توزیع کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

۸۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۶۵ کشور در دانشگاه پیام نور

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از حضور بیش از ۸۰۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه پیام نور خبر داد.

دکتر جمال­زاده معاون آموزش دانشگاه پیام نور گفت تقریباً ۲۰۰۰ دانشجوی خارجی غیرمقیم و ۶۰۰۰ هزار دانشجوی مقیم در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند.

وی ارتقا سطح کیفی و رفاه اجتماعی و توسعه علم و دانش در کشور را مرهون توسعه دانشگاه و آموزش عالی تلقی نمود و افزود» دانشگاه­های امروز ایده­پرور هستند و عمدتاً به تولید علم و ثروت به صورت توامان می­پردازند.

دکتر جمال زاده با مقایسه جمعیت دانشجویان دانشگاه ها در قبل از انقلاب و وضعیت امروز، اظهارداشت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی چهار میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مشغول تحصیل هستند که نسبت به اوایل دوره انقلاب از رشد ۲۵درصدی برخوردار است.

وی توسعه رشته های الکترونیکی و در نتیجه پذیرش دانشجو به صورت الکترونیکی، پذیرش دانشجویان خارجی و ایجاد مراکز بین الملل در نقاط مرزی و همچنین توجه جدی به ارتقای کیفیت آموزشی را جزو برنامه های اساسی و بنیادی این دانشگاه ذکر کرد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: با توجه به فضاهای مناسب ایجاد شده در دانشگاه پیام نور خاوران، امکان راه اندازی چند رشته در مقطع کارشناسی ارشد این واحد دانشگاهی وجود دارد.

دکترجمال زاده با تاکید بر اهمیت توسعه کیفی دانشگاه اظهار نمود: دانشگاه پیام نور از آنجایی که بین دانشگاه­های ایران کمترین شهریه را از دانشجویان دریافت می­نماید و از این رو دانشگاه محرومین می باشد. وی افزود این دانشگاه هرچند به صورت نیمه حضوری و آموزش از راه دور می­باشد اما بیشترین قبولی را در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد و فارغ­التحصیلان آن پایه علمی بسیار قوی دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دکتر جمال زاده یادآور شد: برای توسعه دانشگاه نباید تنها به منابع دولتی متکی بود، در ایجاد زیرساخت ها و احداث فضاهای مورد نیاز و حتی تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های مورد نیاز بایستی از پتانسیل های مردمی و مشارکت خیرین نیز بهره جست.

ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *