جستجو کنید

جدیدترین محصولات سایت

جدیدترین مطالب سایت

نحوه دانلود مبانی نظری

شما می‌توانید به ساده‌ترین صورت ممکن اقدام به دانلود مبانی نظری از سایت ایران تحقیق نمایید. برای این کار ابتدا باید از لیست مبانی نظری موجود بر روی سایت یک مورد را انتخاب نمایید. خوشبختانه تقریباً در تمامی حوزه‌های اصلی روانشناسی و مدیریت و برخی رشته‌های دیگر از جمله تربیت بدنی و علوم تربیتی، یک یا چند مبانی نظری بر روی سایت ایران تحقیق موجود است. پس از انتخاب مبانی نظری مورد نظر، می‌توانید تنها با وارد کردن نام و ایمیل خود، نسبت به دانلود آن اقدام نمایید و همزمان لینک آن را نیز در ایمیل خود دریافت نمایید.

ساختار مبانی نظری

تمامی فایل‌های مرتبط با مبانی نظری در سایت ایران تحقیق دارای رفرنس‌های معتبر فارسی و انگلیسی هستند. هر فایل با معرفی متغیر مورد نظر آغاز می‌شود و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی و کنکاش قرار می‌دهد. در برخی از فایل‌ها پژوهش‌های مرتبط با متغیر مورد نظر نیز مورد اشاره قرار می‌گیرند. بدیهی است که دریافت این مبانی نظری به معنی پاسخگویی کامل به نیازهای شما در مورد متغیر مورد نظر نخواهد بود و باید با استفاده از سایر منابع به تکمیل بخش مورد نظر بپردازید. با این حال مبانی نظری موجود در این سایت تا حد زیادی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود و در صورت نیاز شما را به رفرنس‌های معتبری هدایت خواهد کرد.

مبانی نظری چیست؟

مبانی نظری به بخش پیشینه پژوهش و معرفی متغیرهای پژوهش گفته می‌شود. در پایان نامه‌های حوزه علوم پزشکی معمولاً در انتهای فصل یک به مبانی نظری پرداخته می‌شود. این درحالی است که در رشته‌های علوم انسانی فصل دوم به عنوان مبانی نظری در نظر گرفته می‌شود. مبانی نظری بخشی است که در آن متغیرهای پژوهش با استفاده از منابع معتبر علمی بررسی شده و سیر تحول متغیر مورد نظر توضیح داده می‌شود. همچنین نحوه تعامل متغیرهای پژوهش در این فصل بررسی می‌شود. مبانی نظری باید به گونه‌ای نگاشته شود که در انتهای این فصل ضرورت انتخاب موضوع پژوهش به خوبی تبیین شود.