پرسشنامه شادکامي مونش (MUNSH)

پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH)

شادکامی یکی از مفاهیم و مولفه‌های اصلی زندگی افراد به شمار می‌رود و بسیاری از رشته‌ها از جمله شاخه‌هایی از روانشناسی، سعی در فهم و تسهیل آن در زندگی افراد دارند. شادکامی دارای سه جزء اصلی است: هیجان مثبت، رضایت از زندگی و فقدان هیجان منفی از قبیل افسردگی و اضطراب. برخی از پژوهشگران عقیده دارند که شادکامی دارای مولفه‌های عاطفی، اجتماعی و شناختی است. مولفه عاطفی باعث می‌شود که فرد همواره از نظر خلقی شاد و خوشحال باشد. مولفه اجتماعی موجب گسترش روابط اجتماعی با دیگران و افزایش حمایت اجتماعی می‌شود. مولفه شناختی موجب می‌گردد فرد نوعی تفکر و پردازش اطلاعات ویژه خود داشته باشد و وقایع روزمره را طوری تعبیر و تفسیر کند که خوش‌بینی وی را به دنبال داشته باشد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH)

پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH) به منظور اندازه‌گیری شادکامی طراحی شده است. با در نظر گرفتن دیدگاه‌های مختلف درباره سلامت روان‌شناختی و مقیاس‌هاس متنوعی که برای اندازه‌گیری آن ساخته شده است، کوزما و استونز در سال ۲۰۰۰ آزمونی را ساختند که بیشتر بر مقدار و شدت احساسات مثبت و منفی تاکید می‌کند. هر کدام از این احساسات دو بعد کوتاه و بلند مدت را در برمی‌گیرند. ماده‌های مربوط به بعد کوتاه مدت نشان دهنده جنبه حالتی و ماده‌های مربوط به بعد بلند مدت مربوط به رگه‌ای (مثبت و منفی) است. هرکدام از جنبه‌های مثبت و منفی حالتی دارای ۵ سوال و هرکدام از  جنبه‌های مثبت و منفی رگه‌ای دارای ۷ سوال است که روی هم رفته این مقیاس ۲۴ سوال را دارا می‌باشد.

نمره گذاری پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری هر عبارت، و نحوه محاسبه چهار زیرمقیاس پرسشنامه، فرمولی نیز آمده است که در نهایت می‌توان نمره کل فرد را به دست آورد.

خرید و دانلود پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه شادکامی مونش (MUNSH) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- فایل pdf پرسشنامه آماده استفاده

۲- دستورالعمل نمره گذاری کامل پرسشنامه

۳- روایی و پایایی ایرانی و خارجی و همچنین تاریخچه ساخت پرسشنامه

۴- معرفی سازه شادکامی با رفرنس‌های معتبر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *