پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

در دهه گذشته، درگیری تحصیلی به دلیل جامعیت در توصیف انگیزه و یادگیری دانش‌آموزان و همچنین به‌عنوان یک عامل پیش‌بینی کننده قوی عملکرد، پیشرفت و موفقیت دانش آموزان در مدرسه، موردتوجه پژوهشگران و مربیان قرارگرفته است. درواقع بسیاری از مطالعات نشان داده است که درگیری بالاتر با نمرات و رفتار بهتر، اعتماد به‌ نفس بالاتر و سازگاری بیشتر در مدرسه همراه است. این سازه تصویر روشنی از پیشرفت و شکست تحصیلی دانش‌آموزان ارائه میدهد و به‌ عنوان مدل اولیه برای پیشرفت و شکست تحصیلی و درعین‌حال به‌عنوان امید بخش‌ترین رویکرد برای مداخله و جلوگیری از این پدیده در نظر گرفته‌ شده است. شورای تحقیقات ملی و موسسه پزشکی عقیده دارند دانش‌آموزان درگیر بیشتر در فعالیت‌های تحصیلی شرکت می‌کنند. آن‌ها همچنین تلاش، پافشاری و رفتارهای خودتنظیمی بیشتری برای رسیدن به اهداف خود نشان می‌دهند و خودشان را به چالش می‌کشند و از چالش و یادگیری لذت می‌برند. برای درگیری تحصیلی تعاریف متنوع و متفاوتی ارائه‌شده است؛ برخی پژوهشگران درگیری را به‌عنوان یک فرآیند در نظر گرفته‌اند درحالی‌که دیگران آن را به‌عنوان یک نتیجه مفهوم سازی کرده‌اند. با این‌وجود تمامی این تعاریف متنوع در چند مقوله مشترک هستند: ۱- درگیری یک میانجی مهم برای یادگیری است. ۲- درگیری یک سازه چندبعدی است. ۳- دانش‌آموزان هنگام انتقال از مقطع ابتدایی به راهنمایی، کاهش درگیری در فعالیت‌های یادگیری، از خود نشان می‌دهند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES) در سال ۲۰۱۳ توسط ریو ساخته شد. این پرسشنامه مشتمل بر ۱۷ سؤال است که چهار خرده مقیاس عاملی، رفتاری، شناختی و عاطفی را تشکیل می دهند.

نمره‌گذاری پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه درگیری تحصیلی ریو (AES)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری درگیری تحصیلی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 


پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (3D-WS)

پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS)

بحث درباره ماهیت خرد دارای سابقه گسترده‌ای در میان فیلسوفان، متکلمان، شاعران و نویسندگان است، اما ورود آن به دنیای روانشناسی نسبتاً اخیر است. برخی معتقدند شاید تسلط فراگیر مکتب رفتارگرایی در اوایل پیدایش روانشناسی را بتوان به عنوان دلیل این سکوت ذکر کرد؛ در حالیکه عده‌ای نیز علت را کاستی‌های روش‌های علمی که بتوانند به طور کامل ماهیت متناقض و چندبعدی خردمندی کیفیت انسانی نادری است که به دشواری قابل مفهوم‌سازی و عملیاتی شدن است و ماهیت پیچیده آن برای مطالعه، پرهزینه و زمانبر است. با وجود چنین موانعی، روانشناسان بررسی این سازه چالشی را آغاز کرده‌اند. بررسی خردمندی به عنوان نقطه پایانی ایده‌آل تحول انسانی، انگیزه اصلی مطالعه در زمینه روانشناسی طول عمر و پیری‌شناسی بوده است که با بررسی‌های گسترده مفاهیم مرتبط با هوش در روانشناسی شناختی و کشف عملکرد مطلوب انسان در روانشناسی مثبت مصادف شده است.  در نوشته‌های اولیه روانشناختی، خردمندی به عنوان نقطه پایانی ایده‌آل تحول توصیف شده است. هال احتمالاً اولین روانشناسی است که به مفهوم خردمندی پرداخته است. او شکل‌گیری خردمندی در یک بزرگسال را با نگرش، آرامش فلسفی، بی‌طرفی و تمایل فرد به اصول اخلاقی مرتبط دانسته است. اریکسون نیز خردمندی را به عنوان نقطه پایانی مطلوب تحول هویت مطرح کرده است که از طریق تسلط بر تعدادی از بحران‌ها ـ و به طور خاص حل بحران یکپارچگی در مقابل ناامیدی ـ در طول زندگی فرد به دست می‌آید. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS)

پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS) در سال ۲۰۰۳ توسط آردلت طراحی شد. این پرسشنامه ۳۹ سوال دارد و ۳ خرده مقیاس شناختی، انعکاسی و عاطفی را دربر می‌گیرد.

نمره‌گذاری پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه سه بعدی خردمندی آردلت (۳D-WS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری خردمندی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

هوش هیجانی، جدیدترین تحول در زمینه فهم ارتباط میان تفکر و هیجان است. این اصطلاح اولین بار در سال ۱۹۹۰ از سوی سالووی و مایر به عنوان شکلی از هوش اجتماعی مطرح شد که شامل توانایی ادراک هیجان در خود و دیگران، فهم این هیجان­ها و ادراه هیجان است. هوش هیجانی از سوی برخی از محققان شامل متغیرهای شخصیتی است که با شاخص‌­ های بین موقعیتی رفتار نظیر همدلی، ابراز وجود، و خوش بینی ارتباط دارد. امروزه هوش هیجانی به عنوان یک موضوع جدید در حوزه روانشناسی مورد توجه قرار گرفته است. مطالعاتی که در این زمینه وجود دارد همه دربردارنده این پیام است که هوش هیجانی پیش­‌بینی کننده مطمئنی برای موفقیت فرد در جنبه­‌های مختلف زندگی است. با توجه به قدرت پیش­‌بینی کننده هوش هیجانی برای موفقیت زندگی، مفاهیم جدیدی به هوش هیجانی افزوده شده است. دو مفهوم هوش هیجانی عباتند از هوش هیجانی صفتی و هوش هیجانی توانشی. هوش هیجانی صفتی آمادگی رفتاری و تمایلات فرد است که با انها، به بازشناسی، پردازش و سازماندهی اطلاعات هیجان می‌­پردازد که این نوع هوش به کمک پرسشنامه­‌ها و ابزارهای خودسنجی ارزیابی می‌­شود. این نوع هوش هیجانی را خود کارآمدی هیجان نیز نامیدند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF) توسط ماورولی و همکاران در سال ۲۰۰۸ و با اقتباس از پرسشنامه هوش هیجانی صفتی پترایدز و فارنهام (۲۰۰۱) ساخته شده است. پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF) برای کودکان ۸ تا ۱۲ سال است. این پرسشنامه ۷۵ (در هنجار ایرانی ۶۹ سوال) سوال دارد که شامل ۹ خرده مقیاس انطباق‌پذیری، آمادگی عاطفی، ادراک هیجانی، ابزار هیجانی، تنظیم هیجانی، تکانشی پایین، ارتباط با همسالان، عزت نفس، و خودانگیختگی است.

نمره‌گذاری پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت نه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه پرسشنامه هوش هیجانی صفت ـ فرم کودکان (TEIQue-CF)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری هوش هیجانی 

 ۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان پترايدز و فارنهام (TEIQue-ASF)

پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان پترایدز و فارنهام (TEIQue-ASF)

در طول دو دهه گذشته، سازه هوش هیجانی در متون تعلیم و تربیت موردتوجه زیادی واقع‌شده و در بین محققان مباحث قابل‌توجهی درزمینهٔ میزان و نحوه تأثیر هوش هیجانی بر عملکرد تحصیلی شکل‌گرفته است. ریشه تاریخی هوش هیجانی را می‌توان در مفهوم هوش اجتماعی ثرندایک جستجو کرد، که در بین انواع هوش، با توانایی فهم و اداره افراد و عمل عاقلانه در روابط انسانی مشخص می‌گردد. از منظر، نظری هوش هیجانی به ترکیب هوش و هیجان دلالت دارد. علیرغم این عقیده که این دو مفهوم مغایرند، از دهه ۱۹۲۰ به بعد موضوع هیجان در ادبیات مربوط به هوش گنجانده شد. سالووی و مایر اولین تعریف رسمی از هوش هیجانی را پیشنهاد نمودند که توانایی درک و ابراز هیجان، تطبیق هیجان با افکار، فهم و استدلال با استفاده از هیجان خود و دیگران را در برگرفت. مطالعات زیادی رابطه بین هوش هیجانی با توانایی‌های شناختی و شخصیت را موردمطالعه قرار داده‌اند. عمده یافته‌ها حاکی از تمایز بین هوش هیجانی با بهره هوشی و پنج رگه بزرگ شخصیت بوده است. رویکردهای مختلفی سعی کرده‌اند ماهیت هوش هیجانی را تبیین کنند. این رویکردها یا توانایی محورند یا ترکیبی از توانایی‌ها و رگه‌های شخصیتی. ویژگی کلیدی مدل‌های توانایی، ملحق کردن چندین توانایی خاص به‌منظور فهم کلی هوش هیجانی است. مرور متون مربوط به هوش هیجانی نشان می‌دهد مدل توانایی محور مایر و سالووی باعث بیشترین پژوهش‌ها گردیده است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان پترایدز و فارنهام (TEIQue-ASF)

پرسشنامه هوش هیجانی برای نوجوانان (TEIQue-ASF) توسط پتریدز و همکاران در سال ۲۰۰۶ تهیه شد که در آن گویه‌ها در قالب عبارت‌های کوتاه و قابل‌فهم برای نوجوانان تدوین شدند. فرم کوتاه سیاهه رگه هوش هیجانی برای نوجوانان از ۳۰ گویه تشکیل می‌شود و رگه هوش هیجانی کلی را اندازه‌گیری می‌کند.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان پترایدز و فارنهام (TEIQue-ASF)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان (TEIQue-ASF) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، عباراتی که نمره‌گذاری معکوس دارند نیز ذکر شده‌اند.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان پترایدز و فارنهام (TEIQue-ASF)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان (TEIQue-ASF) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی نوجوانان (TEIQue-ASF)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری هوش هیجانی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

احساس تعلق به مدرسه یا احساس ارتباط با مدرسه از متغیرهای جدید در حوزه آموزش و پرورش است. جامع‌ترین تعریف مبتنی بر رویکرد زیست بوم شناسانه یا مبتنی بر بعد اجتماعی است. در این رویکرد احساس تعلق به صورت عمومی عبارت است از توصیف کیفیت ارتباطات در سطح جامعه و به صورت اختصاصی احساس تعلق به مدرسه به عنوان دیدگاه افراد که باعث افزایش پیوند آنان با محیط مدرسه می‌شود تعریف می‌گردد. این متغیر سابقه چندانی در ادبیات پژوهشی ندارد و تنها ابزار برای سنجش آن پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS) است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS) یا احساس ارتباط با مدرسه که معادل انگلیسی آن Students’ Sense of Connectedness With School است توسط بری، بتی و وات در سال ۲۰۰۴ طراحی شد. این پرسشنامه به صورت جملات مثبت در مقیاس لیکرت از کاملاً موافقم تا کاملاً مخالفم طراحی شده است. پرسشنامه مذکور در سال ۲۰۰۵ نیز توسط بتی و بری مورد تجدید نظر قرار گرفته است. این پرسشنامه به‌طور کلی دارای ۶ خرده مقیاس شامل احساس تعلق به مدرسه و همسالان، حمایت معلم، احساس رعایت احترام و عدالت در مدرسه، مشارکت در اجتماع، ارتباط فرد با مدرسه و مشارکت علمی می‌باشد.

نمره گذاری پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

همکاران ما در موسسه ایران تحقیق علاوه بر تهیه سوالات، تاریخچه، پایه‌های نظری و روایی و پایایی این پرسشنامه اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS) کرده‌اند که در فایل زیر آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه (SSCS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری احساس تعلق به مدرسه

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

رفتارهای یادگیری شامل رفتارهایی همچون توجه به تکالیف درسی، گوش دادن فعال، نگرش مثبت به یادگیری، انگیزهرقابت، پشتکار، مهارت‌های حل مسئله، انعطاف‌پذیری در پردازش اطلاعات، تمایل به دریافت پس‌خوراند از معلم، تعهد به انجام تکالیف درسی، تعهد در پافشاری کردن و ماندگاری در مواجهه با مشکلات تحصیلی، به کارگیری راهبردهای شناختی و فراشناختی است. تحقیقات نشان داده‌اند آموزش رفتارهای یادگیری به دانش‌آموزان در موفقیت تحصیلی و بهبود عملکرد تحصیلی آنها موثر بوده است. در سالهای اخیر، به دلیل اینکه رفتارهای یادگیری قابل آموزش دادن به دانش‌آموزان، مشاهده‌پذیر و اندازه پذیر می‌باشند، تلاش‌های زیادی برای ساخت، روایی سنجی و اعتباریابی ابزاری جهت اندازه‌گیری رفتارهای یادگیری انجام گرفته است. یکی از ابزارهایی که برای ارزیابی و اندازه گیری رفتارهای یادگیری دانش‌آموزان ساخته شده، مقیاس رفتارهای یادگیری است که نسخه نهایی آن توسط مک درموت، گرین، فرانسیس و استات منتشر شد. در تحقیقات بسیار خصوصیات روان‌سنجی این مقیاس در اندازه‌گیری رفتارهای یادگیری مورد حمایت تجربی قرار گرفته است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

 مقیاس رفتارهای یادگیری (LBS) با نام لاتین Learning behaviors scale در سال ۱۹۹۹ توسط مک درموت و همکاران ساخته شده است و دارای ۲۵ سوال و چهار خرده مقیاس است: انگیزه شایستگی، نگرش نسبت به یادگیری، توجه/پشتکار و راهبرد/انعطاف‌پذیری.

نمره‌گذاری پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت چهار زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه رفتارهای یادگیری (LBS)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری رفتار یادگیری

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

روان‌شناسی فراشناخت، حوزه اندیشه‌گری نوینی است که پیشینه آن به دهه ۱۹۷۰ می‌رسد. فلاول نخستین کسی بود که در سال ۱۹۷۹ اصطلاح فراشناخت هم شامل فرآیند‌های شناختی و هم شامل تجارب یا تنظیم شناختی است. دانش فراشناختی به اکتساب دانش پیرامون فرآیندهای شناختی و دانش درباره نحوه استفاده از فرآیندهای کنترل شناختی اشاره دارد. فراشناخت عبارت است از هر نوع دانش یا فرآیند شناختی که در آن ارزیابی، نظارت یا کنترل شناختی وجود داشته باشد. از یک نظر، آن را  می‌توان به عنوان یک جنبه عمومی از شناخت در نظر گرفت که در تمام فعالیت‌های شناختی نقش دارد. برخی از جنبه‌های خاص فراشناخت با اختلالات روان‌شناختی رابطه دارد. فراشناخت یک مفهوم چندوجهی است. این مفهوم دربرگیرنده دانش فرآیندها و راهبردهایی است که شناخت را اریابی، نظارت یا کنترل می‌کند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) با نام لاتین Meta-Cognitions Questionnaire – Adolescent Version یک پرسشنامه ۳۰ سوالی است که کارت‌وایت ـ هاتون در سال ۲۰۰۴ به منظور سنجش ابعاد باورهای فراشناختی در نوجوانان طراحی نمود. این پرسشنامه مشتمل بر ۵ خرده مقیاس باورهای مثبت، باورهای منفی، اطمینان شناختی، خرافات و تنبیه، و خودآگاهی شناختی است. این پرسشنامه در هنجار ایرانی به ۲۷ سوال تقلیل پیدا کرده است.

نمره‌گذاری پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه اصلاح شده فراشناخت برای نوجوانان (MCQ-A)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری فراشناخت

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 
پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

نظریه هوش موفق، یکی از نظریه‌های جامع و کارآمد در حوزه هوش انسان است که در مقایسه با نظریه‌های سنتی، مزایای بی‌شماری دارد. بر اساس این نظریه، باهوش بودن، چیزی فراتر از درش خوان بودن است و فرد باهوش، فردی است که بداند در موقعیت‌های گوناگون، چگونه از هوش خود استفاده کند. بر اساس این نظریه، هوش مفاهیم متعددی مانند تفکر انتقادی، فراشناخت، درک متعارف، هوش عملی، خلاقیت، و منطق را در بر می‌گیرد. استرنبرگ معتقد است که برداشت‌های موجود از مفهوم هوش بسیار محدودند و فقط بخش کوچکی از هوش را مدنظر قرار می‌دهند. آنها در نشان دادن توانش‌های هوش موفق که شامل: توانش سازگاری، شکل‌دهی و انتخاب محیط برای رسیدن به هدف‌های فردی در درون بافت فرهنگی ـ اجتماعی است با شکست روبرو می‌شوند. نظریه استرنبرگ در مورد هوش موفق به دنبال آن است که با روش منسجم رابطه میان هوش را با بخش‌های سه گانه زیر مشخص کند: ۱- دنیای دورنی فرد یا آندسته از مکانیزم‌های ذهنی که زیربنای رفتار هوشمند هستند؛ ۲- تجربه یا نقش واسطه‌ای عبور فرد در گستره حیات بین دنیای درون و بیرون و ۳- دنیای بیرونی فرد با استفاده از مکانیزم‌های شناختی در زندگی روزمره و به منظور دستیابی به برازش کارکردی آن با محیط. این سه بخش از نظریه اشاره به خرده نظریه مولفه‌ای، خرده نظریه تجربه‌ای و خرده نظریه بافت‌گرایانه دارد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

‌‌‌پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII) در سال ۲۰۰۲ طراحی شد و شامل ۳۶ سوال است که سه بعد هوش تحلیلی، هوش خلاق، و هوش عملی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این پرسشنامه در ایران در سال ۱۳۹۳ هنجاریابی شده شده و ساختار عاملی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

نمره‌گذاری پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه هوش موفق گریگورنکو و استرنبرگ (SII)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری هوش موفق

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه سنجش مهارت¬های ذهنی امست3 (OMSAT-3)

پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3)

 متغیرهای روان‌شناختی که در ورزش و پژوهش‌های روان‌شناسی ورزشی پرکاربردند عبارتند از انگیزش، تمرکز، هدفمندی، تصویرسازی ذهنی، اعتمادبه نفس، و کنترل حالت‌های روانی. انگیزش حالتی درونی است که همراه با انرژی یا نیروست و ورزشکار را برای رسیدن به یک خواسته مانند قهرمان شدن به اجرای رفتار مانند تمرین شدید وامی‌دارد. تمرکز، یک فعالیت شناختی برای نگه‌داری کانون توجه ذهنی و بدنی بر اجرای تکلیف حرکتی است. توانایی ورزشکار در توجه به مرتبط‌ترین محرک (مانند حرکت بازیکن مقابل) و نادیده گرفتن سایر محرک‌هاست که گاهی مترادف با توجه در نظر گرفته می‌شود ولی با آن هم معنی نیست. اعتماد به نفس، باور موقتی یا درجه‌ای از اطمینان به توانایی خود در یک لحظه خاص برای اجرای یک عمل است. مشاهده اعتماد به نفس با مشاهده عملکرد امکان‌پذیر است. اعتماد به نفس به قابلیت‌ها، مهارت‌های فرد و شیوه اجرای تکلیف بستگی دارد. هدفمندی، به معنای داشتن برنامه‌ای منظم و طبقه‌بندی شده از نظر ترتیب اهداف و تلاش برای رسیدن به آنهاست. بهتر شدن عملکرد، افزایش درونی، و کاهش اضطراب از مزایای تعیین هدف مناسب است. هدفمندی از مهارت‌های روان‌شناختی در ورزش است که بر ضرورت و شیوه انتخاب غایتی مناسب برای تنظیم سطح انگیختگی و تلاش تاکید دارد. تصویرسازی ذهنی، رمزگذاری نمادین اطلاعات به شکل تصویر در ذهن و شامل فکر کردن درباره عملکرد و احساس‌هاست. همچنین در آن اطلاعات گردآوری شده با همه حس‌ها شرکت دارد. کنترل حالت‌های روانی به مفهوم کنترل افکار، احساس‌ها و در واقع آگاهی یافتن بر بخشی از فعالیت‌های ذهنی و درونی در جریان یک رویداد مهم است. عملکرد انسان فراسوی کنترل وی نیست، به این دلیل که افزایش خودآگاهی درباره ذهن و بدن ممکن است به کنترل افکار و اعمال انسان کمک کند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3)

سالملا و همکاران در سال ۲۰۰۱، سنجش مهارت‌های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3) را، که نسخه سوم ابزار سنجش مهارت‌های ذهنی اوتاوا است، طراحی کردند. این پرسش‌نامه ۴۸ سوالی ۱۲ مهارت ذهنی یا روانی را، که در سه گروه مهارت‌های روانی پایه (اعتماد به نفس، واکنش به استرس، هدف‌گزینی و تعهد)، مهارت‌های روان‌تنی (واکنش به استرس، کنترل ترس، آرمیدگی یا  آرام‌سازی و نیروبخشی)، و مهارت‌های شناختی (تمرکز، بازیابی تمرکز، تصویرسازی، تمرین‌ذهنی و طرح مسابقه) جای دارند، می‌سنجد.

نمره‌گذاری پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3)

همکاران ما در بخش تربیت‌بدنی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین سوالاتی که دارای نمره‌گذاری معکوس بودند نیز در این فایل مشخص شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه سنجش مهارت های ذهنی امست ۳ (OMSAT-3)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری ‌مهارت‌های ذهنی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

اصطلاح هوش هیجانی اولین بار در سال ۱۹۹۰ و به عنوان نوعی از هوش اجتماعی توسط مایر و سالوی مطرح شد. مایر و سالوی هوش هیجانی را توانایی بازشناسی معنای عواطف و ارتباطات شمرده‌اند که فرد را قادر می‌سازد تا مشکلاتش را حل کند. هوش هیجانی به سه طبقه ارزیابی هیجانات، تنظیم هیجانات و استفاده از هیجانات در حل مسایل تقسیم می‌شود. گلمن معتقد است که هوش هیجانی جنبه‌ای از هوش است که در دستیابی افراد به موفقیت در ابعاد مختلف زندگی، بیشتر از هوش شناختی نقش دارد. بار ـ آن معتقد است که هوش هیجانی در اغلب اوقات، رشد می‌یابد و می‌توان آن را با استفاده از آموزش، برنامه‌ریزی و درمان، گسترش داد. او معتقد است افرادی که دارای هوش هیجانی بالا هستند، عموماً در برخورد با خواسته‌ها و فشارها و فشارهای محیطی، عملکرد موفقیت‌آمیزتری دارند. تحقیقات نشان داده است که همپوشی بالایی میان هوش هیجانی و عامل‌های شخصیت وجود دارد. پژوهش‌های تجربی مختلفی نشان داده است که هوش هیجانی، ممکن است بهترین پیش‌بینی کننده موفقیت در تمام سطوح زندگی فرد باشد و ابعاد هوش هیجانی می‌تواند پیامدهای زندگی فرد را پیش‌بینی کند. بار ـ آن در الگویی که از هوش هیجانی معرفی می‌کند، صرفاً روابط درونی فرد با خود و دیگران را مورد توجه قرار نمی‌دهد بلکه عناصری چون سازش، تحمل فشار و خلق عمومی را نیز از عوامل تشکیل دهنده هوش هیجانی می‌شمارد. فرشمن و روبینو نشان داده‌اند که مهارت‌های هوش هیجانی، برای حفظ شبکه‌های اجتماعی، موثر است. اسکات و همکاران نیز در مطالعه‌ای گسترده نتیجه گرفتند که افراد، با هوش هیجانی بالا، در موقعیت‌های اجتماعی، احساس همدلی، خودکنترلی، مهارت‌های اجتماعی، پاسخ‌های همکاری، روابط محبت‌آمیز و رضایت زناشویی بالاتری داشتند. مطالعات و نظریات مختلف چنین نشان می‌دهد که هوش هیجانی آموختنی است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

پرسشنامه هوش هیجانی (EQ) سیبر یا شرینگ دارای ۵ زیرمقیاس است: خودانگیزی (۷) سوال، خودآگاهی (۸ سوال)، خودکنترلی (۷ سوال)، هوشیاری اجتماعی یا همدلی (۶ سوال). مهارت‌های اجتماعی (۵ سوال) و در کل دارای ۳۳ سوال می‌باشد.

نمره‌گذاری پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین سوالاتی که دارای نمره‌گذاری معکوس هستند نیز در این فایل مشخص شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه هوش هیجانی شرینگ (EQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری هوش هیجانی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات