توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 95

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۵

 دکتر بهروز دانشیان، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۵ گفت: متقاضیان می‌توانند از ساعت ۱۱ روز دوشنبه ۳ خرداد با مراجعه به سایت www.azmoon.org با در اختیار داشتن اطلاعات ثبت نامی خود، کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت کنند.

دانشیان درباره نواقص احتمالی کارت آزمون افزود: چنانچه در کارت ورود به جلسه مغایرتی بین مشخصات فردی داوطلبان، عکس، سهمیه، زبان خارجه و دین وجود داشته داشته باشد، داوطلبان می‌توانند از روز سه‌شنبه ۴ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۳ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴ الی ۱۸ به باجه‌های رفع نقص در واحدهایی که در مرحله ثبت نام به عنوان حوزه برگزاری انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند. مراکز رفع نقص در تهران حوزه‌های دانشکده تربیت بدنی، علوم ورزشی تهران مرکز و واحد تهران شمال را شامل می‌شود.

وی اظهار داشت: در این آزمون در مجموع ۶۵ تا ۹۱ هزار متقاضی در ۷ گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی و هنر با یکدیگر رقابت می‌کنند که در این میان رشته حقوق با ۶۱ هزار و ۲۵۵ داوطلب و حسابداری با ۴۸ هزار و ۴ داوطلب بیشترین داوطلب را به خود اختصاص داده‌اند.

دانشیان افزود ۴۴٫۵ درصد از شرکت‌کنندگان را بانوان و ۵۵٫۵ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند. جوان‌ترین شرکت‌کننده ۱۶ سال و مسن‌ترین داوطلب ۸۲ سال سن دارد. وی با تاکید بر اینکه تنها معیار پذیرش نمره علمی داوطلبان است گفت: همچنین هیچ محدودیت سنی، جنسی و منطقه‌ای در پذیرش داوطلبان وجود ندارد.

دانشیان در پایان خاطر نشان کرد: آزمون تشریحی همزمان با آزمون تستی برگزار می‌شود. رشته‌های نوازندگی ساز جهانی، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، طراحی شهری، معماری، طراحی صنعتی، تصویرسازی، نقاشی، ارتباط تصویری و هنرهای نمایشی دارای یک درس تشریحی هستند. رشته‌های کارگردانی نمایش و موسیقی علاوه بر آزمون تستی و تشریحی، آزمون عملی نیز دارند که جزییات آن به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. نتایج نهایی اواخر شهریور ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

اخبار ارشد و دکتری را اینجا دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *