پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

یکی از جنبه‌های شخصیت انسان نوع اسنادهایی است که در هنگام مواجه شدن با رویدادها به کار می‌برد. نظریه اسناد که در روان‌شناسی اجتماعی مطرح است بر این فرض استوار است که انسان‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌های زندگی خویش را یا به عوامل قابل کنترل نسبت می‌دهند و یا به عوامل غیرقابل کنترل. دسته اول کسانی هستند که دارای منبع کنترل درونی هستند و دسته دوم کسانی هستند که دارای منبع کنترل بیرونی می‌باشند. بنابراین می‌توان شخصیت افراد را از این حیطه ارزیابی نمود. افرادی که دارای منبع کنترل درونی هستند، کنترل جدی بر زندگی دارند و طبق آن نیز رفتار می‌کنند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که درونی‌ها در تکالیف آزمایشگاهی در سطح بالاتری عمل می‌کنند و ارزش بیشتری برای مهارت‌ها و پیشرفت‌های خود قایل‌اند و نسبت به نشانه‌های محیطی که برای هدایت رفتار خود به کار می‌برند هوشیارتر هستند. آنها اضطراب کمتر و اعتماد به نفس بیشتری را گزارش می‌دهند، آمادگی بیشتری برای پذیرفتن مسئولیت اعمالشان دارند و از سلامتی روانی و جسمانی بیشتری برخوردارند و افرادی که موضع کنترل بیرونی دارند این طور تصور می‌کنند که تقویت‌ها توسط عوامل بیرونی کنترل می‌شوند و دریافت تقویت‌ آنها وابسته به مردم دیگر، تقدیر و یا شانس است. ماهیت موضع کنترل بیرونی هرچه باشد افراد دارای موضع کنترل بیرونی معتقدند که آنها در برابر این نیروهای بیرونی ناتوان‌اند. در نتیجه در کوشش برای بهبود موقعیت خود فایده‌ای نمی‌بینند، آنان به موضع کنترل زندگی خود در زمان حال یا آینده، باور چندانی ندارند. می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که افراد درونی در تکالیف خود عملکرد بهتری دارند و کمتر تحت نفوذ دیگران قرار می‌گیرند، برای مهارت‌ها و پیشرفت‌های شخصی خود ارزش والاتری قایل‌اند و نسبت به قرینه‌های محیطی که می‌توانند برای هدایت رفتار خود از آنها استفاده کنند، هوشیارانه‌تر عمل می‌کنند. به علاوه آنها بیشتر از افراد دارای موضوع کنترل بیرونی برای قبول مسئولیت اعمال خود آمادگی دارند. تحقیقات حاکی از آن است که افراد دارای مکان کنترل درونی از بهداشت روانی بهتری برخوردارند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

مقیاس منبع کنترل والدینی (PLOC)  توسط لسلی ک. کمپیز، رابرت دی. لایمن و استیون پرنتیس دان در سال ۱۹۸۶ ساخته شداست. این پرسشنامه دارای ۴۷ گویه و ۵ خرده مقیاس است که عباتند از: درجه تأثیر والدینی (۱۰ سوال)، مسئولیت والدینی (۱۰ سوال)، کنترل فرزندان بر زندگی والدین (۷ سوال)، باور والدین به تقدیر و شانس (۱۰ سوال)، کنترل والدین بر رفتار فرزندان (۱۰ سوال).

نمره‌گذاری پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت پنج زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است. همچنین سوالاتی که دارای نمره‌گذاری معکوس هستند نیز در این فایل مشخص شده‌اند.

خرید و دانلود پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه منبع کنترل والدینی کمپیز و همکاران (PLOC)

۴- روایی و پایایی با رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری منبع کنترل

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

2 پاسخ
 1. لیلا
  لیلا گفته:

  سلام دنبال یه پرسشنامه ۱۳ سوالی می گردم برای متغیر کنترل والدینی

  پاسخ
  • مدیر آموزش
   مدیر آموزش گفته:

   سلام خدمت شما
   متاسفانه ما نداریم. جستجوی خود را به انگلیسی انجام دهید. با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *