پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

یکی از اهداف متخصصان بهداشت روانی، ارتقای رضایت شغلی افراد در سازمان می باشد. تحقق این هدف می‌تواند موجب کاهش شکایات کارکنان، کاهش غیبت از کار، کاهش نیاز به راهکارهای انضباطی، افزایش نگرش مثبت کارکنان، ارتقای روحیه و تعهد کاری و افزایش مشارکت آنان در برنامه های نظام پیشنهادها شود که درنهایت می‌تواند موجب دستیابی سازمان به اهداف خود گردد. در همین راستا کشورهای توسعه‌یافته اهمیت خاصی برای پژوهش های محیط کار قائل هستند. رضایت شغلی متغیرهای سلامت کار است. رضایت شغلی نوعی حالت هیجانی لذت بخش است که از ارزیابی کار شخص حاصل می شود. شناسایی عوامل مؤثر بر رضایت شغلی بسیار مهم است زیرا این مقوله در پیامد و بهره وری سازمان، استرس شغلی و حتی زندگی فردی نقش بارزی ایفا می کند. حرفه پزشکی به لحاظ آنکه مستقیماً با سلامت انسان‌ها در ارتباط است از دیرباز در جوامع و فرهنگ های مختلف به‌عنوان حرفه ای مهم، اساسی و تأثیرگذار محسوب می شده است. به همین دلیل بررسی میزان رضایت شاغلین در این حرفه و عواملی که به‌صورت بالقوه و بالفعل این رضایت را تحت تأثیر قرار می دهند می‌تواند از اهمیتی بالاتر نسبت به سایر مشاغل برخوردار باشد. وان هام و همکاران در بررسی رضایت شغلی در گروهی از پزشکان عمومی جوان، عواملی چون درآمد کم، زیاد بودن ساعات کار، فشار کار زیاد و کمی وقت آزاد را از عوامل مؤثر در کاهش رضایت شغلی معرفی کرده اند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) توسط علاقه‌مند و همکاران در سال ۱۳۹۴ طراحی شد و در جامعه پزشکان بیمارستان بقیه‌الله موردبررسی روان‌سنجی قرار گرفت. این پرسشنامه شامل ۲۷ سؤال و ۶ زیر مقیاس است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) Physician’s Job Satisfaction Questionnaire کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رضایت شغلی پزشکان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *