دانلود پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

اختلال هراس اجتماعی (social anxiety disorder) که در زبان فارسی به اختلال اضطراب اجتماعی یا اضطراب جمع نیز ترجمه شده است یکی از اختلالات اضطرابی محسوب می‌شود. این اختلال یکی از ناتوان کننده ترین اختلالات روانشناختی است که سبب مختل شدن شدید کارکرد اجتماعی فرد مبتلا می‌شود. در این اختلال قرار گرفتن فرد در موقعیت‌های اجتماعی سبب بروز علایم اضطراب از جمله تعریق، تپش قلب، گر گرفتگی، لرزش، خشکی حلق و دهان و .. می‌گردد. پرسشنامه‌های بسیاری برای سنجش هراس اجتماعی تدوین شده‌اند که یکی از معروف‌ترین آن‌‌ها پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI) است.

معرفی پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

این پرسشنامه در سال ۲۰۰۰ توسط کانور و همکارانش به منظور ارزیابی اضطراب اجتماعی طراحی شد. پرسشنامه مذکور سه حیطه بالینی هراس اجتماعی یعنی ترس، اجتناب و علایم فیزیولوژیکی این اختلال را می‌سنجد. از مزیت‌های این پرسشنامه کوتاه بودن و سادگی نمره‌گذاری آن است که سبب می‌شود بتوان از آن به سهولت و بر روی جمعیت‌های بزرگ همانند دانشجویان استفاده کرد. یکی از موارد استفاده این پرسشنامه آزمودن پاسخ به درمان در مبتلایان به اختلال اضطراب اجتماعی است.

نمره گذاری پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI) یک مقیاس خودسنجی شامل ۱۷ ماده است و از سه زیرمقیاس ترس، اجتناب و ناراحتی فیزیولوژیک تشکیل شده است. هر ماده این پرسشنامه بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه‌ای نمره‌گذاری می‌شود. نمره گذاری کامل پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI) توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است و شما پس از به دست آوردن نمرات هر ماده قادر به محاسبه سه زیرمقیاس زیر برای این پرسشنامه هستید:

ترس

اجتناب

ناراحتی فیزیولوژیک

همچنین با استفاده از دستوالعمل آماده شده، می‌توانید نمره کل به دست آمده را تفسیر و اضطراب اجتماعی فرد را از نرمال تا بسیار شدید طبقه‌بندی نمایید.

خرید و دانلود پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل

۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- روایی و پایایی کامل با رفرنس‌ معتبر

۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

۵- پایه‌های نظری اضطراب اجتماعی

۶- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه هراس اجتماعی کانور (SPI)

۷- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *