اسراری از زندگی آدولف هیتلر

 اسراری از زندگی آدولف هیتلر

هنگامی که صحبت از خشونت و تعصب و نژادپرستی است کمتر ذهنی را می‌توان یافت که سراغ نام آدولف هیتلر نرود. اما ادولف هیتلر علاوه بر شهرت این چنینی، در زندگی خود برخی جنبه های مخفی و بازگو نشده نیز دارد. علی رغم ماهیت و رفتارهای ذکر شده در وی، هیتلر فردی شکاک و اسرار آمیز بود. بسیار سختکوش بود به طوری که روزانه فقط ۳ ساعت می خوابید. در زیر به برخی دیگر از اسرار زندگی شخصی هیتلر پرداخته می شود.

۱- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: اولین عشق هیتلر دختری یهودی بود

اسرار هیتلر

وقتی هیتلر ۱۶ ساله بود با دختری به نام استفانه راباچ برخورد می‌کند و شدیداً عاشق وی می‌شود. کوبزیک، دوست دوران کودکی هیتلر در یادداشتی می‌نویسد که استفانه هیچ وقت نفهمید که هیتلر چقدر عاشق وی است. هیتلر هیچ وقت خواسته دل خود را با استفانه در میان نگذاشت و هر وقت در این باره از وی سوال می‌شد می‌گفت «فردا» به او پیشنهاد خواهد داد! استفانه یک دختر یهودی بود که در آخرین روزهای عمر خود وقتی در این باره از وی سوال پرسیده شد گفت هیچ وقت از احساس آدولف هیتلر به خود آگاه نبوده است.

۲- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: پزشک خانوادگی هیتلر فردی یهودی بود

هیتلر

ادوارد بلوخ پزشکی یهودی اتریشی بود که به عنوان پزشک خانواده آدولف هیتلر خدمت می‌کرد. وی همیشه آماده بود تا تمامی بیماری‌های آدولف هیتلر و خانواده وی را حتی در نیمه‌هایی از شب هم که شده درمان نماید. اولین مریض بلوخ نیز در خانواده هیتلر خود وی بوده است. بلوخ در باره هیتلر می‌گوید او غمگین‌ترین فردی بود که در کل عمرم دیدم. بلوخ بعد از اتحاد نازی‌ها و اتریش‌ها تحت حمایت خاصی قرار گرفت.

۳- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: همیشه عکسی از مادر خود را به همراه داشت

هیتلر

بعد از ازدواج پدر هیتلر با زنی به نام  آنا، دختری با نام کلارا که ۱۶ سال داشت به عنوان کلفت خانگی در خانواده انها به کار گرفته شد. بعد از مرگ آنا، پدر هیتلر با کلارا ازدواج می‌کند. اولین پسر آنها با نام گوستاو در ۱۸۸۵ به دنیا می‌آید. بعد از وی آدولف هیتلر در سال ۱۸۸۹ به دنیا می‌آید. مادر هیتلر نسبت به فرزندان خود بسیار فداکار و از جان گذشته عمل می‌کرد. هیتلر عمیقاً به مادر خود وابسته بود و بعد از مرگ او، از لحاظ روحی بسیار ضربه خورد. کوبزیک، دوست دوران کودکی هیتلر در کتابش می‌نویسد هنگامی که ما در وین بودیم او همیشه عکسی از مادر خود را به همراه داشت.

۴- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: هیتلر یک گیاه خوار بسیار سرسخت بود

Hitler-Was-A-Strict-Vegetarian

هیتلر از گوشت متنفر بود و همیشه مخالف سرسخت دایر کردن کشتارگاه‌های حیوانی بود! روزنامه‌های آن زمان آلمان در ستون‌های خود مدام از این خصلت هیتلر مطالبی می‌نوشتند و آن را به عنوان یکی از وجه‌های مثبت هیتلر قلمداد می‌کردند. هیتلر در یکی از سخنان جالب خود می‌گوید: شخصی شاید در یک دوره‌ای افسوس بخورد که امکان مطرح ساختن ایده‌ای که دنیا را بر اساس تصورات آیندگان تغییر دهد غیر ممکن است (بدین معنی که شاید ما نتوانیم پیش بینی کنیم در آینده چه چیزهایی مورد اقبال قرار خواهد گرفت)، اما با این وجود می‌توانم برای افرادی که گوشت می خورند پیش بینی نمایم که آینده در تحت سلطه گیاه خواران خواهد بود (افرادی که به گیاه خواری علاقه دارند)!!

۵- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: هیتلر هنرمند بسیار خوبی بود

5

نقاشی کردن در طول کل زندگی هیتلر یکی از علایق اصلی وی بود. او هنگامی که در وین زندگی می‌کرد برای اینکه پولی دربیاورد صدها نقاشی و پوستر کشید و آنها را فروخت.

۶- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: اولین کمپین مبارزه با سیگار به رهبری هیتلر راه انداخته شد

6

وقتی پزشکان بین سرطان ریه و سیگار رابطه کشف نمودند، هیتلر نهضت قدرتمند ضد تنباکو را به راه انداخت. او تا اواخز عمر خود به شدت از سیگار و یا تنباکو متنفر بود به طوری که رهبری نهضت ضد تنباکو را در طول سال ۱۹۳۰ بر عهده داشت. یکی از قوانین نهضت ضد تنباکو این بود که کشیدن سیگار در مکان‌های عمومی ممنوع بود.

۷- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: هیتلر نامزد جایزه صلح جهانی شد

7

در سال ۱۹۳۹، یکی از اعضای پارلمان سوئد، آدولف هیتلر را به عنوان نامزد برنده جایزه صلح معرفی می‌کند. اما سایر اعضا این انتخاب را به سبب وقایع جنگ جهانی دوم و و مسائل و ابهامات دیگر جدی نمی‌گیرند. نهایتا هیتلر از طرف سایر اعضا پارلمان از کاندیداتوری کنار گذاشته می‌شود.

۸- اسراری از زندگی آدولف هیتلر: هیتلر از گربه می‌رسید و سگ‌ها را دوست داشت

8

هیتلر همانند ناپلئون بناپارت و جولیوس سزار از گربه ها می‌ترسید و در عوض عاشق سگ‌ها بود. ترس از گربه، از روزهای اولیه زندگی آدولف هیتلر شکل گرفته بود. یکی از سگ‌های او به نام بلوندی بود که هیتلر حتی هنگام خواب نیز آن را پیش خود می خواباند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *