقیاس نیز آمده است.

خرید و دانلود فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

شما می‌توانید با خرید و دانلود فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل فرم کوتاه مقیاس ترس از ارزیابی منفی (BFNES)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ارزیابی منفی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

اضطراب یک حالت هیجانی است که شامل احساس تنش، نگرانی و عصبی بودن است. الیس اظهار داشته است که اضطراب به دو نوع تقسیم می‌شود: تسهیل‌کننده  و ناتوان‌کننده. اگر احساس ترس و بی‌قراری توسط یک شرایط یا موقعیت خاص در فرد ایجاد شود، این نوع از اضطراب زودگذر و طبیعی است و به همین دلیل اضطراب حالت نامیده می‌شود که در مقابل اضطراب صفت قرار دارد. اضطراب حالت برای اولین بار توسط اشپیلبرگ معرفی شد. شرایط پرتنش و اضطراب زا برای هر فردی روی می‌دهد. ازاین‌رو اضطراب را به‌عنوان رابطه بین شخص و محیط که توسط شخص به‌صورت فشار آور و فراتر از توانایی او ارزیابی می‌شود و سلامتی او را به خطر می‌اندازد تعریف می‌کنند. اضطراب با تأثیر منفی‌ای که بر منابع مقابله فردی و اجتماعی شخص اعمال می‌کند، باعث کاهش مقاومت فرد می‌گردد و در درازمدت اثرات ناخوشایندی بر بهداشت جسمی و روانی دانش‌آموزان می‌گذارد. مشخص شده است که اضطراب و استرس می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های جسمی و روانی، اختلال در عملکرد و قدرت سازگاری و درنهایت پایین آمدن کیفیت زندگی دانش‌آموزان گردد. ازنظر روان‌پزشکی تداوم اضطراب به اختلال افسردگی منجر می‌شود که سلامت روان و عملکرد فرد را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد. این مرحله منجر به تداوم بیماری و کم اثر کردن داروهای تجویزی شده و درمان را پیچیده‌تر می‌کند، به‌طوری‌که لازم است در بعضی موارد از آرام‌بخش‌ها و نورولپتیک‌ها استفاده به عمل آید. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI) در سال ۱۹۹۴ طراحی‌شده است و افکار اضطرابی را در ۲۱ سؤال توسط سه خرده مقیاس اضطراب اجتماعی، اضطراب اجتماعی، اضطراب جسمانی و اضطراب نگرانی می‌سنجد‌.

نمره‌گذاری پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه افکار اضطرابی ولز (AnTI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری اضطراب

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

افسردگی شایع‌ترین اختلال روانپزشکی است و به سرماخوردگی روانی شهرت دارد. برخی از علایم این اختلال عبارتند از: کاهش خلق و علاقه، احساس گناه، دشوار شدن تمرکز، از دست دادن اشتها و افکار مرگ یا خودکشی، خستگی مفرط، بازخوردهای شناختی حاکی از درماندگی و نا‌امیدی و از دست دادن روحیه مبارزه گری. همچنین فرد افسرده به آینده بدبین است، تسلیم سرنوشت شده و به ایجاد تغییر در شرایط و یاری گرفتن امیدی ندارد. برای سنجش افسردگی ده‌ها پرسشنامه و ابزار وجود دارد. در این میان پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS) به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد مورد توجه روانشناسان و به خصوص بالینگران است.

معرفی پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS) توسط ویلیام زونگ در سال ۱۹۶۵ انتشار یافت و پس از انتشار تحقیقات بسیاری در آمریکا و سایر کشورهای دنیا برای بررسی روایی و پایایی آن انجام گرفت. این پرسشنامه دارای ۲۰ ماده است و شدت افسردگی را در چهار سطح به دست می‌دهد. مقیاس تجدید نظر شده زونگ در مطالعات کلینیکی و بین فرهنگی و در مطالعات شیوع افسردگی در جمعیت طبیعی بکار گرفته می‌شود. از این پرسشنامه بیشتر به‌عنوان یک وسیله نیمه سازمان یافته توسط مصاحبه‌گر برای رتبه بندی افسردگی استفاده می‌شود. مقیاس افسردگی زونگ را می‌توان به‌آسانی در اندازه گیری شدت افسردگی بکار برد.

نمره گذاری پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی فایل کامل پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری هر عبارت و همچنین روایی و پایایی ایرانی، نحوه تفسیر نمرات به دست آمده نیز ذکر شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه افسردگی زونگ (SDS)

۴- روایی و پایایی ایرانی رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری افسردگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

روان‌شناسی فراشناخت، حوزه اندیشه‌گری نوینی است که پیشینه آن به دهه ۱۹۷۰ می‌رسد. فلاول نخستین کسی بود که در سال ۱۹۷۹ اصطلاح فراشناخت هم شامل فرآیند‌های شناختی و هم شامل تجارب یا تنظیم شناختی است. دانش فراشناختی به اکتساب دانش پیرامون فرآیندهای شناختی و دانش درباره نحوه استفاده از فرآیندهای کنترل شناختی اشاره دارد. فراشناخت عبارت است از هر نوع دانش یا فرآیند شناختی که در آن ارزیابی، نظارت یا کنترل شناختی وجود داشته باشد. از یک نظر، آن را  می‌توان به عنوان یک جنبه عمومی از شناخت در نظر گرفت که در تمام فعالیت‌های شناختی نقش دارد. برخی از جنبه‌های خاص فراشناخت با اختلالات روان‌شناختی رابطه دارد. فراشناخت یک مفهوم چندوجهی است. این مفهوم دربرگیرنده دانش فرآیندها و راهبردهایی است که شناخت را اریابی، نظارت یا کنترل می‌کند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) با نام لاتین Meta-Cognitions Questionnaire – Adolescent Version یک پرسشنامه ۳۰ سوالی است که کارت‌وایت ـ هاتون در سال ۲۰۰۴ به منظور سنجش ابعاد باورهای فراشناختی در نوجوانان طراحی نمود. این پرسشنامه مشتمل بر ۵ خرده مقیاس باورهای مثبت، باورهای منفی، اطمینان شناختی، خرافات و تنبیه، و خودآگاهی شناختی است. این پرسشنامه در هنجار ایرانی به ۲۷ سوال تقلیل پیدا کرده است.

نمره‌گذاری پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری فراشناخت

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 
پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

در برخی نظریه‌های روان‌درمانی چنین تبیین شده است که روابط بین فردی هم می‌تواند زمینه‌ساز بروز مشکل باشد و هم به عنوان پیامد مشکلات روانی و جسمانی، زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال، در نظریه روان‌کاوی کلاسیک، با وجود تاکید فروید بر اهمیت تعارض‌های درون روانی در شکل‌گیری مشکلات، می‌بینیم که ویژگی‌های هریک از مراحل تحول و تعارض‌های درون روانی در شکل‌گیری مشکلات، می‌بینیم که ویژگی‌های هریک از مراحل تحول و تعارض‌های مرتبط با آن در اثر ارتباط فرد با والدین شکل می‌گیرد. اریک فروم اعتقاد دارد که ما برای یافتن معنا در زندگی باید از احساس انزوا بگریزیم و احساس تعلق و وابستگی را پرورش دهیم. وی بی‌همتایی را ناشی از تعامل بین مردم و جامعه آنها می‌داند. نظریه‌پردازان انسان‌گرا همچون راجرز معتقدند که نیاز به توجه مثبت شامل پذیرش، محبت و تایید شدن از جانب دیگران، مخصوصاً مادر در دوران کودکی است و رفتار کودک توسط مقدار عشق و محبتی شکل می‌گیرد که به او داده می‌شود. نظریه دلبستگی بالبی مبتنی بر این اساس است که انسان‌ها دارای یک کشاننده غریزی برای دلبستگی با فرد دیگر هستند. در واقع آنها از این طریق، نزدیکی هیجانی را جستجو می‌کنند. بر اساس این فرآیند، نیاز به ارتباطات بین فردی، امری ذاتی است و افرادی که قادر به دریافت موثر مراقبت فیزیکی و روانی مورد نیاز نیستند، رنج خواهند کشید. هنگام مواجهه با استرس و بحران، اگر فرد حمایت بین فردی کافی نداشته باشد، توانایی کمی برای رو به رو شدن با بحران دارد و این افراد مستعد پدیدآیی نشانه‌ها هستند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32) که معادل انگلیسی آن Inventory of Interpersonal Problems می‌باشد، یک ابزار خودگزارش دهی است که گویه‌های آن در رابطه با مشکلاتی است که افراد به طور معمول در روابط بین‌فردی تجربه می‌کنند. این پرسشنامه در اصل ۳۲ گویه دارد که بارخام و همکاران در سال ۱۹۹۶ آن‌را طراحی نموده‌اند که در هنجاریابی ایرانی پرسش‌های آن به ۲۹ سوال تقلیل یافت. پرسشنامه حاضر دارای شش زیرمقیاس است که عبارتند از: صراحت و مردم‌آمیزی، گشودگی، در نظر گرفتن دیگران، پرخاشگری، حمایت‌گری، و مشارکت و وابستگی.

نمره‌گذاری پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه مشکلات بین فردی (IIP-32)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری مشکلات بین‌فردی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات