پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

انصاف نوعی پاسخ عاطفی فرد به واکنش‌های عاطفی دیگران است. انصاف درک ضمنی تعادل است. ادراک انصاف از متغیرهای مهم در نظریه انصاف است. در نظریه انصاف گفته می‌شود زمانی که بی‌انصافی وجود دارد بخش‌هایی از رابطه اجتماعی دچار تنش و پریشانی می‌شود. این نظریه سعی دارد رضایت افراد از یک رابطه را برحسب ارزیابی ادراک آنها از توزیع منصفانه یا غیرمنصفانه منابع در طول روابط بین فردی بررسی کند. اگرچه بهترین تعریف برای انصاف این است که آن را حالتی از یک موازنه بدانیم که زمانی به دست می‌آید که برای شرکت‌کنندگان در یک تعامل یا سازمان مشترک نتایجی مناسب با درون دادهایشان اختصاص یابد. در حیطه شغلی، انصاف به میزان ادراک کارکنان از وجود رویه‌های منصفانه و غیرسوگیرانه در سازمان اشاره دارد. از بین مؤلفه‌های جو روان‌شناختی فقط دو مؤلفه انصاف و استقلال در تبیین خشنودی شغلی نقش معنی‌داری بر عهده دارند. انصاف ادراک شده در بین اعضای گروه‌ها متفاوت است، زیرا هر کس از ملاک خود استفاده می‌کند. ملاک‌های انصاف و برابری دو هنجار مهم عدالت در توزیع منابع در یک گروه هستند. بر طبق ملاک انصاف و برابری دو هنجار مهم عدالت در توزیع منابع در یک گروه هستند. بر طبق ملاک انصاف، افراد درون داد و برون داد خود را که از گروه به دست می‌آورند، با اعضای دیگر گروه و نیز اعضای گروه‌های دیگر مقایسه می‌کنند. ملاک دیگر رویکرد برابری است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) توسط سائولی و بدیان در سال ۲۰۰۰ طراحی و تدوین‌شده است. این پرسشنامه شامل ۱۶ سؤال و سه زیرمقیاس به نام‌های تمایل به ترک، مشغولیت زیاد و مسئولیت زیاد است.

نمره‌گذاری پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه ترجیح انصاف شغلی سائولی و بدیان (VEPQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ترجیح انصاف شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

واژه دلبستگی کاری یا اشتیاق شغلی مدت زیادی نیست که وارد حوزه علم رفتار سازمانی شده است و تعریفی که می‌توان از آن ارائه داد این است که اشتیاق شغلی به درجه یا میزانی اطلاق می‌شود که شخص شغل‌اش را معرف خود و کار یا عملکردش را موجب سربلندی و کسب حیثیت و اعتبارش می‌داند. علاوه بر این تعریف، نظریه پردازان دیگری نیز تعاریف متفاوتی از اشتیاق شغلی ارائه داده‌اند که از جمله مشهورترین آن‌ها شوفلی، بیکر و سالانوا می‌باشند. براساس دیدگاه آن‌ها اشتیاق شغلی که از آن با عنوان یک رفتار مثبت سازمانی یاد می‌شود، یک حالت روان‌شناختی و نقطه مقابل فرسودگی شغلی است. اشتیاق شغلی اشاره به حالتی نافذ، پایدار و مثبت ذهنی مرتبط با کار دارد که با احساس قدرت، تعهد و جذب مشخص می‌شود. این افراد براساس همین تعریف اقدام به ساخت پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) کرده‌اند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت (UWES) که در ایران به نام پرسشنامه اشتیاق شغلی شوفلی مشهور است، توسط شوفلی، سالانوا، گونزالز-روما و بیکر ساخته شده و مشهورترین و پرکاربردترین ابزار برای سنجش این متغیر به شمار می‌رود. این پرسشنامه دارای دو فرم است که عبارتند از:

فرم ۱۷ سوالی: فرم ۱۷ سؤالی این پرسشنامه در سال ۲۰۰۲ توسط شوفلی و همکارانش ساخته شد. سازندگان پرسشنامه برای این ابزار سه زیرمقیاس تعیین کرده‌اند که عبارت‌اند از: قدرت (VI)، تعهد (DE) و جذب (AB).

فرم ۹ سوالی: این فرم نیز توسط شوفلی و همکارانش در سال ۲۰۰۳ ساخته شد. در این فرم نیز سه زیرمقیاس پرسشنامه اصلی یعنی قدرت (VI)، تعهد (DE) و جذب (AB) وجود دارد.

نمره گذاری پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل هر دو فرم ۹ و ۱۷ سوالی پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) کرده‌اند. همچنین روایی و پایایی ایرانی و خارجی هر دو فرم پرسشنامه نیز در این بسته قرار داده شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت – شوفلی و سالانوا (UWES) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- ارائه دو نسخه ۹ و ۱۷ سوالی به صورت کامل

۳- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۴- نمره گذاری کامل پرسشنامه اشتیاق شغلی اوترخت

۵- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۶- پایه‌های نظری اشتیاق شغلی و معرفی این متغیر

۷- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

از نظر لایدن و کلینگل، سلامت سازمانی مفهوم تقریباً تازه­ای است و شامل توانایی سازمان برای انجام وظایف خود به طور موثر در راستای رشد و بهبود سازمانی است. یک سازمان سالم جایی است که افراد می خواهند در آنجا بمانند و کار کنند و خود افرادی سودمند و موثر باشند. سلامت سازمانی از طریق بهبود روابط کاری و افزایش اثربخشی کارکنان سازمان، بر عملکرد دانش‌­آموزان و یادگیری آنها تاثیرات مثبتی می­‌گذارد. از طریق سلامت سازمانی می­‌توان استعدادهای اعضا را شناسایی کرد تا با استفاده از آنها، اهداف سازمانی به شکل مطلوبی تحقق پیدا کند. از طرفی دیگر، جو سازمانی سالم و حمایت­گر باعث اعتماد بیشتر افراد و روحیه بالای آنان و به طبع باعث افزایش کارایی معلمان و افزایش کارایی معلمان نیز خود عامل مهمی در افزایش اثربخشی سازمان محسوب می­‌شود. در چهارچوب جدید، سلامت سازمانی سازمان به وسیله هفت بعد که روی هم رفته الگوهای رفتاری و تعامل‌­های ویژه درون سازمان را تشکیل می­‌دهند، تعریف می­‌شود. این ابعاد عبارات­‌اند از: یگانگی‌نهادی، نفوذ مدیر، ملاحظه­‌گری، ساخت‌دهی، پشتیبانی منابع، روحیه و تاکید علمی. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) توسط هوی و همکاران در سال ۱۹۹۶ طراحی و تنظیم شد. این پرسشنامه شامل ۴۴ سوال و در برگیرنده ۷ مولفه سلامت سازمانی است.

نمره‌گذاری پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت هفت زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه سلامت سازمانی (OHI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری سلامت سازمانی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

برگرفته از مفهوم خودکارآمدی باندورا، خودکارآمدی شغلی به عنوان قضاوت فرد در مورد توانایی خود برای انجام اصل تکلیف در چارچوب شغلی و حرفه‌­ای معین تعریف شده است. بندورا خودکارامدی را یک عقیده شخصی در توانایی فرد برای انجام موفقیت­ آمیز یک کار خاص تعریف کرده و آن را به عنوان یکی از عوامل انگیزشی فرد برای انجام موفقیت­ آمیز یک کار خاص تعریف کرده و آن را به عنوان یکی از عوامل انگیزشی فرد برای انجام هر فعالیتی می­داند. همچنین وی خودکارآمدی را یک عامل تعیین کننده موثر برای تلاش افراد و مقاومت آنها در برابر هر فعالیتی دانسته و آن را به عنوان باورهای افراد به توانایی­های خود در انجام وظایف به طور موفقیت ­آمیز تعریف کرده است. خودکارآمدی براساس چهار منبع تجربه­های موفق، تجربه جانشینی، ترغیب­های کلامی، حالات عاطفی و فیزیولوژیکی شکل می­گیرد که آگاهی دهنده نیستند، بلکه داده­‌های خام هستند که از طریق پردازش شناختی آموزنده می­شوند. خودکارامدی شغلی از انگیزش و رفتار تاثیر گرفته و به طور متقابل بر آنها تاثیر میگذارد و سطوح بالای آن موجب افزایش مشارکت فرد در تکالیف و رفتارهای شغلی می­گردد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)  توسط ریگز و نایت در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. این پرسشنامه که مشتمل بر ۳۱ سوال می باشد، چهار بعد از خودکارآمدی شغلی که عبارتند از: باورهای خودکارآمدی فردی، انتظار پیامدهای فردی، باورهای کارآمدی جمعی، انتظار پیامدهای جمعی را می سنجد.

نمره‌گذاری پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه خودکارآمدی شغلی (JSEQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خودکارآمدی شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

OFER meaning - what does OFER stand for?

پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

خستگی ازجمله شایع‌ترین پیامدهای منفی کار بوده و یکی از مشکلات رایج در کشورهای توسعه‌یافته دانسته می‌شود. خستگی فاکتور مهمی است که ایمنی و بهره‌وری شغلی و همچنین سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد. در سال‌های اخیر توجه به خستگی در جمعیت کاری افزایش‌یافته است. خستگی فرسودگی جسمی یا روانی است که تحت تأثیر استرس، دارو، کار زیاد، گرمای بیش‌ازحد یا شرایط زمینه‌ای پزشکی مانند بیماری روانی یا جسمانی ایجاد می‌شود. عوامل مختلفی ازجمله خواب خیلی کم یا کیفیت پایین خواب در طی یک دوره از زمان، می‌تواند باعث خستگی شود. خستگی باعث احساس کوفتگی و یا بی‌انگیزگی می‌شود و ظرفیت فیزیکی و بهره‌وری را کاهش می‌دهد و خطر خطاها و آسیب‌ها را افزایش می‌دهد. خستگی شغلی به‌عنوان ریسک فاکتور اختلالات اسکلتی عضلانی شناخته‌شده است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) به‌وسیله وینوود و همکاران در سال ۲۰۰۵ طراحی و ارائه‌شده است. این پرسشنامه ۱۵ سؤال دارد که سه زیرمقیاس خستگی حاد، خستگی مزمن ناشی از کار و بازیابی بین شیفتی را موردسنجش قرار می‌دهد.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بازیابی خستگی / خستگی مفرط شغلی (OFER)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خستگی شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

مطالعات انجام‌گرفته درباره تعهد شغلی نشان می‌دهد که بین عدم تعهد و مسائل مربوط به نیروی انسانی نظیر ترک خدمت، غیبت، تأخیر، عدم مشارکت و ضعف عملکرد و همچنین بازدهی نیروی انسانی، رابطه مستقیم و معناداری وجود دارد و موارد مذکور از شاخص‌های پایین بودن تعهد شغلی به‌حساب می‌آید. تعهد شغلی به فرآیند مستمری که فرد علاقه‌مندی خود را نسبت به موفقیت و خوشبختی سازمان ابراز می‌دارد، اشاره می‌کند. تعهد به معنی خود را ملزم به انجام عملی دانستن، عمل الزام به یک باور، عمل ارجاع و اشاره به یک موضوع، تقبل انجام کار در آینده، حالت یا وضعیت اجبار یا الزام عاطفی به انجام کار در آینده و پیوند دادن فرد به عوامل و اقدامات فردی است. تعهد شغلی درجه یا میزانی است که شخص شغلش را صرف خود و کار یا عملکردش را موجب سربلندی و کسب حیثیت و اعتبارش می‌داند. منظور از تعهد شغلی توجه افراد به وظایف و مسئولیت‌های شغلی و انجام درست و معقول کار بوده که نهایتاً موفقیت سازمان متبوع را به همراه دارد. نیروی انسانی متخصص، وفادار، متعهد، سازگار با اهداف و آرمان‌های سازمانی و متمایل به حفظ عضویت سازمانی که حاضر است فراتر از وظایف مقرر فعالیت نماید، موجبات اثربخشی و ارتقا سطح عملکرد سازمان را به‌خوبی فراهم می‌نماید. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS) در سال ۱۹۸۹ طراحی‌شده است. این پرسشنامه ۴۰ سؤال را شامل می‌شود که ۴ بعد از تعهد شغلی که عبارتند از: وابستگی حرفه‌ای، وابستگی سازمانی، پایبندی به ارزش‌های کار و مشارکت شغلی را می‌سنجد.

نمره‌گذاری پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (CCS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری تعهد شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

یکی از پرسشنامه‌های مطرحی که برای سنجش امنیت شغلی در ایران تهیه شده است پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) است. هدف اصلی از طراحی این پرسشنامه شناسایی عوامل تهدید کننده امنیت شغلی در محیط کار بوده است. امنیت شغلی مجموعه‌ای از احساسات، ادراکات مربوط به داشتن شغلی مناسب و اطمینان از تداوم آن در آینده و نیز احساس یا ادراک عوامل تهدید کننده در آن شغل است. در حقیقت می‌توان گفت که منظور از امنیت شغلی این است که سازمان موجبات توانا سازی فرد را فراهم کند، به‌طوری که از نظر تخصصی و توانمندی، سازمان وابسته به فرد شود و در بیرون نیز به تخصص و توانمندی فرد نیاز باشد. اهمیت امنیت شغلی و نقشی که در کارایی بهتر کارکنان دارد سبب شده است که در شرکت‌ها و سازمان‌های مدرن توجه ویژه‌ای به آن شود. در اینجا با پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) که برای این منظور تهیه شده است بیشتر آشنا خواهید شد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

پرسشنامه امنیت شغلی (JSQ) توسط نیسی و همکاران در سال ۱۳۷۹ در ایران تهیه شد. این پرسشنامه شامل ۳۰ سؤال است که در یک طیف لیکرت پنج گزینه‌ای از کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم نمره‌گذاری می‌شود. هدف اصلی از طراحی این پرسشنامه شناسایی عوامل تهدید کننده امنیت شغلی در محیط کار است. همچنین قابل ذکر است که این پرسشنامه دارای ۹ زیرمقیاس به ترتیب زیر است: تمرکز بر شغل، جابجایی کمتر در شغل، انتخاب شغل مناسب، رضایت شغلی، رضایت اقتصادی، عاطفی بودن محیط کار، احساس آرامش، تعهد سازمانی و دفاع از سازمان.

نمره گذاری پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی بسته کامل پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) کرده‌اند. در این بسته نمره‌گذاری کامل پرسشنامه شرح داده شده است و نمرات معکوس نیز مشخص شده است. همچنین نحوه محاسبه ۹ زیرمقیاس پرسشنامه نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه امنیت شغلی نیسی و همکاران (JSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری امنیت شغلی و معرفی این متغیر

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

یک کارمند متعهد برای سازمان فوق‌العاده ارزشمند است. او می‏تواند با انجام به‌موقع کارها و حس مسئولیت در افزایش تولید و بهره‌وری مؤثر باشد. مدیران می‌‏توانند با برآورده کردن نیازهای اساسی کارکنان، برقراری اعتماد متقابل میان خود آن‌ها و ایجاد یک فرهنگ عاری از سرزنش، آن‌ها را نسبت به سازمان متعهد کنند. تا زمانی که نیازهای روحی و روانی کارمندان برآورده نشود هرگز به‌طور کامل نسبت به سازمان احساس تعهد نخواهند کرد. یکی از مؤثرترین راه‏‌های حفظ تعهد در کارکنان و نگه‌داشتن آن‌ها در سازمان، غنی‌سازی شغل و افزایش انگیزه در آنان است”. درک صحیح انگیزش می­تواند به‌عنوان ابزار باارزشی به‌منظور شناخت علل رفتار در سازمان‏ها و پیش­بینی تأثیرات اقدام‌‏های مدیریتی به کار آید. همچنین با شناخت انگیزش می‌­توان رفتارها را در سازمان‏ها به‌گونه‌ای هدایت کرد که اهداف فردی و سازمانی تأمین شود. عوامل متعددی در انگیزه کاری پایین در سازمان‏ها وجود دارند و به همین دلیل مدیریت باید به دنبال راه­‌ها و تکنیک‌­هایی باشد که بتواند انگیزش کارکنان خود را افزایش دهد. برنامه‌‏ریزی دقیق و سیستماتیک جهت ایجاد، حفظ و افزایش انگیزه کارکنان از مهم‌ترین راهکارها جهت افزایش بهره‌‏وری سازمانی است. این برنامه نیاز مبرم به بررسی همه‌جانبه و اولویت‌‏بندی عوامل مؤثر بر ارتقا انگیزش و بهره‏‌وری نیروی انسانی دارد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS) توسط هاکمن و اولدهام در سال ۱۹۷۶ طراحی‌شده است که نمره توان انگیزشی را محاسبه می‌کند. این پرسشنامه دارای ۱۵ سوال و ۵ مؤلفه می‌باشد که عبارت‌اند از تنوع مهارت، هویت شغلی، اهمیت شغلی، استقلال، بازخورد شغل.

نمره‌گذاری پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیرمقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین فرمول مربوط به نمره گذاری این پرسشنامه آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه انگیزش شغلی هاکمن و اولدهام (MPS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری انگیزش شغلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر فرم های ۷ و ۱۴ سوالی (TMQ)

پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر فرم های ۷ و ۱۴ سوالی (TMQ)

مباحث مربوط به مدیریت زمان به دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی برمی‌گردد. بیشتر نظریه‌پردازان مدیریت زمان را شامل فنونی می‌دانند که برای تعیین اهداف کوتاه مدت، چگونگی تبدیل این اهداف به وظایف و فعالیت‌ها، چگونگی برنامه ریزی و اولویت بندی کارهای روزانه و چگونگی جلوگیری از وقفه کاری به کار می‌رود. مدیریت زمان به معنی کنترل کردن هر ثانیه از زمان نیست، بلکه شامل روش‌هایی است که مردم از طریق آن‌ها زمان را برای بهبود زندگی خود به کار می‌برند و هدف از مدیریت زمان اختصاص دادن زمان بیشتر به فکر کردن در مورد وظایف تعریف شده است نه انجام وظایف بیشتر در زمان کمتر. با توجه به اهمیت روز افزون زمان در دنیای امروزی، در سال‌های اخیر توجه بیشتری به این متغیر شده است و ابزارهای بسیاری نیز برای سنجش آن ساخته شده است که یکی از آن‌ها پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ) است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ)

پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ) برای اولین بار توسط بریتون و تسر در سال ۱۹۹۱ ساخته شد و شامل ۱۸ سوال بود. همچنین دو نسخه کوتاه‌تر این پرسشنامه در سال‌های بعد ساخته شد که عبارت بودند از:

فرم ۷ سوالی: این فرم در سال ۱۹۹۶ توسط بارلینگ و همکارانش تهیه شد. این نسخه شامل ۷ سوال است و دو زیرمقیاس برنامه ریزی کوتاه مدت و برنامه ریزی بلند مدت دارد.

فرم ۱۴ سوالی: این فرم در نیز در سال ۱۹۹۶ توسط ترومن و هارتلی ساخته شد و با ۱۴ سوال شامل دو زیرمقیاس برنامه ریزی کوتاه مدت و برنامه ریزی بلند مدت است.

نمره گذاری پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ-SF) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر ذکر روایی و پایایی ایرانی و خارجی، نحوه نمره گذاری پرسشنامه و همچنین محاسبه زیرمقیاس‌ها نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- ارائه دو نسخه ۷ و ۱۴ سوالی به صورت کامل

۳- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۴- نمره گذاری کامل پرسشنامه مدیریت زمان بریتون و تسر (TMQ)

۵- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۶- پایه‌های نظری مدیریت زمان و معرفی این متغیر

۷- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

وجدان کاری عاملی است که باعث ایجاد نظم در کار و احساس انجام وظیفه در افراد می‌شود. در سازمان‌ها اصلاح رفتار و طرز برخورد با کارکنان آن سازمان می‌باشد تا تمایل به رعایت قوانین، مقررات و استانداردهای سازمان سنجیده شود. به عبارت دیگر، وجدان کاری عاملی است که باعث ایجاد نظم در کار و حس انجام وظیفه در افراد می‌شود. وجدان کاری نیرویی است که فرد را متعهد می‌کند یک سری رفتارهای معطوف به هدف را در سازمان انجام دهد و نیز افکار و سلیقه‌های متفاوت را برای شکل‌دهی یک رفتار سازنده همگرا سازد. وجدان کاری موجب می‌شود کارکنان نظام اداری و سازمانی کشور، توانمندی‌ها، استعدادها و تخصص‌ها را نه تنها بدون کنترل بلکه به ور داوطلبانه در جهت تحقق اهداف سازمان قرار دهند که در سایه این وجدان کاری برنامه‌های توسعه پایدار کشور بیمه می‌شوند. کارکنان با وجدان کاری بالا، سخت‌تر کار می‌کنند، برای سازمان ارزش قائلند و ایراد کمتری در کارشان دیده می‌شود. افراد با وجدان کاری بالا اهداف و ارزش‌های سازمان را اهداف و ارزش‌های خود می‌دانند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

پرسشنامه وجدانی کاری  کاستا و مک کری در سال ۱۹۹۲ طراحی شد. در واقع، این پرسشنامه اقتباسی از پرسشنامه پنج عاملی شخصیت نئو می‌باشد. این پرسشنامه دو مولفه قابلیت اتکا و موفقیت مداری را می‌سنجد.

نمره‌گذاری پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه وجدان کاری (CJI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت دو زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه وجدان کاری (CJI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه وجدان کاری (CJI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری وجدان کاری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات