واحد علوم و تحقیقات در جایگاه 581 دانشگاه‌های جهان

واحد علوم و تحقیقات در جایگاه ۵۸۱ دانشگاه‌های جهان

دکتر حمیدرضا غفارزاده، مدیرکل امور بین‌الملل واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی  در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: بر اساس جدیدترین رده‌بندی موسسه نوآوری و فناوری سیامگو اسپانیا در سال ۲۰۱۶میلادی، واحد علوم و تحقیقات در جایگاه ۵۸۱ دانشگاه‌های جهان در میان ۴ هزار دانشگاه جهان قرار گرفت. وی در ادامه گفت: موسسه نوآوری و فناوری سیامگو اسپانیا هر ساله بر اساس شاخص‌های ترکیبی به بررسی و رده‌بندی دانشگاه‌های جهان می‌پردازد و برای انجام این کار اطلاعات خود را از اسکوپوس می‌گیرد و مقالات منتشر شده در مجلات معتبر علمی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه شاخص سیامگو یک شاخص ترکیبی است، تصریح کرد: این شاخص سه مساله اصلی اهمیت علمی پژوهشی مقالات یعنی میزان تأثیرگذاری، نوآوری و میزان ارجاعات ملی و جهانی به تارنمای دانشگاه را مورد بررسی قرار می‌دهد. به عبارت دیگر این شاخص نشان‌دهنده توان پژوهش و نوآوری یک دانشگاه است ونشان می‌دهد سایت دانشگاه مربوطه تا چه اندازه مورد توجه ملی و جهانی قرار دارد.

وی در ادامه افزود:  بر اساس این رده‌بندی جهانی، رتبه واحد علوم و تحقیقات در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ در حال بهبود بوده و جایگاه علمی و پژوهشی این دانشگاه نیز ارتقا یافته است  و از رتبه ۷۷۳ در سال ۲۰۰۹ به رده ۵۸۱ در سال جاری میلادی رسیده است. دکتر غفارزاده در پایان گفت: واحد علوم و تحقیقات بعد از ۹ دانشگاه دولتی پرسابقه و معتبر کشور، جایگاه دهم کشور را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نیز دانشگاه‌های غیردولتی کشور قرار دارد.

+ از محصولات آموزشی و پژوهشی وبسایت ایران‌ تحقیق دیدن کنید:

پرسشنامه رشته‌های مدیریت، پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی و تربیت بدنی

مقالات ترجمه شده رشته‌های مهندسی، حسابداری، پزشکی و …

بسته‌های آموزشی

کتاب‌های لاتین

پروتکل‌های مداخله روانشناسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *