پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

یکی از شناخته شده‌ترین نظریه‌ها در خصوص علت، روشن‌سازی و تداوم افسردگی، توسط بک، راش و شاو مطرح شده است. مبنای زیربنایی این نظریه آن است که افرادی که نشانگان افسردگی را نشان می‌دهند، تمایل شناختی به تفسیر رویدادهای زندگی توسط طرح‌واره‌های منفی دارند که در طول سال‌های شکل‌گیری رشدشان آموخته‌اند. نظریه شناختی بک در مورد افسردگی فرض را بر این قرار داده است که یک مولفه مهم افسردگی مجموعه‌ای از شناخت‌های منفی یا طرح‌واره‌ها است. شناخت‌های منفی در افراد افسرده بیانگر دیدگاه منفی نسبت به خود، دنیا و آینده است. این دیدگاه ناکارآمد در مورد خود، دنیا و آینده به عنوان مثلث شناختی معروف است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

پرسشنامه مثلث شناختی (CTI) در سال ۲۰۰۵ توسط گرینینگ و همکاران ساخته شده است. این ابزار یک پرسشنامه ۳۶ سوالی است که دارای سه خرده مقیاس برای سنجش نگرش فرد نسبت به خود، دنیا و آینده می‌باشد. نسخه ایرانی این پرسشنامه توسط کیمیایی در سال ۱۳۹۰ هنجاریابی شده و مشتمل بر ۳۰ آیتم می‌باشد. نمره گذاری این پرسشنامه در یک طیف لیکرت هفت درجه‌ای است.

نمره گذاری پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تجقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه مثلث شناختی (CTI) کرده‌اند. در فایل آماده شده علاوه بر نمره گذاری هر عبارت و ماده‌های دارای نمره گذاری وارونه، سه زیرمقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه مثلث شناختی (CTI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

 ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

 ۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

 ۳- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

 ۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

 ۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه مثلث شناختی (CTI)

 ۶- معرفی کامل مثلث شناختی بک

 ۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

3 پاسخ
 1. نرگس خندان مهر
  نرگس خندان مهر گفته:

  سلام
  ۲۸ ابان پرسشنامه مثلث شناختی رو از شما خریداری کردم ومتاسفانه تا امروز که ۴ اذر هست ان را دریافت نکرده ام
  این منصفانه نیست من به شما اعتماد کردم

  پاسخ
  • مدیر پژوهش
   مدیر پژوهش گفته:

   با سلام
   واقعیت این فایل پرسشنامه به ایمیل nargeskhandanmehr@yahoo.com ارسال شده است. شما احتمالا حین خرید ایمیلی را وارد کرده اید اشتباه بوده است. بعد از پیگیری شما تقریباً ۵ بار این پرسشنامه به به ایمیل nargeskhandanmehr@gmail.com ارسال کردیم که متاسفانه خطای ارسال می دهد. خواهش می کنم با ما تماس بگیرید، شماره موبایلتون رو بفرمایید تا برای واتساپ یا تلگرام شما ارسال کنیم. یا اینکه آدرس ایمیل دقیق و درستی به ما بدهید تا به آن آدرس ارسال کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *