نقل قول هایی از وینستون چرچیل

نقل قول هایی از وینستون چرچیل

نقل قول هایی از وینستون چرچیل

زندگی نامه و جملات بزرگان همواره مورد توجه مردم قرار گرفته‌اند. بیشتر افراد دوست دارند بدانند که افراد بزرگ و موفق چگونه فکر و رفتار می‌کرده‌اند و دیدگاه آن‌ها نسبت به دنیا چگونه بوده است. یکی از افراد مشهور در این زمینه وینستون چرچیل است. بدون توجه به درست یا غلط بودن تصمیمات و کارهای چرچیل، همه بر سر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن باهوشی و زیرکی تمام نشدنی چرچیل است.

وینستون چرچیل در سال ۱۸۷۴ به دنیا آمد و در سال ۱۹۶۵ درگذشت. اگرچه همه او را به عنوان یک سیاستمدار بزرگ می‌شناسند اما شاید برای شما جالب باشد که او در سال ۱۹۵۳ جایزه نوبل ادبیات را به خاطر نوشته‌هایش دریافت کرد. شهرت اصلی چرچیل به خاطر رهبری بریتانیا در بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ یعنی در طول جنگ جهانی دوم است. البته چرچیل بار دیگر در سال ۱۹۵۱ نخست وزیر بریتانیا شد و تا سال ۱۹۵۵ در این سمت بود. در سال ۱۹۴۹ مجله تایم چرچیل را به عنوان بزرگترین مرد نیمه اول قرن بیستم انتخاب کرد. در زیر به برخی از جالب‌ترین سخنان چرچیل اشاره شده است.

نقل قول هایی از وینستون چرچیل

 

۱- من خوک‌ها را دوست دارم. گربه‌ها با نگاهشان شما را از رو می‌برند؛ سگ‌ها دنبال شما راه می‌افتند؛ اما خوک‌ها با شما صادق هستند.

۲- تاریخ با چراغ کم‌سوی خود در مسیر گذشته تلوتلو می‌خورد، سعی می‌کند که صحنه‌هایش را بازسازی کند و صداهایش را احیاءکند و با نور کم خود، شوق روزهای قبل خود را بازگرداند.

۳- اگر ایدۀ مهمی در سر دارید آن را زیرکانه و نامحسوس امتحان نکنید. مانند یک تیرکوب باشید. با ارادۀ سترگ و از موضع قدرت آن را بارها و بارها مطرح کنید.

۴- من یک فرد خوش‌بین هستم و فکر نکنم اگر جز این باشم حال و روز ام بهتر از این باشد.

نقل قول هایی از وینستون چرچیل

۵- هرگز تسلیم نشوید، هرگز، هرگز، هرگز. در هیچ چیزی، بزرگ یا کوچک، عمده یا جزئی، هرگز تسلیم نشوید تا اینکه یک زمانی به آن افتخار کنید و حس خوبی داشته باشید.

۶- این یک اشتباه است که به آینده‌ای بسیار دور نگاه کنیم و فقط منتظر سرنوشتی باشیم که بتوان آن را مدیریت کرد.

۷- در طول زندگی‌ام، اغلب مجبور بوده‌ام کلماتم را بخورم، و باید اعتراف کنم که همیشه آن را یک غذای سالم و بی‌خطر یافته‌ام.

۸- فرد بدبین در هر فرصتی سختی می‌بیند، فرد خوش‌بین در هر سختی فرصتی می‌بیند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *