پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

برای جو سازمانی تعریف‌های بسیاری ارایه شده است، از جمله اینکه جو سازمانی به تمام محیط داخلی سازمان اشاره دارد و شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌ها است که به‌وسیله  اعضاء به سازمان داده می‌شود، میزان و درجه‌ای که سرپرستان، اهداف ارتباطی، قوانین و شیوه‌ها را برای زیردستان تعیین می‌کنند. همچنین رفتارهای پاداش داده شده به وسیله سازمان و انواع پاداش‌های پیشنهادی اطلاق می‌شود. در تعریفی دیگر جو سازمانی عبارت است از مجموعه‌ای از حالات، خصوصیات یا ویژگی‌های حاکم بر یک سازمان که آن را گرم، سرد، قابل اعتماد، غیرقابل اعتماد، ترس آور، و یا اطمینان بخش، تسهیل کننده یا بازدارنده می‌سازد و سبب تمایز دو سازمان مشابه از هم می‌شود. هالپین و کرافت نیز در تعریفی جامع از جو سازمانی می‌گویند: ویژگی‌های درونی که یک سازمان را از سازمان دیگر متمایز ساخته و روی رفتار افراد آن تاثیر می‌گذارد، جو سازمانی نامیده می‌شود.

معرفی پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ) در سال ۱۹۶۳ توسط هالپین و کرافت طراحی گردید. این پرسشنامه در آغاز برای سنجش جو سازمانی در اماکن آموزشی طراحی گردید اما سپس در حیطه‌های مختلفی از آن استفاده شد. این پرسشنامه با داشتن ۳۲ سوال به سنجش هشت مولفه جو سازمانی می‌پردازد که عبارتند از: روحیه گروهی، مزاحمت، صمیمیت، علاقه‌مندی، ملاحظه‌گری، فاصله‌گیری، نفوذ و پویایی، و در نهایت تاکید بر تولید.

نمره گذاری پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

همکاران ما در بخش مدیریت موسسه ایران تحقیق، برای اولین بار در ایران پکیج کامل پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ) را آماده نموده‌اند. در این پکیج علاوه بر معرفی پرسشنامه و گزارش روایی و پایایی آن، نمره گذاری پرسشنامه نیز به طور کامل آورده شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

 ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

 ۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

 ۳- روایی و پایایی ایرانی پرسشنامه با رفرنس معتبر

 ۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

 ۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه جو سازمانی هالپین و کرافت (HCOCQ)

 ۶- پایه‌های نظری مرتبط با جو سازمانی

 ۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

 

1 پاسخ
  1. ماریه
    ماریه گفته:

    سلام مرسی از سایت خوبتون، عالی بود. اگر امکان داره تحلیل عاملی پرسشنامه هالپین و کرافت رو هم برام بذارید.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *