پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

مصرف مشروبات الکلی مانند سایر مواد مخدر یا محرک، اثرات مخرب جسمی ـ روانی برای فرد مصرف کننده در پی دارد. شواهد روبه افزایش در رابطه درمان الکل نشان می‌دهند که درمان دارویی جز در مهار علایمی چون پرخاشگری، اضطراب، بی‌خوابی، افسردگی، پیشگیری از تشنج و … کاربرد چندانی برای مصون ماندن فرد در برابر مصرف دوباره ندارد. فرد بعد از استفاده از دارو و حس بهبودی علایم، دوباره به مصرف مجدد رو خواهد آورد و این روند معیوب همچنان ادامه خواهد یافت. دارودرمانی تنها قسمتی از برنامه درمانی است و هدف اصلی درمان باید مهار ولع مصرف و پیشگیری از مصرف مجدد باشد. اگرچه مطالعات در این زمینه نشان می‌دهند که ترکیب درمان‌های روانشناختی و دارویی، تاثیرگذارتر از هریک از درمان‌ها به تهایی بوده است. بنابراین استفاده از درمانی‌های غیر دارویی در درمان الکلیسم، بخشی مهمی از هر برنامه درمانی برای پرهیز از مصرف الکل خواهد بود. با توجه به این ضرورت موسسه ایران تحقیق بر اساس هدف خود در معرفی درمانهای باساختار، این بار به معرفی پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم پرداخته است.

همانند سایر پروتکل‌های مداخله‌ای که توسط موسسه ایران تحقیق عرضه می‌شوند، پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم نیز دارای ساختاری بسیار استاندارد و جلسه به جلسه است. بنابراین شما قادر خواهید بود در طول ۷ جلسه به صورت نظامند و فرآیندی به کار با افراد وابسته به الکل بپردازید.

مشخصات پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

این پروتکل برگرفته از کتاب کادن با عنوان برنامه درمان آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری: جهت کار بر روی افراد وابسته به الکل می‌باشد. این پروتکل در هفت جلسه آماده شده است که می‌توان هم به صورت گروهی و هم به صورت فردی استفاده نمود. پروتکل حاضر بسیار جامع و منسجم است و ابزارها و فنون بسیار زیادی در هر مرحله از درمان الکلیسم معرفی نموده و با ترجمه بسیار با کیفیت به همراه رفرنس انگلیسی و متن انگلیسی آن قابل دریافت از سایت ایران تحقیق است. برخی از ویژگی‌های این بسته عبارتند از:

۱- کیفیت ترجمه بسیار بالا به همراه متن اصلی

۲- هفت جلسه مداخله و آماده شده در ۳۱ صفحه

۳- انسجام در ساختار جلسات مداخله

پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

محتوای جلسات پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

جلسه اول: مقدمه‌ای بر آموزش مهارت‌های مقابله‌ای

جلسه دوم: مقابله با هوس و میل به نوشیدن

جلسه سوم: مدیریت افکار مربوط به الکل و نوشیدن

جلسه چهارم: حل مسأله

جلسه پنجم: مهارت‌های اجتناب از نوشیدن

جلسه ششم: برنامه‌ریزی برای موقعیت‌های اضطراری و مقابله با لغزش

جلسه هفتم: تصمیمات به ظاهر نامناسب و نامربوط جلسه نهایی: خاتمه درمان

خرید و دانلود پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل آموزش مهارت‌های مقابله‌ای بر اساس رویکرد شناختی رفتاری برای درمان الکلیسم از مزایای این خرید استفاده کنید که عبارتند:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بهترین کیفیت

۲- متن انگلیسی و رفرنس پروتکل

۳- آماده شده توسط دانشجویان دکتری روانشناسی با کیفیت بالا

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات دانشجویان و اساتید

پروتکل مشاوره پیش از ازدواج

پروتکل مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات تمام زندگی است. قبل از ازدواج قدرت و اختیار در تصمیم‌گیری بسیار است و می‌توان از تشکیل ساختارهای مشکل‌زا دوری کرد اما پس از ازدواج، هنگامی که ساختارها شکل گرفت، به ندرت می‌توان در ساختارها تغییر ایجاد کرد. بسیاری از طلاق‌ها به این دلیل رخ میدهد که زوجین برای ازدواج آماده نبوده و رابطه خوبی ندارند. نرخ رشد طلاق در کشور ما طی سالهای ۸۰ تا ۸۵ به ۹ درصد رسیده درحالیکه نرخ رشد ازدواج در کشور ۴ درصد بوده است. با توجه به این وضعیت نیاز به آموزش‌های پیش از ازدواج برای برنامه‌های پیشگیری برای جلوگیری از طلاق بسیار امری ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد. پروتکل مشاوره پیش از ازدواج  نیز با همین هدف توسط موسسه ایران تحقیق آماده سازی شده است.

همانند سایر پروتکل‌های مداخله‌ای که توسط موسسه ایران تحقیق عرضه می‌شوند، پروتکل مشاوره پیش از ازدواج دارای ساختاری بسیار استاندارد و جلسه به جلسه است. بنابراین شما قادر خواهید بود در طول شش جلسه به صورت نظامند و فرآیندی به آماده‌سازی زوجین جوان در مرحله پیش از ازدواج بپردازید.

مشخصات پروتکل مشاوره پیش از ازدواج

این پروتکل در شش جلسه توسط اد و انجل رایت (Ed and Angel Wright) در آمریکا آماده شده است. درحقیقت پروتکل شش جلسه‌ای مشاوره پیش از ازدواج طی یک کتابی به چاپ رسیده است. این پروتکل بسیار جامع و منسجم است و ابزارها و فنون بسیار زیادی در هر مرحله از مشاوره پیش از ازدواج معرفی نموده است.  این پروتکل با ترجمه بسیار با کیفیت به همراه رفرنس انگلیسی و متن انگلیسی آن قابل دریافت از سایت ایران تحقیق است. برخی از ویژگی‌های این بسته عبارتند از:

۱- کیفیت ترجمه بسیار بالا به همراه متن اصلی

۲- شش جلسه مداخله و آماده شده در ۶۶ صفحه

۳- انسجام در ساختار جلسات مداخله

 marriage-5

محتوای جلسات پروتکل مشاوره پیش از ازدواج

جلسه اول: یکی شدن، صحبت عاشقانه، آزادی حاصل از بخشش

جلسه دوم: قرار دادن خدا در کانون پیمان ازدواج‌تان، یک ازدواج ارادی و هدفمند، پیدا کردن یک نقطه شیرین در رابطه‌تان

جلسه سوم: تفاوت‌های شخصیتی، تفاوت‌های بین مرد و زن، زبان‌های عشق

جلسه چهارم: خانواده گسترش یافته، برقراری ارتباط، حل تعارض

جلسه پنجم: صمیمیت هیجانی، صمیمیت جسمانی، خیانت

جلسه ششم: امور مالی، اهداف ازدواج، شعله‌ور نگه داشتن آتش (عشق)

خرید و دانلود پروتکل مشاوره پیش از ازدواج

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مشاوره پیش از ازدواج از مزایای این خرید استفاده کنید که عبارتند:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بهترین کیفیت

۲- متن انگلیسی و رفرنس پروتکل

۳- آماده شده توسط دانشجویان دکتری روانشناسی با کیفیت بالا

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات دانشجویان و اساتید

پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب

پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب

کتابچه حاضر، راهنمایی است برای ارائه درمان گروهی به منظور کاهش استرس و اضطراب که بر اساس آموزه‌های روان‌شناسی مثبت طراحی شده است. روان‌شناسی مثبت اساساً مطالعه علمی عملکرد بهینه انسان، با تأکید بر نقاط قوت به جای کاستی‌ها و نقاط ضعف می‌باشد. در عمل، روان‌شناسی مثبت به دنبال شرح این مفاهیم و قادر ساختن افراد به داشتن زندگی شادتر و رضایت‌بخش است. از نظر مارتین سلیگمن، به‌عنوان بنیان‌گذار روان‌شناسی مثبت، مفهوم شادکامی را می‌توان به سه جزء دارای همپوشانی تقسیم کرد که به‌صورت نظام‌مند می‌توان به آن پرداخت. روان‌درمانی مثبت‌گرا، که برگرفته از روان‌شناسی مثبت می‌باشد، از یافته‌های روان‌شناسی مثبت به منظور کمک به افراد جهت غلبه بر مشکلات روان‌شناختی و رسیدن به سطح بالاتری از شادکامی و رضایت از زندگی بهره می‌گیرد. هر یک از تمرین‌های ارائه‌شده در کتابچه راهنمای حاضر، به یک یا بیش از یک مؤلفه شادکامی خواهد پرداخت. همان‌طور که گفته شد، هدف کلی روان‌درمانی مثبت‌گرا دارای دو بخش است: کاهش علائم روان‌شناختی و همزمان، استفاده از یک رویکرد مبتنی بر نقاط قوت برای رسیدن به سطوح بالاتری از شادکامی و رضایت از زندگی. این پروتکل ویژه ۱۰ تمرین را در بر می‌گیرد که در طراحی آنها از ادبیات و متون پژوهشی موجود در زمینه روان‌شناسی مثبت بهره گرفته شده است. علاوه بر این تمرینات روان‌شناسی مثبت، آموزش ذهن‌آگاهی و استفاده از مراقبه‌های ذهن‌آگاهی را در این پروتکل گنجانده شده است.

مشخصات پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب

این پروتکل شامل ده جلسه درمان روانشناسی مثبت‌گرا است که در دانشگاه پالو آلتو آمریکا توسط الیزابت مگان گودین در سال ۲۰۰۹ طراحی شده است. این پروتکل با ترجمه بسیار با کیفیت به همراه رفرنس انگلیسی و متن انگلیسی آن قابل دریافت از سایت ایران تحقیق است. برخی از ویژگی‌های این بسته عبارتند از:

۱- کیفیت ترجمه بسیار بالا به همراه متن اصلی

۲- شش جلسه مداخله و آماده شده در ۵۷ صفحه

۳- استفاده از تمرینات ذهن آگاهی در کنار تکنیک‌های روانشناسی مثبت

۴- انسجام در ساختار جلسات مداخله

3646842_orig

محتوای پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب

جلسه اول: معرفی، مرور کلی و بیان سه اتفاق خوب.

جلسه دوم: استفاده از نقاط قوت خود

جلسه سوم: لذت بردن (Savoring)

جلسه چهارم: داشتن یک روز خوب

جلسه پنجم: دیدار قدردانی

جلسه ششم: پاسخ فعال/سازنده

جلسه هفتم: صندلی داغ

جلسه هشتم: نوشتن بیوگرافی

جلسه نهم: خدمات مثبت

جلسه دهم: خاتمه

خرید و دانلود پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل روان‌ درمانی مثبت گرا برای استرس و اضطراب از مزایای این خرید استفاده کنید که عبارتند:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بهترین کیفیت

۲- متن انگلیسی و رفرنس پروتکل

۳- آماده شده توسط دانشجویان دکتری روانشناسی با کیفیت بالا

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات دانشجویان و اساتید

پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمانی شناختی رفتاری

پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری

مصرف سیگار و سایر دخانیات در بسیاری از جوامع تبدیل به یکی از مشکلات بزرگ حوزه سلامت شده است. در ایران نیز میزان مصرف سیگار و دخانیات بسیار بالاست که باعث تحمیل هزینه‌های مادی و جسمی بسیار زیاد به افراد، خانواده‌ها و کل جامعه شده است. بسیاری از افرادی که سیگار مصرف می‌کنند دوست دارند آن را ترک کنند و در برخی موارد برای این کار به روانشناسان و مشاوران مراجعه می‌کنند. بنابراین اگر روانشناسان و مشاوران یک پروتکل مداخله استاندارد و جامع برای رویارویی با چنین مراجعانی داشته باشند میزان موفقیت آنان به شدت افزایش خواهد یافت. پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری نیز با همین هدف توسط موسسه ایران تحقیق آماده سازی شده است.

همانند سایر پروتکل‌های مداخله‌ای که توسط موسسه ایران تحقیق عرضه می‌شوند، پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری دارای ساختاری بسیار استاندارد و جلسه به جلسه است. بنابراین شما قادر خواهید بود تنها در شش جلسه به ارزیابی و ارائه راهکارهایی برای ترک سیگار و دخانیات بپردازید و برای این کار یک راهنمای کامل در اختیار خواهید داشت.

مشخصات پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری

این پروتکل در شش جلسه توسط مرکز اعتیار و سلامت روان کانادا آماده شده است. این پروتکل بسیار جامع و منسجم است و ابزارهایی که برای سنجش میزان مصرف سیگار و شدت وابستگی به نیکوتین مورد نیاز است در داخل پروتکل آورده شده است. این پروتکل با ترجمه بسیار با کیفیت به همراه رفرنس انگلیسی و متن انگلیسی آن قابل دریافت از سایت ایران تحقیق است. برخی از ویژگی‌های این بسته عبارتند از:

۱- کیفیت ترجمه بسیار بالا به همراه متن اصلی

۲- شش جلسه مداخله و آماده شده در ۴۵ صفحه

۳- استفاده از مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری به صورت ترکیبی

۴- انسجام در ساختار جلسات مداخله

پروتکل مداخله راهنمای روانشناسان و مشاوران برای ترک سیگار و دخانیات

محتوای جلسات پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری

جلسه اول: غربال‌گری و سنجش

جلسه دوم: تعیین استراتژی: دلایل من برای تغییر کدامند؟

جلسه سوم: مشخص کردن تاریخ ترک

جلسه چهارم: تصمیم‌گیری برای تغییر

جلسه پنجم: بهینه‌سازی طرح درمان

جلسه ششم: پیشگیری از عود

خرید و دانلود پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمان شناختی رفتاری

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مداخله ترک سیگار و دخانیات با رویکرد مصاحبه انگیزشی و درمانی شناختی رفتاری از مزایای این خرید استفاده کنید که عبارتند:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بهترین کیفیت

۲- متن انگلیسی و رفرنس پروتکل

۳- آماده شده توسط دانشجویان دکتری روانشناسی با کیفیت بالا

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات دانشجویان و اساتید

پکیج آموزش اصول فرزندپروری

پکیج آموزش اصول فرزندپروری

موسسه ایران تحقیق از زمان شکل گیری خود اقدام به تهیه بسته‌های آموزشی و پروتکل‌های مداخله برای روانشناسان و مشاوران کرده است. یکی از بسته‌هایی که تهیه آن توسط تعداد بالایی از کاربران سایت مطرح شده بود پکیج آموزش اصول فرزندپروری بود. با توجه به این درخواست، سه تن از همکاران موسسه ایران تحقیق با مدرک دکتری روانشناسی اقدام به گردآوری جدیدترین مطالب مربوط به فرزندپروری نمودند و پس از ترجمه و ویراستاری، آن را در قالب پکیج حاضر تدوین نمودند. به جرات می‌توان گفت که پکیج آموزش اصول فرزندپروری می‌تواند مورد استفاده تمامی والدین و حتی افراد شاغل در حوزه آموزش و پرورش باشد.

فهرست و محتوای مطالب پکیج آموزش اصول فرزندپروری

پکیج آموزش اصول فرزندپروری شامل یک کتابچه در قالب فایل PDF است. این کتابچه در ۸۸ صفحه و به صورت بسیار زیبا شامل توضیحات کامل و تصاویر بسیار مناسب طراحی شده است. سرفصل مطالب این کتابچه شامل مباحث زیر است:

- چگونه والدین خوبی باشیم؟

- چگونه پدر خوبی باشیم؟

- چگونه مادر خوبی باشیم؟

- چگونه نقش والد را برای فرزندان نوجوان ایفا کنیم؟

- چگونه مهارت‌های فرزند‌پروری را در خود تقویت کنیم؟

دانلود فهرست کامل این پکیج

نمونه‌ای از صفحات پکیج آموزش اصول فرزندپروری

پکیج آموزش اصول فرزندپروری

پکیج آموزش اصول فرزندپروری برای چه گروه‌هایی طراحی شده است؟

به صورت کلی این پکیج برای والدین بسیار مناسب است. علاوه بر اینکه توضیحاتی درباره اصول کلی فرزندپروری در این پکیج ارائه شده است، به صورت اختصاصی بخشی نیز برای پدرها و بخشی برای مادرها اختصاص داده شده و وظایف آنان در حوزه فرزندپروری به تفکیک شرح داده است.

علاوه بر این افرادی که در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت دارند، از جمله معلمان مدارس، مشاوران، روانشناسان و سایر افراد شاغل در این حوزه‌ها، می‌توانند از مباحث مطرح شده در این کتابچه استفاده نمایند.

خرید و دانلود پکیج آموزش اصول فرزندپروری

۱- فایل PDF شامل ۸۸ صفحه آموزش فرزند پروری به همراه تصاویر

۲- گردآوری و ترجمه شده توسط سه دکتری روانشناسی

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات مربوط به خرید

پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی که برای اولین بار در ایران توسط موسسه ایران تحقیق منتشر می‌شود یکی از مشهورترین و پرکاربردترین پروتکل‌های درمانی در روانشناسی است. اساتید، دانشجویان و پژوهشگران روانشناسی همواره در پژوهش‌های خود با این مشکل مواجه هستند که برای اجرای مداخله آموزشی یا درمانی خود یک بسته و راهنمای استاندارد مداخله‌ را در اختیار ندارند. راهنمای درمانی یا پروتکل مداخله به خصوص برای افرادی که قصد چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی را دارند یک ضرورت به شمار می‌رود. در همین راستا موسسه ایران تحقیق با همکاری دانشجویان مقطع دکتری تخصصی روانشناسی اقدام به گردآوری پروتکل‌های درمانی با رفرنس‌های معتبر و از دانشگاه‌های برجسته دنیا کرده است که یکی از مشهورترین راهنماها پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی است.

مشخصات پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

این پروتکل در شش جلسه توسط پارکز شینر و زیر نظر دکتر مارتین سلیگن در دانشگاه پنسیلوانیا آماده شده است. کیفیت منحصر به فرد این بسته مداخله‌ای سبب شده است که توسط برجسته‌ترین پژوهشگران به کار گرفته شده است و در بسیاری از کتاب‌های مرجع روانشناسی مثبت‌گرا به آن اشاره شده است. این پروتکل با ترجمه بسیار با کیفیت به همراه رفرنس انگلیسی و متن انگلیسی آن قابل دریافت از سایت ایران تحقیق است. برخی از ویژگی‌های این بسته عبارتند از:

۱- کیفیت ترجمه بسیار بالا به همراه متن اصلی

۲- شش جلسه مداخله مثبت‌گرا در ۲۴ صفحه

۳- چندین تمرین روانشناسی مثبت‌گرا برای مداخلات بیشتر

۴- انسجام در ساختار جلسات مداخله

پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

خرید و دانلود پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی از مزایای این خرید استفاده کنید که عبارتند:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله روان درمانی مثبت گرای گروهی برای افسردگی

۲- متن انگلیسی و رفرنس پروتکل

۳- آماده شده توسط دانشجویان دکتری روانشناسی با کیفیت بالا

۴- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات دانشجویان و اساتید

پروتکل درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش (ACT) برای اختلال وسواس نوجوانان

پروتکل درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش (ACT) برای اختلال وسواس نوجوانان

 پروتکل درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش (ACT) برای اختلال وسواس نوجوانان  اختلال وسواس (OCD) در شمار مقاوم‌ترین اختلال‌های اضطرابی محسوب می‌شود. کودک یا بزرگسالی که به وسواس مبتلاست دارای الگوی افکار و اعمال تکراری، بیمارگونه و مخربی است که این الگوها فوق‌العاده در برابر کنترل مقاومند. این اختلال می‌تواند در دامنه‌ای از شدید تا متوسط در نوسان باشد. در صورت شدید بودن چنانچه درمان نشود می‌تواند اختلال ایجاد کند و توانایی فرد را برای عملکرد مطلوب در کار، مدرسه و حتی در خانه کاهش دهد. این اختلال معمولاً در دوران کودکی یا نوجوانی آغاز می‌شود. سن متوسط شروع این بیماری حدود ۱۰ سالگی است. قبلا تصور می‌شود این اختلال روانپزشکی در بین کودکان و نوجوانان کمیاب است، اما این اختلال چهارمین اختلال روانپزشکی شایع محسوب می‌شود و میزان شیوع آن در بزرگسالان ۲ درصد و در کودکان ۱ درصد است.  موسسه ایران تحقیق بنابر هدف خود در پیشنهاد برنامه‌های درمانی برای انواع اختلال‌های روانشناختی، این‌بار اقدام به معرفی یک برنامه درمانی جدید برای درمان اختلال وسواس در نوجوانان نموده است. در زیر به معرفی بیشتر این پروتکل درمانی پرداخته‌ایم.

ویژگی‌‌های پروتکل درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش (ACT) برای اختلال وسواس نوجوانان

پروتکل مداخله بهبود اختلال وسواس در نوجوانان یک بسته جامع است که در دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا طراحی شده است. این پروتکل جامع در ۳۵ صفحه و بالاترین کیفیت آماده شده است و برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از:

– آماده شده در ۸ جلسه برای افراد سنین ۱۲ تا ۱۷ ساله

– آماده شده در بیش از ۳۵ صفحه به صورت جامع

– طراحی شده به صورت آموزش فردی (قابلیت تبدیل به درمان گروهی را نیز دارد)

– دارای تمرین‌های کامل برای بهبود اختلال وسواس

– آماده شده در دانشگاه یوتای آمریکا

1401020124951

خلاصه‌ای از برخی تمرینات و اقدامات در پروتکل درمان اختلال وسواس برحسب جلسه

جلسه اول: بحث راجع به تفاوت‌های بین افکار وسواسی و اعمال وسواسی

جلسه دوم: ارائه تصویری از خود، موقعیت مکانی افکار و اعمال وسواسی

جلسه سوم: معرفی پذیرش ـ تمرین تله انگشتی

جلسه چهارم: پذیرش ـ استعاره مسافران اتوبوس

جلسه پنجم: استعاره دو مقیاس، تمرین آوردن وسواس‌های فکری بر روی کاغذ

جلسه ششم: پذیرش ـ استعاره مهمان ناخوانده (آزارنده)

جلسه هفتم: خود به‌عنوان زمینه ـ استعاره‌های دستگاه تلویزیون و صفحه شطرنج

جلسه هشتم: مرور همه فرایندها با استفاده از استعاره مسافران اتوبوس

خرید و دانلود پروتکل درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش (ACT) برای اختلال وسواس نوجوانان

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل درمان اختلال وسواس در نوجوانان از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بالاترین کیفیت در بیش از ۳۵ صفحه

۲- آماده شده در دانشگاه یوتای آمریکا

۳- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۴- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید

پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن

پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن

پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن برای درمان اختلال در تصویر بدن و رفتارهای خوردن طراحی شده است. منظور از تصویر بدن، شکلی از بدن است که در ذهن فرد ایجاد می‌شود. اختلال در این تصویر می‌تواند به عنوان شکلی از اختلال عاطفی، شناختی، ادراکی یا رفتاری نمود پیدا کند. از جمله عواملی که در رشد و نگهداری اختلال‌های خوردن موثر شناخته شده‌اند، اختلال در تصویر بدن است. اختلال در تصویر بدن همبستگی بالایی با آشفتگی‌های خوردن دارد. همچنین، تصویر بدنی آشفته و اختلال در تصویر بدن، باعث بازگشت نشانه‌های اختلال‌های خوردن در افرادی که بهبودی یافته‌اند می‌شود. تصویر بدن سازه‌ای چندبعدی است که نمایانگر فکر، احساس و رفتار فرد با توجه به ویژگی‌های جسمی می‌باشد. تحقیقات انجام شده نشان داده‌اند که نارضایتی از تصویر بدن با اختلال‌های خوردن همراه است. با توجه به تاثیرات منفی تصویر بدن در حیطه‌های مختلف عملکردی فرد، بسیاری از درمانگران برنامه‌ای برای درمان این اختلال مطرح نموده‌اند.

موسسه ایران تحقیق بنابر هدف خود در پیشنهاد برنامه‌های درمانی برای انواع اختلال‌های روانشناختی، این‌بار اقدام به معرفی یک برنامه درمانی جدید برای درمان اختلال تصویر بدن و بهبود رفتار خوردن نموده است. در زیر به معرفی بیشتر این پروتکل درمانی پرداخته‌ایم.

ویژگی‌‌های پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن

پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن یک بسته جامع است که در دانشگاه ایالتی کلرادو فورت کالینز آمریکا توسط دکترکاتلین مک‌نامارا طراحی شده است. این پروتکل جامع در ۴۷ صفحه و بالاترین کیفیت آماده شده است و برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از:

– آماده شده در ۸ جلسه دو ساعتی

– آماده شده در بیش از ۴۷ صفحه به صورت جامع

– طراحی شده به صورت آموزش گروهی

– دارای تمرین‌های کامل برای بهبود رفتارهای خوردن و تصویر بدن

– ارائه جزوه‌های تکمیلی برای درمانگر

– آماده شده در دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا

سرفصل‌های پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن

جلسه اول: آموزش و مرور کلی

جلسه دوم: خوردن به‌عنوان مقابله: تغییر رفتار خوردن

جلسه سوم: خوردن به‌عنوان مقابله: تغییر الگوهای فکری

جلسه چهارم: عزت­ نفس، کمال‌گرایی،افسردگی

جلسه پنجم: خشم و ابراز وجود (جرأت­‌ورزی)

جلسه ششم: انتظارات فرهنگی در خصوص لاغری زنان

جلسه هفتم: بهبود تصویر بدن

جلسه هشتم: جمع­‌بندی: در کجایید و به کجا می­‌خواهید بروید

خرید و دانلود پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مداخله بهبود رفتار خوردن و تصویر بدن از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بالاترین کیفیت در بیش از ۴۷ صفحه

۲- آماده شده در دانشگاه کلرادو فورت کالینز آمریکا

۳- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۴- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید

پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه

پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه

کیفیت و کمیت یادگیری درسی از عوامل گوناگون تاثیر می پذیرد. اگرچه عوامل متعددی نظیر سطح عمومی هوش، سلامت جسمی و روانی، انگیزه و علاقمندی به موضوع درسی، آرامش و امکانات محیط زندگی، امکانات آموزشی و قابلیت های شناختی بر سطح فراگیری درسی و یادآوری محتوای مطالب آموخته شده موثرند اما روانشناسان مشاهده کرده اند که حداقل در دوران دانشجویی، آن چه بیشترین تاثیر را بر وضعیت عملکرد تحثیلی دانشجویان دارد، مهارت های عمومی مطالعه، یادگیری درسی و یادآوری مطالب آموخته شده است. به طور کلی، مطالعه فرآیندی ذهنی با اصول و شرایط خاص خود است. منظور از شرایط مطالعه، مواردی هستند که با دانستن، به کارگیری و یا فراهم نمودن آنها می توان مطالعه ای مفیدتر و یا بازدهی بالاتر داشت.

موسسه ایران تحقیق بنابر هدف خود در پیشنهاد برنامه‌های مداخلاتی برای انواع مسائل آموزشی و درمانی، این‌بار اقدام به معرفی یک برنامه درمانی جدید برای فراگیری عادات و مهارتهای مطالعه  نموده است. در زیر به معرفی بیشتر این پروتکل درمانی پرداخته‌ایم.

 

ویژگی‌‌های پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه

پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه یک بسته جامع است که در دانشگاه تگزاس آمریکا توسط شرلی‌ای. کاب طراحی شده است. این پروتکل جامع در ۳۸ صفحه و بالاترین کیفیت آماده شده است و برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از:

– آماده شده در ۸ جلسه دو ساعتی

– آماده شده در بیش از ۳۸ صفحه به صورت جامع

– طراحی شده به صورت آموزش گروهی

– دارای تمرین‌های کامل برای بهبود عادات و مهارتهای مطالعه

– ارائه جزوه‌های تکمیلی

– آماده شده در دانشگاه تگزاس آمریکا

پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه

خرید و دانلود پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بالاترین کیفیت در بیش از ۳۸ صفحه

۲- آماده شده در دانشگاه تگزاس آمریکا

۳- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۴- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید

پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار

پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار

خشم که به عنوان یک هیجان گذرا تجربه میشود، بخشی از ساختار شخصیتی انسانی است نه یک مشکلی که به طور قهری و غیرارادی ایجاد شده باشد. با این وجود برانگیختگی خشم به صورت مکرر میتواند مشکل ساز باشد، که این برانگیختگی خشم به صورت مکرر میتواند فعال کننده رفتار پرخاشگرانه بوده و به سازگاری روانشناختی و سلامت فردی آسیب رساند. همچنین خشم هیجانی است که به شمشیر دولبه معروف است، به این معنا که برون ریزی آن باعث تخریب افراد و اشیا اطراف می شود و درون ریزی و سرکوب آن صدمات جسمانی و روانی را برای فرد به بار می آورد. این مساله نشان میدهد که بخث کنترل خشم از اهمیت خاصی برخوردار است. آنچه که باعث توجه محققان به رفتار پرخاشگرانه شده است اثرات نامطلوب آن بر رفتار بین فردی و همچنین اثر ناخوشایند آن برحالات درونی و روانی فرد است. عدم کنترل رفتار پرخاشگرانه علاوه بر اینکه می تواند باعث ایجاد مشکلات بین فردی و جرم، بزه و تجاوز به حقوق دیگران شود، می تواند درون ریزی شده و باعث انواع مشکلات جسمی مانند زخم معده، سردرد و موارد مشابه شود. 

موسسه ایران تحقیق بنابر هدف خود در پیشنهاد برنامه‌های درمانی برای انواع اختلال‌های روانشناختی، این‌بار اقدام به معرفی یک برنامه درمانی جدید برای کنترل خشم و شیوه های بهنجار ابراز آن نموده است. در زیر به معرفی بیشتر این پروتکل درمانی پرداخته‌ایم.

 

ویژگی‌‌های پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار

پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار یک بسته جامع است که در دانشگاه تگزاس آمریکا توسط ویکتوریا بکنر و کالینا برابک طراحی شده است. این پروتکل جامع در ۵۱ صفحه و بالاترین کیفیت آماده شده است و برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از:

– آماده شده در ۱۰ جلسه دو ساعتی

– آماده شده در بیش از ۵۱ صفحه به صورت جامع

– طراحی شده به صورت آموزش گروهی

– دارای تمرین‌های کامل برای بهبود رفتارهای کنترل خشم و روشهای ابراز آن

– ارائه جزوه‌های تکمیلی برای درمانگر

– آماده شده در دانشگاه تگزاس آمریکا

سرفصل‌های پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار

جلسه اول: در میان گذاشتن تجربیات

جلسه دوم: شناخت خشم

جلسه سوم: شناسایی نیازها و برداشت‌های اشتباه زیربنایی خشم

جلسه چهارم: از خشم تا عمل

جلسه پنجم: در نظر گرفتن کل چرخه، بهبود بخشیدن روابط

جلسه ششم: الگوهای خشم در روابط و ماهیتشان

جلسه هفتم: عدم ابراز خشم

جلسه هشتم: ابراز زیاد خشم

جلسه نهم: مشخص کردن مسئولیت

جلسه دهم: پیش‌بینی مقاومت و استحکام رفتارهای جدید

خرید و دانلود پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مداخله کنترل خشم و ابراز بهنجار از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- متن ترجمه شده پروتکل مداخله با بالاترین کیفیت در بیش از ۵۱ صفحه

۲- آماده شده در دانشگاه تگزاس آمریکا

۳- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۴- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید