جدیدترین محصولات سایت

جدیدترین مطالب سایت

نحوه دانلود پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره

شما می‌توانید به ساده‌ترین صورت ممکن اقدام به دانلود پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره از سایت ایران تحقیق نمایید. برای این کار ابتدا باید از لیست پروتکل‌های روان درمانی و مشاوره موجود بر روی سایت یک مورد را انتخاب نمایید. خوشبختانه تقریباً در تمامی حوزه‌های اصلی روانشناسی از جمله شناختی رفتاری، ذهن آگاهی، مثبت گرا، پذیرش و تعهد و سایر حوزه‌ها، یک یا چند پروتکل مداخله بر روی سایت ایران تحقیق موجود است. پس از انتخاب پروتکل مورد نظر، می‌توانید تنها با وارد کردن نام و ایمیل خود، نسبت به دانلود پروتکل اقدام نمایید و همزمان لینک پروتکل را نیز در ایمیل خود دریافت نمایید. لازم به ذکر است که هر پروتکل شامل دو فایل است که یک فایل ترجمه شده و یک فایل نسخه اصلی پروتکل به صورت پی دی اف است.

ساختار پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره

تمامی پروتکل‌های روان درمانی و مشاوره ارائه شده در سایت ایران تحقیق توسط اساتید و پژوهشگران برجسته این رشته‌ها در سطح جهان تهیه شده‌اند. برای مثال پروتکل روان درمانی مثبت گرا توسط پارکز شینز که یک پژوهشگر سرشناس در حوزه روانشناسی مثبت گرا است و زیر نظر پروفسور مارتین سلیگمن که بزرگ‌ترین روانشناس حال حاضر جهان است تهیه شده است. در هر پروتکل تمامی اموزش‌ها به صورت جلسه به جلسه ارائه شده‌اند. جلسات ممکن است شامل ۶، ۸ یا ۱۲ جلسه یا حتی بیشتر باشند. همچنین برخی پروتکل‌ها به صورت فردی و برخی به صورت گروهی ارائه شده‌اند. یکی از ویژگی‌های برجسته پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره ارائه شده در سایت ایران تحقیق این است که تمامی پروتکل‌ها دارای رفرنس معتبر و فایل انگلیسی هستند.

پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره چیست؟

در روانشناسی و مشاوره به درمان اختلالات روانی و آموزش برخی مهارت‌ها به افراد پرداخته می‌شود. برای این منظور در طول چند جلسه درمان مورد نظر یا آموزش مورد نظر به صورت فردی یا گروهی توسط روانشناس یا مشاوره ارائه می‌شود. پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره یک کتابچه یا دستورالعمل است که به روانشناس و مشاوره می‌گوید در هرجلسه چه چیزهایی را باید آموزش دهند. در واقع پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره یک ساختار استاندارد فراهم می‌کند که روان درمانی یا مشاوره به صورت نظام‌مند و صحیح انجام گیرد. همچنین پروتکل مداخله روانشناسی و مشاوره باعث می‌شود که اعمال سلیقه توسط روانشناس یا مشاوره به حداقل برسد و درمان مورد نظر به صورت مشابه در همه جای دنیا به بیماران ارائه گردد.