پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

سلیگمن و همکارانش یک تعریف نسبتاً پذیرفته شده از روان‌شناسی مثبت‌گرا ارایه داده‌اند. از نظر آن‌ها، روان‌شناسی مثبت‌گرا مطالعه علمی تجربیات مثبت، صفات فردی مثبت و نهادهایی است که رشد این تجربیات و صفات را تسهیل می‌کنند. روان‌شناسی مثبت‌گرا به عنوان یک شاخه مستقل از روان‌شناسی تاریخچه کوتاهی دارد. قبل از جنگ‌جهانی دوم روان‌شناسی آمریکا سه هدف عمده را دنبال می¬کرد: درمان بیماری‌های روانی، کمک به مردم برای داشتن یک زندگی مثمرثمر و ارضاء کننده، و در نهایت کشف کردن و پرورش دادن استعدادهای برتر. این تمرکز اولیه بر روری روان‌شناسی مثبت‌گرا در کارهای افرادی چون مطالعات ترمن بر روی نبوغ و شادکامی زناشویی، نوشته‌های واتسون درباره فرزندپروری مؤثر، و کارهای یونگ بر روی جستجو معنا در زندگی دیده می‌شود. اما درست پس از جنگ جهانی دوم دو رویداد که هر دو اقتصادی بودند، چهره روان‌شناسی را تغییر داد. در سال ۱۹۴۶ اداره امور کهنه سربازان  تشکیل شد و هزاران روان‌شناس دریافتند که می‌توانند با درمان بیماری‌های روانی، برای خود زندگی دست و پا کنند. در سال ۱۹۴۷ نیز موسسه ملی سلامت روان  (که به رغم اهدافش، همیشه بر پایه مدل بیماری بوده است و بهتر است که به موسسه ملی بیماری روانی تغییرنام دهد) پدید آمد و افراد دانشگاهی دریافتند که اگر بر روی آسیب‌شناسی پژوهش کنند، می‌توانند بودجه پژوهشی دریافت کنند. در سال ۲۰۰۰ انجمن روان‌شناسی آمریکا یک شماره از مجله امریکن سایکولوژیست را به روان‌شناسی مثبت‌گرا اختصاص داد که به “شماره هزاره” معروف شد و به این ترتیب روان‌شناسی مثبت‌گرا رسماً معرفی شد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI) در سال ۲۰۰۸ توسط رشید با نام پرسشنامه روان‌درمانی مثبت به منظور سنجش میزان شادکامی افراد بر اساس نظریه شادکامی و شکوفایی سلیگمن تهیه شده است. این پرسشنامه دارای ۲۱ عبارت است و از سه زیرمقیاس زندگی خوشایند، زندگی متعهدانه و زندگی معنادار تشکیل شده است.

 

نمره‌گذاری پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، در نهایت سه زیر مقیاس نیز قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه ویژگی‌ های روانشناسی مثبت (PPI)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری روانشناسی مثبت

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

6 پاسخ
 1. مهرگان
  مهرگان گفته:

  با سلام وخسته نباشید
  آیا پرسشنامه های مربوط به روانشناسی مثبت دارای پایایی و روایی هستن؟

  پاسخ
  • مدیر پژوهش
   مدیر پژوهش گفته:

   با سلام
   بله روایی و پایایی ایرانی و خارجی ذکر شده است.

   پاسخ
 2. یعقوب
  یعقوب گفته:

  سلام لطفا بیان فرمایید پرسشنامه ویژگی های روانشناسی مثبت برای کدام گروه سنی می باشد ؟

  پاسخ
  • مدیر پژوهش
   مدیر پژوهش گفته:

   با سلام
   پرسشنامه ویژگی های روانشناسی مثبت برای رده سنی بزرگسالان مناسب است.

   پاسخ
 3. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام ببخشید ایا سازه ای در روانشناسی هست که پرسشنامه نداشته باشد؟

  پاسخ
  • مدیر پژوهش
   مدیر پژوهش گفته:

   واژه سازه به یک موجود چندبعدی اشاره دارد که قابل اندازه گیری است. بنابراین، تمامی سازه ها قابل اندازه گیری هستند. برعکس مفاهیم که قابلیت اندازه گیری ندارند مانند هشیاری و ناهشیاری در نظریه فروید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *