پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

یکی از مشکلات شایع درمیان بسیاری از افراد نداشتن قدرت کنترل بر روی خشم است. برای این منظور روش‌های بسیاری پیشنهاد شده است. پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم یکی از جامع‌ترین و بهترین پروتکل‌های مداخلاتی برای این مشکل شایع است. رویکرد شناختی رفتاری که به صورت اساسی با کارهای آرون تی بک شناخته می‌شود برای درمان و اصلاح طیف گسترده‌ای از مشکلات روانشناختی و رفتاری به کار رفته است و هم اکنون خط اول درمان برای بسیاری از اختلالات اساسی از جمله افسردگی، اضطراب، اختلالات خورن و سایر بیماری‌هاست. از سوی دیگر رویکرد ذهن آگاهی که نسبتاً جدید است بسیار محبوب است و روز به روز به این محبوبیت افزوده می‌شود. با توجه به آنچه گفته شد، داشتن یک پروتکل مداخلاتی که این دو رویکرد را تلفیق کرده باشد برای کنترل خشم بسیار مفید خواهد بود و می‌توان در کارهای بالینی و پژوهشی از آن استفاده کرد. موسسه ایران تحقیق برای اولین بار در ایران پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم را ترجمه و منتشر کرده است.

مشخصات پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم در سال ۲۰۰۷ توسط دکتر جفری کلی در دانشگاه فیلادلفیا آمریکا تهیه شده است. در طراحی این پروتکل اساتید روانشناسی این دانشگاه همکاری داشته‌اند. در این مداخله که در ۱۰ جلسه به صورت فردی طراحی شده است از اصول درمان شناختی رفتاری و ذهن آگاهی استفاده می‌شود. البته با تغییراتی می‌توان آن را به صورت مشاوره گروهی نیز اجرا کرد. از جمله ویژگی‌های این پروتکل مداخلاتی عبارتند از:

– تدوین شده در ۱۰ جلسه و به صورت مشاوره فردی

– آماده سازی شده در دانشگاه فیلادلفیا آمریکا

– استفاده شده در چندین پژوهش داخلی و خارجی

–  مبتنی بر اصول درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

– دارای بهترین کیفیت ترجمه به همراه منبع اصلی پروتکل

پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

خرید و دانلود پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم

شما می‌توانید با خرید و دانلود پروتکل مداخله درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی برای مدیریت خشم از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- متن ترجمه شده پروتکل با کیفیت بالا

۲- دانلود منبع اصلی پروتکل در هنگام خرید

۳- فعال شدن لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت وجه

۴- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *