توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از فردا آغاز می شود.

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از فردا آغاز می شود.

سازمان سنجش طی اعلامیه‌ای اطلاع داد توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از فردا آغاز می شود.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد از فردا دوشنبه ۱۳ اردیبهشت تا چهار شنبه ۱۵ اردیبهشت ارایه خواهد شد و داوطلبان می‌توانند برای دریافت کارت ورود به آزمون به وب سایت www.sanjesh.org مراجعه کرده و کارت خود را دریافت و پرینت نمایند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ امسال در ۱۴۳ کدرشته امتحانی و ۶ گروه آموزشی انجام خواهد شد. در این آزمون ۷۶۱ هزارو ۱۱۶ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۴۸۱ نفر زن و مابقی مرد هستند. 

توکلی در ادامه در مورد تعداد کارت شرکت در جلسه آزمون توضیح داد: با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان و آمار علاقمندان به کد رشته امتحانی دوم برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۸۲۹ هزار و ۶۱۹ کارت ورود به جلسه صادر می‌شود.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

 آزمون ورودی دوره‌ کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ به همراه  بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و عصر پنجشنبه شانزدهم و جمعه ۱۷ اردیبهشت در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

همچنین همزمان با آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ ، اولین مرحله آزمون بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور نیز در ۲۰ مجموعه رشته‌ برگزار می شود. المپیاد در رشته های زبان و ادبیات فارسی، علوم جغرافیایی، علوم اقتصادی، الهیات و معارف اسلامی، علوم تربیتی، حقوق، علوم زمین، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، آمار، ریاضی، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی – زراعت و اصلاح نباتات و طراحی صنعتی برگزار می‌شود. آن دسته از داوطلبانی که منحصراً متقاضی شرکت در آزمون المپیاد علمی دانشجویی کشور شده‌اند، لازم است براساس برنامه زمانی اعلام شده برای هریک از رشته‌های مذکور، در آزمون رشته امتحانی دوره کارشناسی ارشد مربوط شرکت کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد

 حسین توکلی زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد را نیمه دوم خرداد ماه سال ۹۵ اعلام نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *