پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

از لحاظ تاریخی، بیگانگی شغلی متغیری است که از جانب نظریه پردازان و محققان رشته‌های علمی مختلف مورد توجه و پژوهش قرار گرفته است. از نظر محتوایی، بیگانگی شغلی حالتی روان‌شناختی است که طی آن فرد گسست روانی تعمیم‌ یافته‌ای را نسبت به تصویر خود و روابط اجتماعی‌اش در داخل و خارج از محیط کار تجربه می‌کند. بیگانگی شغلی و کاری نتیجه انتظارات غیرعادی، تعارض و ابهام نقش، احساس کنترل بیرونی شدید بر شغل و وظایف کاری و احساس عدم پیوند اجتماعی صمیمانه و نزدیک با دیگران است. از طرف دیگر، بیگانگی از امور کاری در افراد می‌تواند حاصل شرایطی باشد که در اثر تضعیف عاطفی، روانی و هیجانی در افراد پدید می‌آید. در واقع بیگانگی شخصی و اجتماعی در محیط کار، یک تجربه پدیدارشناختی (مبتنی بر احساسات و ادراکات شخصی) مبتنی بر گسست عمیق در احساسات نسبت به خود و در برقراری روابط اجتماعی است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA) دارای ۲۲ عبارت است که توسط صداقتی فرد در سال ۱۳۸۸ طراحی گردیده است. صداقتی فرد با بررسی پژوهش‌های موجود درباره بیگانگی شغلی این پرسشنامه را ساخته است. هدف اصلی این پرسشنامه بررسی میزان از خودبیگانگی شغلی در افراد مختلف می‌باشد. نمره‌گذاری این پرسشنامه در طیف لیکرت پنج درجه‌ای است.

نمره گذاری پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

همکاران ما در بخش مدیریت موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری، پایایی به روش آلفای کرونباخ و پایه‌های نظری پرسشنامه نیز آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

 ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

 ۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

 ۳- پایایی ایرانی پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ با رفرنس معتبر

 ۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

 ۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه بیگانگی شغلی (JA)

 ۶- پایه‌های نظری مرتبط با بیگانگی شغلی

 ۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *