مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

نخستین کوشش‌ها جهت تبیین شکل‌گیری شخصیت مرزی به سنت روانکاوی برمی‌گردد و سه نظری عمده روان‌پویشی برای تبیین پاتوژنز (پدیدآیی) این اختلال پیشنهاد شده است. کرنبرگ معتقد است بیمارات مبتلا به شخصیت مرزی، پرخاشگری افراطی یا مازاد دارند، یعنی به دلیل مسایل سرشتی زیربنایی، و یا به خاطر ناکامی نیازهای اولیه آنها توسط مراقبان غیرحساس، میزان پرخاشگری آنها بیش از حد معمول است. در دومین نظریه، آدلر و بویی پیشنهاد کرده‌اند که شکست‌ها و کمبودهایی که در مادری کردن اولیه وجود دارند، به نارسایی در شکل‌گیری ثبات شیئ منجر می‌شود. در سومین نظریه، مسترسون مشکل اصلی بیماران مرزی را در پاتولوژی مادرانه، کناره‌جویی لیبیدینال او از فرزند و ناکام کردن فرآیند جدایی ـ تفرد کودک (اصطلاح ابدایی ماهلر)، جستجو می‌کند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

مقیاس شخصیت مرزی (STB)  توسط جکسون و کلاریج در سال ۱۹۹۱ طراحی گردیده است. شامل ۱۸ ماده می‌باشد که به صورت “بلی / خیر” جواب داده می‌شود. این مقیاس دارای ۱۸ سوال بود که ۶ ماده دیگر به آن اضافه گردید. بنابراین، مقیاس شخصیتی مرزی (STB) دارای ۲۴ ماده و ۳ زیرمقیاس می‌باشد. این پرسشنامه در ایران هنجاریابی شده و شامل ۲۰ سوال و سه مولفه ‌می‌باشد.

نمره گذاری مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل مقیاس شخصیتی مرزی (STB) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس شخصیتی مرزی (STB) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل مقیاس شخصیتی مرزی (STB)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری شخصیت مرزی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *