نحوه پذیرش دانشجوی دکتری موضوع گفتگوی روسای 13 دانشگاه

نحوه پذیرش دانشجوی دکتری موضوع گفتگوی روسای ۱۳ دانشگاه

در هفته گذشته نحوه پذیرش دانشجوی دکتری موضوع گفتگوی روسای ۱۳ دانشگاه کشور بود. احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کنفرانسی خبری گفت: در جلسه روسای ۱۳ دانشگاه کشور که در شیراز برگزار می‌شد، نحوه پذیرش و گزینش دانشجویان مقطع دکتری مورد بررسی قرار گرفت. معتمدی گفت: ما به دنبال ایجاد تغییرات بنیادین در روند پذیرش و گزینش دانشجو نیستیم، اما با توجه به تغییرات اخیر در حوزه وزارت علوم، ما نیازمند یک روند تعاملی در دانشگاه‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در راستای تغییرات ایجاد شده از سوی وزارت علوم در مقطع دکتری، دانشگاهای برتر کشور برای ایجاد روند تعاملی در پذیرش دانشجو تلاش می‌کنند. قابل ذکر است که در چند سال اخیر تغییرات زیاد در روند جذب دانشجویان دکتری، موجی از اعتراض‌ها را به همراه داشته است.

نقش دانشگاه‎ها در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه بود. وی خاطرنشان کرد: با توجه به نام‌گذای سال ۱۳۹۵ با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، در این جلسه نقش دانشگاه‌ها و راهکارهای آن‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان مورد بررسی قرار گرفت و انتظار می‌رود دانشگاه‌ها در این حوزه بهتر و موثرتر از گذشته عمل کنند.

در این راستا دانشگاه‌های برتر کشور با برنامه ریزی دقیق و مناسب در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان می‌توانند در جهت دستیابی به اقتصادی پویا تلاش کنند. معتمدی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ما در این جلسه در خصوص بودجه و مسایل مالی دانشگاه‌ها نیز به گفتگو پرداختیم و قرار شد دانشگاه‌ها با ارائه راهکارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان در حوزه مالی به موفقیت برسند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *