پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

تصویر ذهنی از بدن را می‌توان به عنوان تجربه فرد از خود فیزیکی تعریف کرد. از نظر تامسون تصویر ذهنی از بدن دارای سه بعد است: بعد ادراکی که مربوط به ادراک فرد از ظاهر فیزیکی خود است و شامل ارزیابی از وزن، اندازه و شکل بدن است. بعد ذهنی (شناختی، عاطفی) که مربوط به جنبه‌هایی مانند رضایت و یا نگرانی و اضطراب نسبت به ظاهر است و بعد رفتاری که اشاره به اجتناب از برخی از شرایط است که باعث قرار گرفتن در معرض  دید است که باعث اضطراب و ناراحتی می‌شود. درمان تصویر بدنی مختل با دیدگاه‌های متفاوتی انجام شده است. دیدگاه شناختی ـ رفتاری در مورد تصویر ذهنی بدن و تاثیر منفی آن در زندگی مردم، تمرکز مداخلات خود را تجزیه و تحلیل درستی ارزیابی منفی از بدن و اعتقادات غیرمنطقی در مورد اهمیت و معنای ظاهر فیزیکی، تغییر دادن آنها به افکار و احساسات مثبت‌تر یا دقیق‌تر و ترویج رفتارهای انطباقی قرار داده است. رویکرد پذیرش و عمل یک رفتار درمانی موج سوم است که آشکارا بر تغییر شکل، محتوا یا فراوانی آنها تاکید می‌کند. در مورد اختلال ادراک تصویر بدنی، ACT عدم انعطاف‌پذیری روانی مربوط به ظاهر فیزیکی را که شامل الگوهای شناختی سخت (یعنی کنترل) و الگوهای رفتاری سخت (به عنوان مثال اجتناب) را به عنوان فرآیند مشکل‌ساز در نظر می‌گیرد. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

پرسشنامه انعطاف‌پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ) را ساندوز و همکاران در سال ۲۰۱۳ طراحی نمودند. فرم نخستین این پرسشنامه شامل ۴۶ سوال بود که از سه نسخه موجود در پرسشنامه پذیرش و عمل اقتباس شده بود. بعداً، طراحان اصلی پرسشنامه اقدام به بازنویسی سوالات پرسشنامه کردند وتنها ۱۲ سوالی که مرتبط با تصویر بدنی بود، حفظ شد.  

نمره‌گذاری پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی نمره‌گذاری کامل پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره‌گذاری هر عبارت، نحوه بدست آوردن نمره کلی و تفسیر آن ارایه شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۳- نمره گذاری کامل پرسشنامه انعطاف پذیری تصور ذهنی از بدن (BI-AAQ)

۴- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با ده‌ها رفرنس معتبر

۵- پایه‌های نظری تصویر بدنی

۶- پاسخگویی سریع به سوالات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *