مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS)

در دیدگاه معاصر، خودپنداره یک طرحوارۀ شناختی تلقی می‌گردد. در واقع، خودپنداره هر فرد اقدامی است به منظور ساخت یک طرحواره برای سازماندهی ادراکات، احساسات و نگرش‌هایی که آن فرد در مورد خود دارد. برخی از محققان خودپنداره را شامل دو بخش خودپندارۀ علمی و خودپندارۀ غیرعلمی می‌دانند. به اعتقاد آن‌ها، خودپندارۀ عمومی هر شخص از مفاهیم ویژۀ متعددی تشکیل شده است که شامل خودپندارۀ علمی، خودپندارۀ انگلیسی و خودپندارۀ ریاضی می‌باشد. خودپندارۀ غیر علمی نیز متشکل از خودپنداره‌های مجزا و ویژه‌تری است مانند خودپندارۀ توانایی فیزیکی، ظاهر فیزیکی و ارتباط با همسالان. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS)

مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS) توسط پیرز و هریس در سال ۱۹۶۹ تهیه شده است و معادل انگلیسی آن Children’s Self-Concept Scale می‌باشد. این مقیاس جهت سنجش میزان خودپنداره کودکان و نوجوانان طرح‌ریزی شده است و در جهت نگرش و احساس فرد نسبت به خودش، خلاصه می‌شود. به بیان دیگر، خودپنداره‌ای که در این مقیاس سنجش می‌شود، به عنوان مجموعه نسبتاً ثابت نگرش فرد نسبت به خود، تعریف شده است. این پرسشنامه شامل ۸۰ سوال است که سوالات پرسشنامه به صورت گزارش شخصی درباره اینکه کودکان و نوجوانان درباره خودشان چه احساسی دارند، طرح‌ریزی شده‌اند. هر عبارت پرسشنامه به صورت دو بخشی بلی یا خیر طرح‌یزی شده است. این مقیاس ۶ بعد دارد که عبارتند از: ۱- رفتار؛ ۲- وضعیت مدرسه و وضعیت شناختی و ذهنی؛ ۳- ظاهر و ویژگی فیزیکی؛ ۴- اضطراب؛ ۵- جامعه پسندی (محبوبیت)؛ ۶- شادی و رضایت‌مندی.

نمره گذاری مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS)

در فایل آماده شده توسط موسسه ایران تحقیق، نمره‌گذاری کامل مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS) آماده شده است که عبارت است از: نمره زیرمقیاس‌ها، نمره برش، نمره کل و سایر توضیحات مربوط به نمره گذاری.

خرید و دانلود مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS)

شما می‌توانید با خرید و دانلود مقیاس خود پنداره کودکان پیرز و هریس (CSCS) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل به همراه نمره گذاری کامل

۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- روایی و پایایی ایرانی با رفرنس‌ معتبر ایرانی

۴- پایه‌های نظری خودپنداره

۵- تاریخچه ساخت پرسشنامه خودپنداره کودکان

۶- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *