پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

رضایتمندی بیمار و مددجو به‌عنوان شاخص مهمی از کیفیت مراقبت‌ها و ارائه خدمات سلامت بوده و به معنای گزارش بیمار و مددجو از کیفیت ارائه خدمات سلامتی ـ درمانی و تأثیر متقابل بین بیمار و ارائه‌کنندگان خدمات است. رضایتمندی برآیند مجموعه پیچیده‌ای از عوامل گوناگون است که برای دستیابی به آن باید حقوق افراد در تمام جنبه‌های مراقبتی در نظر گرفته شود. رضایت دریافت کننده خدمات هدفی کیفی است که در ارزیابی فرآیند مراقبت‌های بهداشتی اهمیت بسیاری دارد. هدف اصلی تمام تلاش‌ها و تحولات جوامع بشری، ارتقا و تأمین سلامت انسان‌هاست و توسعه ملی و ارتقاء سطح زندگی مردم نیز بدون توجه به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی امکان‌پذیر نمی‌باشد. در این میان مادران و نوزادان به‌عنوان دو گروه آسیب‌پذیر جامعه، نیازمند توجه بیشتری می‌باشند. چراکه جلوگیری از مرگ‌ومیر مادران و نوزادان، یکی از ارکان عدالت اجتماعی به شمار می‌رود. مطالعات نشان داده‌اند بسیاری از عوارض زایمانی و مرگ‌ومیر مادران بلافاصله پس از زایمان رخ می‌دهد. این دوره زمانی در سلامت مادر و نوزاد بسیار بحرانی بوده و از یک ساعت پس از زایمان شروع شده و تا ۴۲ روز پس‌ازآن ادامه پیدا می‌کند. با توجه به این که ارائه خدمات پس از زایمان، مهم‌ترین عامل در جلوگیری از پیامدهای ناخواسته مادری و نوزادی است، نحوه عملکرد مراقبین بهداشتی و میزان برخورداری مادر از حمایت‌های محیطی، در چگونگی سازگاری او با این مقطع زمانی بسیار اهمیت دارد. به‌طوری‌که شواهد نشان داده مددجویانی که از خدمات ارائه‌شده بعد از زایمان راضی بوده‌اند، درمان توصیه‌شده را پذیرفته و پیگیری می‌کرده‌اند بلکه دیگران را نیز به استفاده از آن خدمات تشویق می‌نمودند. در ضمن رضایت زنان از مراقبت‌های فرآیند زایمانی و پس‌ازآن عامل تعیین‌کننده‌ای در بهداشت روانی خانواده و جامعه است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ) در سال ۲۰۱۳ توسط جیپی وارگیس در کشور هند طراحی و ساخته شد. این پرسشنامه دارای ۳۹ سؤال است که سؤالات آن در قالب شش زیرمقیاس آشنایی، اطلاعات، ارتباطات، مراقبت‌های ویژه پس از زایمان، مراقبت و راحتی، ارزش‌گذاری و اولویت‌های مادران پس از تولد آمده است.

نمره‌گذاری پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت از مراقبت پرستاری پس از زایمان (JPSNQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری مراقبت پرستاری پس از زایمان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

پرستاری، انسان‌ها را از طریق مراقبت پرورش می‌دهد و از رابطه‌ای واحد بین پرستار و بیمار تشکیل می‌شود. مراقبت به‌عنوان یک مفهوم چندبعدی است در پرستاری است که می‌توان با استفاده از روش‌های آموزش هدف‌دار و دانشجو محور در طول دوره کارشناسی ارزش‌های اصلی آن را به دانشجویان منتقل نمود. انجام ملی پرستاری آمریکا بیان نموده است که مراقبت، معیار اصلی در سیاستهای بهداشتی بوده و پیشنهاد نموده است که اصلاح و بازبینی آموزش و پرستاری به سمت برنامه های با محوریت مراقبتی بیشتر توسعه یابد. در حال حاضر، نظریه های قابل استنادی درباره مراقبت حرفه ای پرستاری وجود دارند. یکی از نظریه ها، نظریه مراقبت انسانی واتسون است. این نظریه پرداز پرستاری مفهوم مراقبت را با در نظر گرفتن تمام ابعاد علمی، انسانی و تجربی آن بسط داده است. در پژوهش هایی که بر اساس این نظریه صورت گرفته است تلاش بر این بوده است تا دانشجویان با اصول مشترک مراقبت از بیماران و مفهوم مراقبت آشنا شوند. علیرغم این‌که مفهوم مراقبت در فلسفه دیدگاه و رسالت بسیاری از سازمان ها و مؤسسات سلامت است، هنوز مراقبت پرستاری در سیستم سلامت به‌صورت یک مفهوم پیچیده باقی‌مانده است که تعریف دقیق و مشخصی ندارد. با توجه به این‌که هدف برنامه های آموزشی بالینی پرستاری، تربیت پرستارانی است که هنر و علم پرستاری را گسترش دهند، لازم است برنامه ریزان مطمئن شوند که دانش‌آموختگان مدل های عملیاتی که رفتارهای مراقبتی در آن تلفیق‌شده، را به کار خواهند برد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI) در سال ۱۹۹۸ توسط وولف با ۷۵ آیتم طراحی شد و درنهایت پس از تجدیدنظر به ۴۲ سؤال تقلیل یافت. این پرسشنامه ۵ زیرمقیاس را مورد سنجش قرار می‌دهد که عبارتند از  احترام قایل شدن به دیگری، اطمینان از حضور انسان، ارتباط و گرایش مثبت، دانش و مهارت حرفه‌ای، توجه به تجارب دیگری.

نمره‌گذاری پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رفتار مراقبتی پرستار (CBI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رفتار مراقبتی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

کیفیت زندگی

پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی ۲۶ سوالی (WHOQOL-BREF)

معرفی پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی ۲۶ سوالی (WHOQOL-BREF)

سازمان بهداشت جهانی به منظور وجود انسجام در پژوهش‌ها و سنجش کیفیت زندگی، گروهی را برای ساخت این پرسشنامه مأمور کرد. حاصل کار این گروه پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۰۰ سوالی بود (WHOQOL-100). چند سال بعد برای استفاده آسان‌تر از این پرسشنامه فرم کوتاهی از آن تهیه شد.

پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی ۲۶ سوالی (WHOQOL-BREF) یک پرسشنامه ۲۶ سوالی است که کیفیت زندگی کلی و عمومی فرد را می‌سنجد. این مقیاس در سال ۱۹۹۶ توسط گروهی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و با تعدیل گویه‌های فرم ۱۰۰ سوالی این پرسشنامه ساخته شد. این پرسشنامه دارای ۴ زیرمقیاس و یک نمره کلی است. این زیر مقیاس‌ها عبارتند از: سلامت جسمی، سلامت روان، روابط اجتماعی، سلامت محیط اطراف و یک نمره کلی. در ابتدا یک نمره خام برای هر زیرمقیاس به دست می‌آید که باید از طریق یک فرمول به نمره‌ای استاندارد بین ۰ تا ۱۰۰ تبدیل شود. نمره بالاتر نشان دهنده کیفیت زندگی بیشتر است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

نمره گذاری پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی (WHOQOL-BREF)

با توجه به پیچیده بودن نمره گذاری پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی ۲۶ سوالی (WHOQOL-BREF) همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری آن کرده‌اند. علاوه بر نمره‌گذاری کامل، ویژگی‌های روانسنجی پرسشنامه نیز به طور کامل آورده شده است. همچنین پس از نمره‌گذاری ۴ زیرمقیاس و یک نمره کلی به دست خواهد آمد که عبارتند از:

زیرمقیاس سلامت جسمی

زیرمقیاس سلامت روان

زیرمقیاس روابط اجتماعی

زیرمقیاس سلامت محیط

کیفیت زندگی و سلامت عمومی کلی

خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی (WHOQOL-BREF)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی ۲۶ سوالی (WHOQOL-BREF) که در قالب یک فایل ورد توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است، از مزایای این خرید استفاده نمایید:

۱- نمره گذاری کامل برای اولین بار در ایران

۲- روایی و پایایی پرسشنامه با رفرنس معتبر

۳- تاریخچه و پایه‌های نظری پرسشنامه

۴- دریافت فایل ورد پرسشنامه بدون هیچگونه آرم یا لوگو

۵- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ)

پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ)

نارسایی قلبی یک مشکل عمده روبه رشد است که نه تنها بیماران، بلکه خانواده آنان و شبکه اجتماع را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش ظرفیت‌های عملکردی بیماران و احتلال در زندگی اجتماعی افراد می‌گردد. در افراد بالای ۶۵ سال نیز میزان بروز این بیماری ۱۰ نفر در هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت می‌باشد و نزدیک به ۳۰ تا ۵۰ درصد مرگ‌ها در بیماران نارسائی قلبی به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتد. در ایران نیز نارسایی قلبی از علل عمده ناتوانی  مگ به شمار می‌رود و با تغییر هرم سنی جامعه و پیرشدن جمعیت جوان امروز در ایران، در آینده‌ای نزدیک بر شیوع فعلی آن یعنی ۳۵۰۰ بیمار به ازای هریک صد هزار نفر افزوده خواهد شد. نگرانی‌ها و مشکلات بیماران مبتلا به نارسایی قلبی شبیه نگرانی‌های بیماران مبتلا به سرطان است و تجربه زندگی با بیماری نارسائی قلبی از طرف بیماران، به عنوان یک نوع زندگی خسته کننده و ترس‌آور است که با افزایش پلکانی ناتوانی و ضعف و وابستگی بیان می‌گردد. در بیماران نارسایی قلبی، ناتوانی قلب در خون‌رسانی، علایم متعددی نظیر تنگی نفس، سرگیجه، آنژین صدری، ادم و اسیت را سبب می‌شود. این علایم منجر به عدم توانایی انجام فعالیت شده و تغییراتی را در سبک زندگی بیمار ایجاد می‌کند. محدودیت‌های ایجاد شده در نارسایی قلبی، همچنین، عملکرد جنسی، وظایف شغلی، خانوادگی و زندگی اجتماعی بیمار را با مشکل مواجه کرده و سبب انزوای اجتماعی و افسردگی وی می‌گردد و بر رضایت و کیفیت زندگی وی تاثیر می‌گذارد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ)

پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ) در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی توسط باقری و همکاران  در ایران طراحی و هنجاریابی شده است. این پرسشنامه را با اندکی تغییر می‌توان در مورد سایر بیماری‌ها نیز استفاده کرد. این پرسشنامه شامل ۲۳ عبارت است که سوالات آن شامل چهار عامل استقلال شناختی، استقلال عملکردی، نگرانی جسمی ـ روانی، و نگرانی از آینده بیماری می‌گردد.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری (CADQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی (CADQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری (CADQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه نگرانی های مرتبط با بیماری (CADQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری نگرانی‌های مرتبط با بیماری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ) براساس تعریف ائتلاف ملی بین مذاهب از این متغیر ساخته شده است. بهزیستی معنوی حسی از ارتباط داشتن با دیگران، داشتن معنی و هدف در زندگی و داشتن اعتقاد و ارتباط با یک قدرت متعالی است. بهزیستی معنوی، یک سازه چند بعدی عمودی و افقی است. بعد عمودی آن به ارتباط با خدا و بعد افقی آن به احساس هدفمندی در زندگی و رضایت از آن، بدون در نظر گرفتن مذهب خاص اشاره دارد. بهزیستی معنوی اعتراف و تصدیق در زندگی به رابطه داشتن با خدا، خود، جامعه و محیط است که کلیت را پرورش می‌دهد به گونه‌ای که موجب پرورش همه جنبه‌های فوق الذکر می‌شود. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ) توسط دهشیری و همکارانش در سال ۱۳۹۲ ساخته شد. این ابزار دارای ۴۰ سوال است که در یک طیف ۵ درجه‌ای از کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم نمره‌گذاری می‌شود. همچنین برای این پرسشنامه ۴ زیرمقیاس قابل محاسبه است که عبارتند از: ارتباط با خدا، ارتباط با خود، ارتباط با دیگران و ارتباط با طبیعت.

 

نمره گذاری پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری هر عبارت، نحوه محاسبه زیرمقیاس‌ها و روایی و پایایی پرسشنامه نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱– ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه بهزیستی معنوی دهشیری و همکاران (SWBQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری بهزیستی معنوی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه هوش هیجانی پترايدز و فارنهام (TEIQue-SF)

پرسشنامه هوش هیجانی پترایدز و فارنهام (TEIQue-SF)

در چند دهه اخیر موضوع هوش هیجانی موردتوجه پژوهشگران و محققان قرارگرفته است. علی‌رغم این عقیده که هیجان و هوش دو مفهوم مغایرند، از دهه ۱۹۲۰ موضوع هیجان در ادبیات مربوط به هوش گنجانده‌شده است. درحالی‌که تلقی منفی از اشخاصی وجود داشت که هیجان‌های خود را ابراز می‌کردند، از دهه ۱۹۶۰ و بعدازآن بعضی از پژوهشگران اظهار داشته‌اند که هیجان‌ها قادرند تفکر شخص را هدایت کرده و فرد را در جهت حل مسئله سوق دهند. ریشه هوش هیجانی را می‌توان در مفهوم هوش اجتماعی ثرندایک و هوش میان فردی گاردنر جستجو کرد. در سال ۱۹۹۰ سالووی و مایر اولین تعریف و مدل رسمی از هوش هیجانی را ارائه نمودند. آنها هوش هیجانی را به‌عنوان توانایی درک و ابراز هیجان، تطبیق هیجان با افکار، فهم و استدلال با استفاده از هیجان خود و دیگران تعریف کردند. پس‌ازاین، هوش هیجانی در طول زمان به‌وسیله پژوهشگران به شکل‌های مختلفی تعریف‌شده است. مدل‌های هوشی هیجانی یا توانایی محورند یا ترکیبی از توانایی ورگه‌های شخصیتی. مرور ادبیات هوش هیجانی حاکی از این است که مدل توانایی ذهنی مایر و سالووی باعث بیشترین پژوهش‌ها گردیده است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش هیجانی پترایدز و فارنهام (TEIQue-SF)

پرسشنامه هوش هیجانی (TEIQue-SF) از ۳۰ ماده تشکیل می‌شود که برای اندازه‌گیری هوش هیجانی کلی توسط پتریدز و فارنهام در سال ۲۰۰۴ تهیه گردید. فرم بلند این پرسشنامه ۱۵۳ سؤال دارد که این فرم کوتاه مبتنی بر سؤالات فرم بلند طراحی‌شده است. پرسشنامه حاضر دارای چهار زیرمقیاس است که عبارتند از: بهزیستی، خودکنترلی، تحریک‌پذیری و اجتماعی بودن.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه هوش هیجانی پترایدز و فارنهام (TEIQue-SF)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی (TEIQue-SF) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی پترایدز و فارنهام (TEIQue-SF)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی پترایدز و فارنهام (TEIQue-SF) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی (TEIQue-SF)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری شخصیت آیزنک

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

یکی از اهداف متخصصان بهداشت روانی، ارتقای رضایت شغلی افراد در سازمان می باشد. تحقق این هدف می‌تواند موجب کاهش شکایات کارکنان، کاهش غیبت از کار، کاهش نیاز به راهکارهای انضباطی، افزایش نگرش مثبت کارکنان، ارتقای روحیه و تعهد کاری و افزایش مشارکت آنان در برنامه های نظام پیشنهادها شود که درنهایت می‌تواند موجب دستیابی سازمان به اهداف خود گردد. در همین راستا کشورهای توسعه‌یافته اهمیت خاصی برای پژوهش های محیط کار قائل هستند. رضایت شغلی متغیرهای سلامت کار است. رضایت شغلی نوعی حالت هیجانی لذت بخش است که از ارزیابی کار شخص حاصل می شود. شناسایی عوامل مؤثر بر رضایت شغلی بسیار مهم است زیرا این مقوله در پیامد و بهره وری سازمان، استرس شغلی و حتی زندگی فردی نقش بارزی ایفا می کند. حرفه پزشکی به لحاظ آنکه مستقیماً با سلامت انسان‌ها در ارتباط است از دیرباز در جوامع و فرهنگ های مختلف به‌عنوان حرفه ای مهم، اساسی و تأثیرگذار محسوب می شده است. به همین دلیل بررسی میزان رضایت شاغلین در این حرفه و عواملی که به‌صورت بالقوه و بالفعل این رضایت را تحت تأثیر قرار می دهند می‌تواند از اهمیتی بالاتر نسبت به سایر مشاغل برخوردار باشد. وان هام و همکاران در بررسی رضایت شغلی در گروهی از پزشکان عمومی جوان، عواملی چون درآمد کم، زیاد بودن ساعات کار، فشار کار زیاد و کمی وقت آزاد را از عوامل مؤثر در کاهش رضایت شغلی معرفی کرده اند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) توسط علاقه‌مند و همکاران در سال ۱۳۹۴ طراحی شد و در جامعه پزشکان بیمارستان بقیه‌الله موردبررسی روان‌سنجی قرار گرفت. این پرسشنامه شامل ۲۷ سؤال و ۶ زیر مقیاس است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) Physician’s Job Satisfaction Questionnaire کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت شش زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رضایت شغلی پزشکان (PJSQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رضایت شغلی پزشکان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

کیفیت زندگی به معنی برداشت هر شخص از وضعیت سلامتی خود و میزان رضایت از این وضع تعریف شده است. اگرچه پرسشنامه‌های استاندارد و مشهوری برای سنجش کیفیت زندگی بزرگ‌سالان وجود دارد اما در زمینه سنجش کیفیت زندگی کودکان ابزارهای کمتری در دسترس است. یکی از بهترین گزینه‌ها برای این گروه پرسشنامه PedsQL TM می‌باشد که مخفف پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL) دارای نسخه‌های مختلفی برای سنجش کیفیت زندگی کودکان سنین مختلف است. نسخه حاضر برای سنجش کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله طراحی شده است و دارای ۲۳ سؤال است. گزینه‌های پرسشنامه در طیف لیکرت و از هرگز تا همیشه نمره گذاری می‌شود. در نهایت یک نمره کلی و چهار زیرمقیاس برای این پرسشنامه به دست می‌آید که عبارت‌اند از: زیرمقیاس عملکرد جسمانی، زیرمقیاس عملکرد عاطفی، زیرمقیاس عملکرد اجتماعی و زیرمقیاس عملکرد تحصیلی. همچنین دو زیرمقیاس کلی سلامت روان‌شناختی و سلامت جسمانی و یک نمره کل نیز برای این پرسشنامه قابل محاسبه است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری معرفی پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL) کرده‌اند. در این فایل علاوه بر تبدیل نمرات خام به دست آمده، نحوه محاسبه ۴ زیرمقیاس و دو زیرمقیاس کلی نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه کیفیت زندگی کودکان ۸ تا ۱۲ ساله (PedsQL)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۵- تعاریف نظری کیفیت زندگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

فشار مراقبتی، فشارهای روانی، جسمی و اجتماعی است که در اثر مراقبت از بیماران مزمن به مراقبین،که می‌تواند ریشه هایی ازجمله فقر دانش و سواد داشته باشد، وارد می‌شود و  به دنبال آن مشکلات زیادی همچون: فرسودگی، اضطراب و افسردگی  را برای مراقبین ایجاد می‌کند. بیمارانی که از حمایت خانواده برخوردارند، توانایی سازگاری بیشتری با بیماری داشته و بقای بیشتری در مقایسه با بیمارانی که از حمایت خانواده برخوردار نیستند خواهند داشت . اثرات بیماری مزمن نه‌تنها در زندگی بیماران اختلال ایجاد می‌کند، بلکه افراد مراقبت کننده را نیزگرفتار می نماید. به علت ماهیت مزمن و درمان طولانی‌مدتب ییماری های مزمن و سطح سواد و آگاهی پایین خانواده ها بروزتغییراتی درعملکردخانواده غیرقابل اجتناب می باشد. مراقبین بیماران ممکن است احساس بار سنگینی بر دوش خودداشته باشند، زیرا آنها مجبورند نقش مهمی در حمایت ازافراد با بیماری مزمن ایفا نمایند. از طرفی آنها بدون توجه به اینکه بیماران شان ازچه مشکلی رنج می برند، به حمایت اجتماعی بیشتری نیازدارند. این مراقبین اغلب زمان زیادی را برای مراقبت از بیماران خود صرف می کنند وخستگی و فشار مراقبتی قابل ملاحظه ای را تحمل می کنند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

 

معرفی پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

پرسشنامه فشار مراقبتی دارای ۲۴ عبارت می باشدکه در سال ۱۹۸۹ توسط نواک و گست برای اندازه گیری فشار مراقبتی عینی وذهنی ساخته شده است. این پرسشنامه دارای پنج خرده مقیاس میباشد که عبارتند از: فشار مراقبتی وابسته به زمان، فشار مراقبتی تکاملی، فشار مراقبتی جسمی، فشار مراقبتی اجتماعی و فشار مراقبتی عاطفی.

نمره‌گذاری پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه فشار مراقبتی (CBI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری فشار مراقبتی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

مقیاس خستگی آیووا (IFS)

مقیاس خستگی آیووا (IFS)

خستگی مشکلی نیست که کسی گرفتار آن نشده باشد و کمتر شخصی را می‌توان دید که در شبانه روز دست کم یک بار نگوید خسته‌ام یا خسته شده‌ام. اگرچه خستگی جزء لاینفک زندگی پرفشار ماست اما امروزه ضعف و خستگی از جمله مسائل و شکایات رایجی می‌باشد که یکی از علایم شایع تظاهر کننده در حیطه مراقبت‌های اولیه است و بر انجام کار، زندگی خانوادگی و روابط اجتماعی اثرهای منفی می‌گذارد. خستگی می‌تواند در قالب یک تجربه نابهنجار که اثرات منفی بر کارکرد بدنی و زندگی روزانه دارد تعریف شود. خستگی حس طاقت فرسایی از فرسودگی فیزیکی است که زندگی افراد را از پا در می‌آورد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی مقیاس خستگی آیووا (IFS)

مقیاس خستگی آیووا (IFS) در سال ۲۰۰۳ توسط هرتز و همکاران ساخته شد. برای ساخت این پرسشنامه از پرسشنامه‌هایی که قبلاً در زمینه سنجش خستگی موجود بودند استفاده شد. برای این منظور ۳۵ ماده انتخاب شدند و پس از انجام تحلیل‌های آماری در نهایت نسخه ۱۱ ماده‌ای تهیه شد. نمره گذاری این پرسشنامه در یک طیف لیکرت پنج درجه‌ای است و در نهایت چهار زیرمقیاس برای آن به دست خواهد آمد که عبارتند از: علایم شناختی، خستگی عمومی، کاهش انرژی و کاهش بازدهی و کارآیی.

نمره گذاری مقیاس خستگی آیووا (IFS)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل مقیاس خستگی آیووا (IFS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده، علاوه بر نمره گذاری هر عبارت و محاسبه نمرات وارونه، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز به دست خواهد آمد. همچنین نمره برش پرسشنامه نیز در فایل آماده شده وجود دارد.

خرید و دانلود مقیاس خستگی آیووا (IFS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس خستگی آیووا (IFS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل مقیاس خستگی آیووا (IFS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خستگی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات