اعلام حد نصاب دانشگاه ها برای داوطلبان دوره دکترا

اعلام حد نصاب دانشگاه ها برای داوطلبان دوره دکترا

زمان اعلام حد نصاب دانشگاه ها برای داوطلبان دوره دکترا اعلام شد از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام شد.

دکتر حسین توکلی، مشاوره عالی سازمان سنجش و آموزش کشور علاوه بر تعیین زمان اعلام حد نصاب دانشگاه‌ها، از آخرین آمار دریافت کارنامه دکترای نیمه متمرکز سال ۹۵ را نیز اطلاعاتی ارایه داد.

مشاور عالی سازمان سنجش بیان نمود از بین ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلبی که در آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام نمودند ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند که از این تعداد ۱۱۴ هزار و ۷۱۱ نفر نسبت به دریافت کارنامه اقدام نموده‌اند.

حسین توکلی افزود: در واقع ۹۰ درصد داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارنامه خود را دریافت کرده اند که توصیه می شود سایر افراد نیز هرچه زودتر کارنامه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

توکلی گفت: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می توانند مطابق ضوابط مندرج در مرحله  انتخاب کد رشته محل شرکت کنند. تاکنون ۶ هزار و ۵۳۶ داوطلب نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش به آندسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند اعلام کرد تا ۲۱ فروردین ۹۵ فرصت دارند برای انتخاب رشته محل به سایت سازمان سنجش رجوع نموده و حداکثر ۵۰ کدرشته محل را ازمیان کدرشته های امتحانی انتخاب نمایند.

وی افزود: بر اساس انتخاب رشته به عمل آمده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، نسبت به اعلام حد نصاب هر کد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت خود در پایان هفته اول اردیبهشت ماه ۹۵ اقدام می کنند.

توکلی گفت: داوطلبان دارای حدنصاب مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده که بر روی دانشگاه ها و موسسات ذیربط قرار می گیرد، لازم بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ارائه مدارک و ثبت نام برای سایر مراحل اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *