پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI)

دانلود پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI)

معرفی پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI)

عزت نفس را می‌توان میزان ارزشی دانست که هر فرد برای خودش قائل است. در کل می‌توان گفت که عزت نفس ۵ حیطه دارد که عبارتند از: اجتماعی، تحصیلی، خانوادگی، بدنی و جامع. افراد آشنا با پژوهش‌های روانشناسی، همواره از حجم بالای پژوهش‌هایی که در رابطه با عزت نفس انجام گرفته و می‌گیرد ابراز تعجب می‌کنند. دلیل اهمیت بسیار بالای این سازه در روانشناسی این است که برخی از نظریه پردازان همانند شیرالدی (Schiraldi) مزایای داشتن عزت نفس بالا را بی‌شمار می‌دانند.  به همین دلیل است که ابزارهای بسیار زیاد و معروفی برای سنجش عزت نفس ساخته شده است که از جمله آن‌ها پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است که در مطالب قبلی معرفی گردید.

پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI) حاصل کوشش‌های آیزنک برای بررسی شخصیت است و سوالات آن برگرفته از سوالات نااستواری هیجانی پرسشنامه شخصیت آیزنک است. این پرسشنامه دارای ۳۰ سوال است که آزمودنی باید برای هر یک از سوالات پاسخ بلی، خیر یا نمی‌دانم را علامت بزند. البته در دستوالعمل پرسشنامه از فرد خواسته می‌شود که تا حد امکان پاسخ نمی‌دانم را انتخاب نکند. هر چه نمره فرد در این پرسشنامه بیشتر باشد عزت نفس بیشتری دارد.

نمره گذاری پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI)

نمره گذاری پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI) به صورت کامل توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است. شما می‌توانید با استفاده از فایل ارائه شده در زیر علاوه بر نمره‌گذاری کامل، به تاریخچه این پرسشنامه و روایی و پایایی آن نیز دسترسی داشته باشید.

خرید و دانلود پرسشنامه عزت نفس آیزنک (ESI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه عزت نفس آیزنک که در قالب یک فایل pdf توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است، از مزایای زیر استفاده نمایید:

۱- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

۲-  پایایی و روایی ایرانی با رفرنس‌های معتبر ایرانی

۳- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه

۴- پایه‌های نظری و تاریخچه ساخت پرسشنامه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

2 پاسخ
  • مدیر آموزش
   مدیر آموزش گفته:

   سلام. کافیه پسورد دانلود یعنی http://www.irantahgig.ir رو کپی کنید و در کادر خالی وارد کنید. سپس روی لینک دانلود که توی کادر آبی رنگ هست کلیک کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *