پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

کیفیت زندگی از واژه‌هایی است که تعریف مشخص و یکسانی ندارد؛ اگرچه مردم به شکل غریزی معنای آن را به راحتی درک می‌کنند، لیکن همان‌گونه که اشاره گردید این مفهوم برای آن‌ها یکسان نیست. اغلب صاحب‌نظران در این زمینه توافق دارند که کیفیت زندگی، حقایق مثبت و منفی زندگی را در کنار یکدیگر در نظر می‌گیرد و چند بعد دارد. اغلب دانشمندان  توافق دارند که مفهوم کیفیت زندگی همواره ۵ بعد زیر را در بردارد: بعد فیزیکی، روانی، اجتماعی، روحی و علایم مربوط به بیماری یا تغییرات مربوط به درمان. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

پرسشنامه ۱۲ سوالی کیفیت زندگی، فرم کوتاه‌تر شده پرسشنامه کیفیت زندگی ۳۶ سوالی است که به طور گسترده‌ای در مطالعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسخه ۱۲ سوالی کیفیت زندگی در سال ۱۹۹۶ توسط وار، کاسینسکی و کلر  طراحی شد. این پرسش‌نامه دارای ۸ زیرمقیاس است. با توجه به تعداد کم گویه‌ها اغلب نمره کلی فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرسشنامه حاضر کیفیت زندگی را از نظر درک کلی از سلامتی خود، عملکرد فیزیکی، سلامت جسمانی، مشکلات هیجانی، درد جسمانی، عملکرد اجتماعی، نشاط و انرژی حیاتی و سلامت روان مورد بررسی قرار می‌دهد.

نمره گذاری پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

با توجه به کمبود منابع علمی درباره این پرسشنامه، همکاران ما با استفاده از آخرین‌ پژوهش‌های مرتبط با پرسشنامه اقدام به گردآوری پایه‌های نظری، مشخصات روانسنجی و نمره گذاری پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12) نموده‌اند. در فایل ارائه شده نحوه نمره‌گذاری، محاسبه نمرات وارونه، و به دست آوردن زیرمقیاس‌ها آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

 ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

 ۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

 ۳- پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس معتبر

 ۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

 ۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه کیفیت زندگی ۱۲ سوالی (SF-12)

 ۶- معرفی کامل سازه کیفیت زندگی

 ۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *