آغاز جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی

جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش خبرگزاری ایسنا دکتر سید علی حسینی رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، از آغاز جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و اعلام کرد که مرحله اجرایی فرایند جذب آغاز شده است. وی اظهار داشت: اقدامات اجرایی در رابطه با سیزدهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در اسفند ماه سال گذشته انجام شد و ۲۵۰۰ نفر در سامانه جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت ثبت نام و کد رهگیری الکترونیکی دریافت کردند. از این تعداد ۶۰۰ نفرکارشناسی ارشد،‌ ۱۰۰۰ نفر دکتری تخصصی، ۱۱۰ نفر فوق‌ تخصص، ۷۰ نفر فلوشیپ و مابقی متخصص هستند. دکتر حسینی تاکید کرد: در این فراخوان، دانشگاه‌های علوم پزشکی متقاضی جذب حدود ۱۴۶۰ نفر عضو هیات علمی در کل کشور شدند که از این تعداد برای ۷۱۷ نفر در رشته‌های مختلف علوم پایه و داروسازی و ۷۴۳ نفر در گروه‌های مختلف علوم بالینی فضای کار به عنوان هیئت علمی فراهم شده است.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به دریافت الکتریکی اطلاعات متقاضیان خاطر نشان کرد: با دریافت اطلاعات الکترونیکی ما می‌توانیم شاهد برنامه‌ ریزی بهتر و سریع‌تر نسبت به اعتراضات و پیشگیری از ایجاد مشکلات در روند بررسی مدارک باشیم. ما از دانشگاه‌های علوم پزشکی متقاضی جذب انتظار داریم با توجه به بخشنامه‌های ابلاغ شده درخصوص تسریع فرآیند بررسی، صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی کلیه متقاضیان را در مدت زمان کمتر از ۲ ماه مورد بررسی قرار دهند تا براساس برنامه زمان‌بندی شورای عالی انقلاب فرهنگی فرایند جذب داوطلبان در هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت و هیات‌های اجرائی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی در مدت پیش بینی شده انجام گیرد. دکتر حسینی در پایان یادآور شد: امیدواریم با جذب افراد توانمند شاهد پیشرفت آموزش و پژوهش و خدمت به نظام سلامت باشیم.

قابل ذکر است که وزارت بهداشت در اسفند ماه سال گذشته ثبت نام از متقاضیان هیئت علمی را آغاز کرد و به نظر می‌رسد که در کمتر از ۶ ماه فرایند جذب را به اتمام خواهد رساند.

آخرین اخبار استخدامی را از اینجا دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *