پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

انصاف نوعی پاسخ عاطفی فرد به واکنش‌های عاطفی دیگران است. انصاف درک ضمنی تعادل است. ادراک انصاف از متغیرهای مهم در نظریه انصاف است. در نظریه انصاف گفته می‌شود زمانی که بی‌انصافی وجود دارد بخش‌هایی از رابطه اجتماعی دچار تنش و پریشانی می‌شود. این نظریه سعی دارد رضایت افراد از یک رابطه را برحسب ارزیابی ادراک آنها از توزیع منصفانه یا غیرمنصفانه منابع در طول روابط بین فردی بررسی کند. اگرچه بهترین تعریف برای انصاف این است که آن را حالتی از یک موازنه بدانیم که زمانی به دست می‌آید که برای شرکت‌کنندگان در یک تعامل یا سازمان مشترک نتایجی مناسب با درون دادهایشان اختصاص یابد. در حیطه شغلی، انصاف به میزان ادراک کارکنان از وجود رویه‌های منصفانه و غیرسوگیرانه در سازمان اشاره دارد. از بین مؤلفه‌های جو روان‌شناختی فقط دو مؤلفه انصاف و استقلال در تبیین خشنودی شغلی نقش معنی‌داری بر عهده دارند. انصاف ادراک شده در بین اعضای گروه‌ها متفاوت است، زیرا هر کس از ملاک خود استفاده می‌کند. ملاک‌های انصاف و برابری دو هنجار مهم عدالت در توزیع منابع در یک گروه هستند. بر طبق ملاک انصاف و برابری دو هنجار مهم عدالت در توزیع منابع در یک گروه هستند. بر طبق ملاک انصاف، افراد درون داد و برون داد خود را که از گروه به دست می‌آورند، با اعضای دیگر گروه و نیز اعضای گروه‌های دیگر مقایسه می‌کنند. ملاک دیگر رویکرد برابری است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) توسط سائولی و بدیان در سال ۲۰۰۰ طراحی و تدوین‌شده است. این پرسشنامه شامل ۱۶ سؤال و سه زیرمقیاس به نام‌های تمایل به ترک، مشغولیت زیاد و مسئولیت زیاد است.

نمره‌گذاری پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ترجیح انصاف شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

واژه دلبستگی کاری یا اشتیاق شغلی مدت زیادی نیست که وارد حوزه علم رفتار سازمانی شده است و تعریفی که می‌توان از آن ارائه داد این است که اشتیاق شغلی به درجه یا میزانی اطلاق می‌شود که شخص شغل‌اش را معرف خود و کار یا عملکردش را موجب سربلندی و کسب حیثیت و اعتبارش می‌داند. علاوه بر این تعریف، نظریه پردازان دیگری نیز تعاریف متفاوتی از اشتیاق شغلی ارائه داده‌اند که از جمله مشهورترین آن‌ها شوفلی، بیکر و سالانوا می‌باشند. براساس دیدگاه آن‌ها اشتیاق شغلی که از آن با عنوان یک رفتار مثبت سازمانی یاد می‌شود، یک حالت روان‌شناختی و نقطه مقابل فرسودگی شغلی است. اشتیاق شغلی اشاره به حالتی نافذ، پایدار و مثبت ذهنی مرتبط با کار دارد که با احساس قدرت، تعهد و جذب مشخص می‌شود. این افراد براساس همین تعریف اقدام به ساخت پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) کرده‌اند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت (UWES) که در ایران به نام پرسشنامه اشتیاق شغلی شوفلی مشهور است، توسط شوفلی، سالانوا، گونزالز-روما و بیکر ساخته شده و مشهورترین و پرکاربردترین ابزار برای سنجش این متغیر به شمار می‌رود. این پرسشنامه دارای دو فرم است که عبارتند از:

فرم ۱۷ سوالی: فرم ۱۷ سؤالی این پرسشنامه در سال ۲۰۰۲ توسط شوفلی و همکارانش ساخته شد. سازندگان پرسشنامه برای این ابزار سه زیرمقیاس تعیین کرده‌اند که عبارت‌اند از: قدرت (VI)، تعهد (DE) و جذب (AB).

فرم ۹ سوالی: این فرم نیز توسط شوفلی و همکارانش در سال ۲۰۰۳ ساخته شد. در این فرم نیز سه زیرمقیاس پرسشنامه اصلی یعنی قدرت (VI)، تعهد (DE) و جذب (AB) وجود دارد.

نمره گذاری پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل هر دو فرم ۹ و ۱۷ سوالی پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) کرده‌اند. همچنین روایی و پایایی ایرانی و خارجی هر دو فرم پرسشنامه نیز در این بسته قرار داده شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- ارائه دو نسخه ۹ و ۱۷ سوالی به صورت کامل

۳- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۴- نمره گذاری کامل پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت

۵- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۶- پایه‌های نظری اشتیاق شغلی و معرفی این متغیر

۷- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

از نظر لایدن و کلینگل، سلامت سازمانی مفهوم تقریباً تازه­ای است و شامل توانایی سازمان برای انجام وظایف خود به طور موثر در راستای رشد و بهبود سازمانی است. یک سازمان سالم جایی است که افراد می خواهند در آنجا بمانند و کار کنند و خود افرادی سودمند و موثر باشند. سلامت سازمانی از طریق بهبود روابط کاری و افزایش اثربخشی کارکنان سازمان، بر عملکرد دانش‌­آموزان و یادگیری آنها تاثیرات مثبتی می­‌گذارد. از طریق سلامت سازمانی می­‌توان استعدادهای اعضا را شناسایی کرد تا با استفاده از آنها، اهداف سازمانی به شکل مطلوبی تحقق پیدا کند. از طرفی دیگر، جو سازمانی سالم و حمایت­گر باعث اعتماد بیشتر افراد و روحیه بالای آنان و به طبع باعث افزایش کارایی معلمان و افزایش کارایی معلمان نیز خود عامل مهمی در افزایش اثربخشی سازمان محسوب می­‌شود. در چهارچوب جدید، سلامت سازمانی سازمان به وسیله هفت بعد که روی هم رفته الگوهای رفتاری و تعامل‌­های ویژه درون سازمان را تشکیل می­‌دهند، تعریف می­‌شود. این ابعاد عبارات­‌اند از: یگانگی‌نهادی، نفوذ مدیر، ملاحظه­‌گری، ساخت‌دهی، پشتیبانی منابع، روحیه و تاکید علمی. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) توسط هوی و همکاران در سال ۱۹۹۶ طراحی و تنظیم شد. این پرسشنامه شامل ۴۴ سوال و در برگیرنده ۷ مولفه سلامت سازمانی است.

نمره‌گذاری پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت هفت زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سلامت سازمانی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

OFER meaning - what does OFER stand for?

پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

خستگی ازجمله شایع‌ترین پیامدهای منفی کار بوده و یکی از مشکلات رایج در کشورهای توسعه‌یافته دانسته می‌شود. خستگی فاکتور مهمی است که ایمنی و بهره‌وری شغلی و همچنین سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد. در سال‌های اخیر توجه به خستگی در جمعیت کاری افزایش‌یافته است. خستگی فرسودگی جسمی یا روانی است که تحت تأثیر استرس، دارو، کار زیاد، گرمای بیش‌ازحد یا شرایط زمینه‌ای پزشکی مانند بیماری روانی یا جسمانی ایجاد می‌شود. عوامل مختلفی ازجمله خواب خیلی کم یا کیفیت پایین خواب در طی یک دوره از زمان، می‌تواند باعث خستگی شود. خستگی باعث احساس کوفتگی و یا بی‌انگیزگی می‌شود و ظرفیت فیزیکی و بهره‌وری را کاهش می‌دهد و خطر خطاها و آسیب‌ها را افزایش می‌دهد. خستگی شغلی به‌عنوان ریسک فاکتور اختلالات اسکلتی عضلانی شناخته‌شده است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) به‌وسیله وینوود و همکاران در سال ۲۰۰۵ طراحی و ارائه‌شده است. این پرسشنامه ۱۵ سؤال دارد که سه زیرمقیاس خستگی حاد، خستگی مزمن ناشی از کار و بازیابی بین شیفتی را موردسنجش قرار می‌دهد.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خستگی شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

یکی از پرسشنامه‌های مطرحی که برای سنجش امنیت شغلی در ایران تهیه شده است پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) است. هدف اصلی از طراحی این پرسشنامه شناسایی عوامل تهدید کننده امنیت شغلی در محیط کار بوده است. امنیت شغلی مجموعه‌ای از احساسات، ادراکات مربوط به داشتن شغلی مناسب و اطمینان از تداوم آن در آینده و نیز احساس یا ادراک عوامل تهدید کننده در آن شغل است. در حقیقت می‌توان گفت که منظور از امنیت شغلی این است که سازمان موجبات توانا سازی فرد را فراهم کند، به‌طوری که از نظر تخصصی و توانمندی، سازمان وابسته به فرد شود و در بیرون نیز به تخصص و توانمندی فرد نیاز باشد. اهمیت امنیت شغلی و نقشی که در کارایی بهتر کارکنان دارد سبب شده است که در شرکت‌ها و سازمان‌های مدرن توجه ویژه‌ای به آن شود. در اینجا با پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) که برای این منظور تهیه شده است بیشتر آشنا خواهید شد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

پرسشنامه امنیت شغلی (JSQ) توسط نیسی و همکاران در سال ۱۳۷۹ در ایران تهیه شد. این پرسشنامه شامل ۳۰ سؤال است که در یک طیف لیکرت پنج گزینه‌ای از کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم نمره‌گذاری می‌شود. هدف اصلی از طراحی این پرسشنامه شناسایی عوامل تهدید کننده امنیت شغلی در محیط کار است. همچنین قابل ذکر است که این پرسشنامه دارای ۹ زیرمقیاس به ترتیب زیر است: تمرکز بر شغل، جابجایی کمتر در شغل، انتخاب شغل مناسب، رضایت شغلی، رضایت اقتصادی، عاطفی بودن محیط کار، احساس آرامش، تعهد سازمانی و دفاع از سازمان.

نمره گذاری پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی بسته کامل پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) کرده‌اند. در این بسته نمره‌گذاری کامل پرسشنامه شرح داده شده است و نمرات معکوس نیز مشخص شده است. همچنین نحوه محاسبه ۹ زیرمقیاس پرسشنامه نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری امنیت شغلی و معرفی این متغیر

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

رضایت شغلی در سازمان‌ها یکی از موضوعات مهم مدیریتی است که از سال‌ها پیش پژوهشگران زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. رضایت شغلی را می‌توان به‌صورت کلی احساسی دانست که افراد نسبت به شغل خود دارند. هنگامی که می‌گوییم فردی دارای رضایت شغلی بالایی است به این معنی است که وی شغل خود را دوست دارد و ارزش زیادی برای آن قائل است. با توجه به اثرات مخربی که رضایت شغلی پایین می‌تواند به همراه داشته باشد، ابزارهای مختلفی برای سنجش آن ساخته شده است که یکی از مشهورترین آن‌ها پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS) است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS) در سال ۱۹۹۷ توسط اسپکتور  ساخته شد و ابزاری مناسب برای سنجش رضایت شغلی است. این پرسشنامه دارای ۳۶ سؤال است که در یک طیف لیکرت ۶ درجه‌ای از کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم نمره‌گذاری می‌شود. همچنین برای این پرسشنامه ۹ زیرمقیاس محاسبه می‌شود که عبارت‌اند از: رضایت از حقوق؛ ارتقای شغلی؛ نظارت؛ مزایای جانبی؛ پاداش‌ها؛ روندهای اجرایی کار؛ همکاران؛ ماهیت کار؛ و اطلاع رسانی.

 

نمره گذاری پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS) کرده‌اند. در این فایل شما می‌توانید نحوه نمره گذاری هر سوال، سوالات با نمره گذاری معکوس و نحوه محاسبه زیرمقیاس‌ها را دریافت نمایید.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی اسپکتور (JSS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رضایت شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

خلاقیت در سازمان دارای آثار و نتایجی نظیر افزایش کیفیت راه ­حل مسائل، تحریک و ارتقای نوآوری، افزایش انگیزش و تعهد در سازمان و افزایش عملکرد اثربخش، می­باشد. سازمانی که می­خواهد در زمینه­ های مختلف، خلاقیت داشته و میزان بهره‌­وری خود را بالا ببرد، باید جوسازمانی خاصی را ایجاد کند تا مدیران آن بتوانند بیشتر مهارت‌های خلاقانه خود را نشان دهند. افراد خلاق قادر هستند روابط موجود بین پدیده‌­ها را کشف کنند و مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دهند. خلاقیت و نوآوری بارقه­‌ای است که یک سازمان را به‌حداعلای رشد می­رساند. رقابت، رشد فناوری در سطح بالا و ارتقای بهره‌­وری، مستلزم خلاقیت و نوآوری در سازمان است. خلاقیت، یک ویژگی شخصیتی نیست که عده قلیلی از آن برخوردار باشند، بلکه دانش و تجارب منحصربه‌فردی است که می­توان آن را آموزش داد. بهره­‌وری مدیران با متغیرهای زیادی ازجمله خلاقیت و نوآوری، رابطه دارد. فناوری به‌طور مداوم و با شتابی بی­مانند، در حال تحول و پیشرفت است؛ بنابراین، سازمان­‌های عصر حاضر در محیطی پویا و متحول کار می­ کنند. بهره­‌گیری از اندیشه­‌های نو، در افزایش بهره­ وری سازمان مؤثر است. همان‌طور که جان کائو تأکید می­کند، به‌جای آنکه بگذاریم خلاقیت­‌ها خود رشد کنند و تبدیل به پدیده­ای ملموس شوند مدیران باید تلاش کنند تا همانند برخورد جدی با منابع مالی و دارایی‌ها، برای به نظم درآوردن اندیشه‌­های غیرملموس نیز بیشتر فعالیت کنند. درعین‌حال و در صورت امکان، باعث می­شود خلاقیت کارکنان کاهش یابد. به همین دلیل، لازمه مدیریت اثربخش، آگاهی دانش، هوشیاری و قابلیت در حل مسائل پیچیده سازمانی می‌باشد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ) به‌وسیله جزیی و همکاران در سال ۱۳۸۲ در ایران طراحی‌شده است. این پرسشنامه شامل ۳۷ سؤال می‌باشد. در گویه سازی این پرسشنامه منابع معتبر داخلی و خارجی متنوعی به‌کاررفته است. پس از ساختار سازی، مطالعات روان‌سنجی توسط کامکاری، عسکریان و شکر زاده به مدت دو ماه صورت گرفت و از طریق روان‌سنجی تعداد گویه‌ها از ۵۰ به ۳۷ گویه تقلیل پیدا کرد. این پرسشنامه خرده مقیاس ندارد و سوالات آن تنها عامل خلاقیت شغلی را می‌سنجند.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، طبقه‌بندی افراد در دسته‌های مختلف قدرت یا ضعف خلاقیت شغلی نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خلاقیت شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

یکی از اهداف متخصصان بهداشت روانی، ارتقای رضایت شغلی افراد در سازمان می باشد. تحقق این هدف می‌تواند موجب کاهش شکایات کارکنان، کاهش غیبت از کار، کاهش نیاز به راهکارهای انضباطی، افزایش نگرش مثبت کارکنان، ارتقای روحیه و تعهد کاری و افزایش مشارکت آنان در برنامه های نظام پیشنهادها شود که درنهایت می‌تواند موجب دستیابی سازمان به اهداف خود گردد. در همین راستا کشورهای توسعه‌یافته اهمیت خاصی برای پژوهش های محیط کار قائل هستند. رضایت شغلی متغیرهای سلامت کار است. رضایت شغلی نوعی حالت هیجانی لذت بخش است که از ارزیابی کار شخص حاصل می شود. شناسایی عوامل مؤثر بر رضایت شغلی بسیار مهم است زیرا این مقوله در پیامد و بهره وری سازمان، استرس شغلی و حتی زندگی فردی نقش بارزی ایفا می کند. حرفه پزشکی به لحاظ آنکه مستقیماً با سلامت انسان‌ها در ارتباط است از دیرباز در جوامع و فرهنگ های مختلف به‌عنوان حرفه ای مهم، اساسی و تأثیرگذار محسوب می شده است. به همین دلیل بررسی میزان رضایت شاغلین در این حرفه و عواملی که به‌صورت بالقوه و بالفعل این رضایت را تحت تأثیر قرار می دهند می‌تواند از اهمیتی بالاتر نسبت به سایر مشاغل برخوردار باشد. وان هام و همکاران در بررسی رضایت شغلی در گروهی از پزشکان عمومی جوان، عواملی چون درآمد کم، زیاد بودن ساعات کار، فشار کار زیاد و کمی وقت آزاد را از عوامل مؤثر در کاهش رضایت شغلی معرفی کرده اند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) توسط علاقه‌مند و همکاران در سال ۱۳۹۴ طراحی شد و در جامعه پزشکان بیمارستان بقیه‌الله موردبررسی روان‌سنجی قرار گرفت. این پرسشنامه شامل ۲۷ سؤال و ۶ زیر مقیاس است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) Physician’s Job Satisfaction Questionnaire کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رضایت شغلی پزشکان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

تعارض کار ـ خانواده، که با عنوان ناسازگاری بین نقش‌های کاری و خانوادگی از آن نام‌برده می‌شود، از فشارهای ناسازگارانه‌ی نقش‌های خانوادگی و شغلی به وجود می‌آید؛ به این معنا که مشارکت در نقش کاری به دلیل اشتغال در نقش خانوادگی و یا برعکس، مشارکت در نقش خانوادگی به دلیل حضور در نقش کاری برای فرد دشوار می‌گردد. تعارض کار ـ خانواده نوعی از تعارض بین نقشی است که در آن فشارهای نقش حاصل از نقش‌های کاری و خانوادگی از هر دو طرف و از برخی جهات ناسازگار باشند، به این معنی که مشارکت در نقش کاری به دلیل مشارکت در نقش خانوادگی یا با صورت برعکس مشارکت در نقش خانوادگی به دلیل مشارکت در نقش کاری دشوار گردد. همچنین ازنظر فرون  و همکاران تعارض نقش‌های شغلی و خانوادگی نوعی تداخل منفی میان نقشی است که ضمن آن فشارهای نقشی حوزه‌های شغلی و خانوادگی در برخی موارد با یکدیگر ناسازگار هستند. این موضوع در جوامع امروزی، که غالباً در آن‌ها هر دو زوج شاغل‌اند، امری انکارناپذیر است. کار و خانواده دو سیستم اساسی زندگی هر فردی هستند که جنبه‌های منحصربه‌فردی از رفتار انسانی را شکل می‌دهند و هر فرد باید میان آنچه هرکدام از این دو جنبه زندگی از او طلب می‌کنند تعادل برقرار سازد. کینگ و کینگ بیان می‌کنند که تعارض کار خانواده وقتی اتفاق می‌افتد که خواسته‌های یکی از این دو حیطه (مثلاً کار) با تقاضاهای حیطه دیگر (مثلاً خانواده) ناسازگار باشد که این تعارض می‌تواند هم بر کیفیت زندگی کاری و هم بر کیفیت زندگی خانوادگی تأثیر بگذارد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS) در سال ۲۰۰۰ توسط کارلسون و همکاران طراحی‌شده است. این مقیاس ابعاد شش‌گانه تعارض کار ـ خانواده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. ماده‌های این پرسشنامه ۱۸ سؤالی به شش مقوله سه ماده‌ای تقسیم می‌شوند.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه تعارض کار و خانواده کارلسون و همکاران (WFCS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری تعارض کار و خانواده

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

امروزه با توجه به تغییرات ماهیت کار در ایران و حرکت به سمت صنعتی شدن، بازار کار به شدت دگرگون گشته و فضای رقابتی شدیدی بر موسسه ها و شرکت های صنعتی حاکم شده است. این شرایط احتمال افزایش استرس های شغلی را بالا برده است. از اینرو، مطالعه برای اندازه گیری استرس های شغلی از اهمیتی بسزا برخوردار است. این نوع پژوهش ها از تحقیقات مرسوم زیست پزشکی و بهداشت حرفه ای متفاوت است. محیط روانی کار را نمی توان با سنجش های مستقیم فیزیکی و شیمیایی اندازه گیری کرد، چرا که استرس ماهیتی ذهنی دارد. بنابراین، برای تعیین اجزای ضرربار این محیط و کمی کردن آثار آن، باید از الگوهای نظری استفاده کرد. الگوهای نظری ناهماهنگی بین تلاش و پاداش که توسط سیگریت و همکارانش ارایه شده، آخرین الکوی ارایه شده برای استرس شغلی، برتری هایی دارد. بر اساس این الگو تلاش های صورت گرفته در شغل بخشی از یک قرارداد اجتماعی است که باید با پاداش کافی در موازنه باشد. پاداش ها به سه طریق ارایه می شوند: شایتگی و لیاقت کاری، ارتقای شغلی، و امنیت شغلی. عدم موازنه بین تلاش های صورت گرفته و پاداش های دریافتی به پدید آمدن احساس استرس شغلی و به دنبال آن پیامدهای مضر بهداشتی منجر می شود. همچنین، طبق این الگو، نحوه رویارویی افراد با کار که تحت عنوان تعهدکاری شناخته می شود، در درک میزان استرس بسیار تاثیرگذار است. بین ۱۰ تا ۴۰ درصد از نیروی کار به درجه های مختلف، تنش شغلی و یا ناهماهنگی بین تلاش و پاداش را تجربه می کنند و حداقل یک سوم، آنها استرس های روانی شدید و مزمن دارند، و این نشانگر شیوع بالای استرس شغلی در بین جمعیت کاری است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ) جهت سنجش استرس شغلی توسط سیگریست در سال ۱۹۹۶ طراحی شده است. این پرسشنامه شامل ۲۳ پرسش و دارای سه حیطه تلاش (۶ پرسش)، پاداش (۱۱ پرسش)، و نعهدکاری (۶ پرسش) است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین نحوه محاسبه شاخص هماهنگی بین تلاش و پاداش به همراه فرمول های محاسبه و و تفسیر آن به صورت کامل در این فایل ارایه شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه ناهماهنگی بین تلاش و پاداش (ERIQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ناهماهنگی بین تلاش و پاداش جهت سنجش استرس شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات