پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

یونگ در شخصیت انسان وجود دو نوع نگرش را تشخیص داده است، یکی برون‌گرایی و دیگری درون‌گرایی. نگرش برون‌گرایانه، انسان را به سوی دنیای عینی بیرون سوق می‌دهد، در حالی که نگرش درون‌گرایانه، او را متوجه دنیای درون خود می‌نماید. این دو نگرش، معمولاً در هر شخص وجود دارد، ولی به طور معمول یکی غالب و آگاه و دیگری مغلوب و ناخودآگاه است. به نظر یونگ در انسان، چهار کنش یا فعالیت اساسی روانی نیز وجود دارد که عبارتند از: تفکر، احساس، ادراک و الهام. ادراک و الهام از کارکردهای غیرعقلانی هستند و تفکر و احساس از کارکردهای عقلانی که شامل قضاوت و ارزیابی درباره تجربیات می‌شوند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

مایرز و بریگز با توجه به مفاهیم نظری کارل یونگ، کارشان را شروع نمودند و بعد با بسط دادن آن، امکان استفاده عملی از آن را میسر ساختند. یونگ معتقد بود که سه ترجیح شخصیتی و هشت تیپ شخصیتی وجود دارد. پس از بررسی مفصل، مایرز و بریگز به این نتیجه رسیدند که چهار ترجیح شخصیتی و شانزده تیپ شخصیتی وجود دارد. بر این اساس کاترین بریگز و ایزابل مایرز آزمون تیپ شخصیتی MBTI  را تدوین نمودند. این آزمون که مشتمل بر ۸۷ سوال می‌باشد، سیاهه مفصلی است که تیپ‌های شخصیتی را اندازه‌گیری می‌کند. این پرسشنامه در نهایت ۱۶ تیپ شخصیتی را معرفی می‌کند که بر طبق آن می‌توان تصمیمات اساسی در زمینه شغل و آینده فرد گرفت.

ویژگی‌های پکیج پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق با همکاری چندین تن از دانشجویان دکترای روانشناسی پکیج کاملی را برای این پرسشنامه آماده کرده‌اند که حاوی ۷ فایل است:

۱- فایل سوالات پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۲- فایل معرفی و تاریخچه پرسشنامه به همراه نمره گذاری

۳- فایل نحوه تفسیر نمرات به دست آمده

۴- فایل تفسیر ویژه مشاوره شغلی

۵- چهار نمونه واقعی تفسیر شده این پرسشنامه

خرید و دانلود پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- پکیج کامل پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

۲- نمره گذاری کامل پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

۳- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با چندین رفرنس معتبر

۴- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI)

 ۵- پاسخگویی سریع به سوالات شما

3 پاسخ
 1. نرجس
  نرجس گفته:

  سلام. من می خواهم پرسشنامه MBTI را خریداری کنم. فقط قبلش باید بدانم فرم چند سوالی را شما دارید؟ من کمی عجله دارم. اگر ممکن است در اسرع وقت به من پاسخ دهید.

  پاسخ
 2. فرشته
  فرشته گفته:

  سلام وقت بخیر من فقط کلید نحوه ی نمره گذاری فرم ۶۰ سوالی آزمون مایرز بریگز رو میخواستم اگه ممکنه رو سایتتون بگذارید با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *