پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

گاردنر در سال ۱۹۸۳ نظریه هوش چندگانه را مطرح کرد. این نظریه مفهوم قدیمی از هوشبهر یا IQ را زیر سوال برد. در این نظریه اعتقاد بر این است که هر فرد ظرفیت چندین نوع هوش را دارد. بنابراین بر طبق نظر گاردنر ۹ نوع مختلف هوش وجود دارد و پایین بودن یک نوع هوش لزوماً به معنی پایین بودن هوش در سایر جنبه‌ها نیست. ۹ هوشی که گاردنر معرفی کرد عبارتند از: هوش کلامی-زبانی، هوش منطقی-ریاضی، هوش فضایی، هوش موسیقیایی، هوش بدنی-جنبشی، هوش بین فردی، هوش درون فردی، هوش طبیعت‌گرا، و هوش هستی‌شناسی. ابزارهای مختلفی برای سنجش هوش چندگانه وجود دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII) است. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

والتر مک کنزی  بر اساس نظریه هوش‌های چندگانه گاردنر در سال ۱۹۹۹ اقدام به ساخت پرسشنامه هوش چندگانه  کرد. این پرسشنامه ۹ بعد هوش چندگانه را می‌سنجد. برای سنجش هر بعد هوش چندگانه، ۱۰ عبارت وجود دارد و فرد باید با خواندن آن‌ها بگوید که آیا آن ویژگی درباره او درست است یا خیر. در نهایت نمره ۹ بعد از هوش فرد به دست می‌آید.

نمره گذاری پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق، برای اولین بار در ایران پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII) را با نمره گذاری کامل آماده کرده‌اند. در فایل ارائه شده پس از به دست آوردن نمره هر عبارت، ۹ زیرمقیاس قابل محاسبه است.

خرید و دانلود پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII) از مزایای این خرید استنفاده نمایید که عبارتند از:

 ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

 ۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

 ۳- پایایی خارجی با رفرنس معتبر

 ۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

 ۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه هوش های چندگانه والتر مک کنزی (MII)

 ۶- معرفی کامل هوش چندگانه

 ۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

1 پاسخ
  1. شهروز
    شهروز گفته:

    با سلام. قبل از پرداخت هزینه و دانلود فایل این پرسشنامه لطفا دو سه تا از سوالهای این پرسشنامه را برای بنده ارسال فرمایید تا در صورت کارایی این فایل را خریداری کنم
    بسیار سپاسگزارم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *