دانشجوی دانشگاه تهران نامزد دریافت جایزه یونسکو شد

دانشجوی دانشگاه تهران نامزد دریافت جایزه یونسکو شد

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دانشجوی دانشگاه تهران نامزد دریافت جایزه یونسکو شد. احسان محمدی محلاتی، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران و دبیر کانون مطالعات بین‌المللی و فرهنگی دانشجویان این دانشگاه نامزد دریافت جایزۀ «مادانجیت سینگ» یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت در سال ۲۰۱۶ شد. وی به عنوان یک فعال اجتماعی و فرهنگی سال‌ها در حوزۀ صلح، روابط بین‌فرهنگی و گفت‌وگوهای بین ادیان فعالیت داشته است.

مادانجیت سینگ نویسنده، بازیگر، دیپلمات و انسان‌دوست هندی بود که از سال ۲۰۰۰ به عنوان سفیر یونسکو فعالیت داشت. به دلیل تلاش‌های بسیار در راستای برقراری صلح و نفی خشونت، از مادانجیت سینگ با عنوان «مبارز آزادی و انسانگرایی» نام برده شده است. وی در سال ۲۰۱۳ درگذشت.

جایزۀ «مادانجیت سینگ» جایزه‌ای جهانی است که هر دو سال یک بار از سوی یونسکو به افرادی که اقدامات و دستاوردهای ویژه‌ای در ترویج بردباری و گسترش صلح داشته‌ و یا برای توسعه‌ی روح بردباری از طریق کارهای هنری، اقدامات فرهنگی و آموزشی تلاش کرده‌اند، اعطاء می‌شود. جایزه‌ی «مادانجیت سینگ» یونسکو به مناسبت سال ملل متحد برای بردباری ۱۹۹۵ و یکصدوبیست‌وپنجمین سالگرد تولد گاندی در سال ۱۹۹۶ از سوی یونسکو تأسیس شد. در حال حاضر نیز دهمین دوره‌ی این جایزه در حال برگزاری است.

+ از محصولات آموزشی و پژوهشی وبسایت ایران‌ تحقیق دیدن فرمایید.

-پرسشنامه رشته‌های مدیریت، پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی و تربیت بدنی

-مقالات ترجمه شده رشته‌های مهندسی، حسابداری، پزشکی و …

-بسته‌های آموزشی

-کتاب‌های لاتین

-پروتکل‌های مداخله روانشناسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *