انتشار کارنامه آزمون دستیاری از شنبه

انتشار کارنامه آزمون دستیاری از شنبه

دکتر محمد حسین پورکاظمی، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از انتشار کارنامه آزمون دستیاری  و دفترچه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان چهل وسومین دوره آزمون دستیاری خبر داد و گفت: کارنامه داوطلبان از روز شنبه منتشر می‌شود. این کارنامه حاوی نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، سال تولد، سهمیه ثبت‌نامی، معدل دوره پزشکی بدون احتساب دوره کارورزی، نمره پیش کارورزی، تاریخ امتحان پیش کارورزی، رتبه داوطلب در هر زیر گروه، رتبه داوطلب در سهمیه انتخابی در هر پنج زیر گروه و رتبه داوطلب در سهمیه آزاد است.

دکتر محمد حسین پورکاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته-محل چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی امروز در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir منتشر شد و داوطلبان از ۱۷ تا ۱۹ مرداد فرصت دارند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: در آزمون دستیاری پزشکی امسال ۶ هزار و ۷۹۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۳۳۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد. رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری گفت: سوابق تحصیلی در همه آزمون‌ها مانند آزمون دکتری، کارشناسی ارشد و سایر آزمون‌های کشوری تاثیر دارد. درباره آزمون دستیاری نیز این موضوع از دو سال پیش اطلاع‌رسانی شده بود که امسال نیز این تاثیر به صورت مثبت اعمال شد. در این آزمون سوابق تحصیلی تنها بر روی کمتر از ۸۰۰ داوطلب تاثیر مثبت دارد و برای بیش از ۹۰ درصد داوطلبان، تنها نمره آزمون آنها ملاک قرار گرفته است و داوطلبان نگران تغییر نمرات و اعمال تاثیر سوابق نباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *