دانلود پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI)

اختلال وسواس فکری – عملی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی است که دو مشخصه دارد: اول افکار مزاحم، غیر قابل کنترل و عود کننده‌ای که سبب به وجود آمدن اضطراب در فرد می‌شوند (وسواس فکری) و دوم رفتارهای تکراری که با هدف کاهش این اضطراب انجام می‌شوند (وسواس عملی). این اختلال به شدت مختل کننده زندگی افراد مبتلا است به همین دلیل متخصصان سلامت روان پژوهش‌های بسیاری را بر روی آن اجرا کرده و درصدد سنجش بهتر آن هستند. پرسشنامه‌های بسیاری برای سنجش اختلال وسواس فکری – عملی ساخته شده است و یکی از معروف‌ترین آن‌ها پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) است.

معرفی پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI)

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) که معادل انگلیسی آن maudsley obsessive compulsive inventory است در سال ۱۹۷۷ توسط هادسون و راچمن تهیه شد. این پرسشنامه ۳۰ گزینه درست-نادرست دارد و شامل چهار زیر مقیاس است. وارسی (۹ ماده)، شست و شو (۱۱ ماده)، کندی-تکرار (۷ گزینه) و شک-وظیفه شناسی (۷ گزینه).

نمره‌گذاری پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI)

نمره گذاری پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) به طور کامل توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است. پس از نمره گذاری این پرسشنامه چهار زیرمقیاس زیر نیز برای آن قابل محاسبه است.

وارسی

شست و شو

کندی-تکرار

شک-وظیفه شناسی

خرید و دانلود پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) که در قالب یک فایل pdf توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اماده شده است از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- روایی و پایایی کامل با رفرنس‌های معتبر ایرانی و خارجی

۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه وسواس فکری – عملی

۵- پایه‌های نظری وسواس

۶- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه وسواس مادزلی

۷- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *