پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS)

معرفی پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS)

تاب آوری که در برخی متون به انعطاف پذیری نیز ترجمه شده است معادل اصطلاح Resilience می‌باشد. از نظر زبان‌شناسی تاب آوری به عنوان قدرت یا توانایی برای بازگشت به حالت اولیه، فشردگی و کشش اشاره دارد. در کل می‌توان تاب آوری را این‌گونه تعریف کرد: تعامل بین افراد و محیط آن‌ها برای رسیدن به شرایط متوسط سلامت در هنگام مواجهه با مشکلات و سختی‌ها. به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که تاب آوری توانایی فردی، خانوادگی و اجتماعی یک فرد است که سبب می‌شود او بتواند در مقابله با استرس‌ها و مشکلات زندگی به خوبی واکنش نشان دهد و از سد آن‌ها عبور کند. از جمله ابزارهایی که برای سنجش تاب آوری ابداع شده‌اند، پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS) است.

پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS) یا مقیاس تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS) که معادل انگلیسی آن Conner-Davidson Resilience Scale است توسط دو نظریه پرداز مشهور این حوزه یعنی کونور و دیویدسون ساخته شده است. این پرسشنامه ۲۵ گویه دارد که در مقیاس لیکرت بین (کاملاً نادرست) و (کاملاً درست) نمره‌گذاری می‌شود.

نمره گذاری پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS)

نمره گذاری پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS) توسط موسسه ایران تحقیق آماده شده است. همچنین در فایل آماده شده پایایی ایرانی پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ آورده شده است. علاوه بر این نمره برش پرسشنامه نیز ذکر شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه تاب آوری کونور – دیویدسون (CD-RIS) که در قالب یک فایل ورد توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است، از مزایای این خرید استفاده نمایید:

۱- فایل ورد پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

۲- نمره گذاری پرسشنامه به همراه نمره برش

۳- پایایی ایرانی پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ

۴- تاریخچه ساخت پرسشنامه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

2 پاسخ
  1. دکتر میرزایی
    دکتر میرزایی گفته:

    سلام. ممنونم که خالصانه ابزارهای با ارزشی را در اختیار محققان و دانشجویان قرار می دهید. اجرتان با خدا.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *