یونانیان باستان انسان‌ها را قربانی می‌کردند

شواهد جدید نشان می‌دهد یونانیان باستان انسان‌ها را قربانی می‌کردند

گروهی از باستان‌شناسان بقایای یک پسر نوجوان را که حدود ۳۰۰۰ سال قبل درگذشته بود، در دامنه‌های کوه Lykaion، منطقه‌ای در یونان که برای قربانی کردن حیوانات برای زئوس  مورد استفاده قرار می‌گرفت، کشف کردند. نتایج جدید نشان می‌دهد احتمال اینکه یونانیان باستان انسان‌ها را قربانی می‌کردند ، دور از ذهن نیست، هر چند تاکنون وجود چنین اتفاقی در حد یک داستان بوده است.

دیوید گیلمن رومانو یکی از باستانشناسان دانشگاه آریزونا در این‌باره می‌گوید: تعدادی از منابع ادبی باستانی به شایعاتی درباره قربانی کردن انسان‌ها به درگاه زئوس پرداخته‌اند، اما تا چند هفته پیش مدرکی دال بر این موضوع وجود نداشت تا اینکه تعدادی استخوان انسان در این منطقه کشف شد. این که جسد کشف شده شده، یک قربانی است یا نه، هنوز به طور کامل مشخص نیست، اما محل کشف جسد یک قربانگاه است، نه یک قبرستان.

علی‌رغم تلاش‌های بسیار تاکنون تنها ۷ درصد از قربانگاه خاکبرداری شده و باستان‌شناسان هر از گاهی تعدادی سکه، فنجان، مجسمه و بقایای سوخته گوسفند و بز را که به عنوان هدیه برای زئوس می‌سوزاندند، در این قربانگاه پیدا می‌کنند. اگرچه کشف استخوان‌های انسان در این قربانگاه محققان و باستان‌شناسان را شگفت‌زده کرده است، اما این مساله که پسر نوجوان در جای دیگری درگذشته و سپس به قربانگاه منتقل شده و یا اینکه در محل قربانگاه، قربانی شده هنوز مشخص نیست و باستان‌شناسان برای یافتن مدارک و شواهد جدید تلاش می‌کنند.

+ از محصولات آموزشی و پژوهشی وبسایت ایران‌ تحقیق دیدن کنید:

پرسشنامه رشته‌های مدیریت، پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی و تربیت بدنی

مقالات ترجمه شده رشته‌های مهندسی، حسابداری، پزشکی و …

بسته‌های آموزشی

کتاب‌های لاتین

پروتکل‌های مداخله روانشناسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *