پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

منظور از انگیزه پیشرفت یا انگیزه موفقیت میل یا اشتیاق برای کسب موفقیت و شرکت در فعالیت­‌هایی است که موفقیت در آن‌­ها به کوشش و توانایی شخصی وابسته است. افراد با انگیزه پیشرفت بالا برای حل مشکلات و رسیدن به موفقیت بسیار کوشا هستند. حتی پس از آن­‌که در انجام کاری شکست خوردند، از آن دست نمی­‌کشند و تا رسیدن به موفقیت به کوشش ادامه می‌­دهند. دانش­‌آموزان دارای انگیزه پیشرفت بالا، همواره می­‌خواهند موفق شوند و انتظار آن را می­‌کشند و وقتی که شکست می­‌خورند کوشش­‌های خود را دو برابر می‌­کنند و به فعالیت ادامه می‌­دهند. با وب سایت دانلود پرسشنامه ایران تحقیق همراه باشید.

معرفی پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) توسط هوبرت هرمنس در سال ۱۹۷۰ ساخته شده و شامل ۲۹ ماده است و به صورت ۴ گزینه­‌ای پاسخ داده می­‌شود و دامنه تغییرات نمرات از ۲۹ تا ۱۱۶ است. نمره بالاتر در آزمون، انگیزه پیشرفت بالاتر را نشان­ می‌­دهد. هرمنس برای نوشتن سؤالات پرسشنامه انگیزه پیشرفت، ده ویژگی را که افراد دارای انگیزش پیشرفت بالا را از افراد با انگیزش پیشرفت پایین متمایز می­‌کند و از بررسی تحقیقات قبلی بدست آورده است، به عنوان مبنا و راهنما برای انتخاب سؤالات برگزیده است. ابتدا وی ۹۲ سؤال را برای پرسشنامه تهیه کرد و در نهایت بر اساس میزان ضریب همبستگی که بین هر سؤال با رفتار پیشرفت­مندانه بدست آورد، ۲۹ سؤال چندگزینه­‌ای را به‌­عنوان پرسشنامه نهایی انگیزش پیشرفت انتخاب کرد.

نمره گذاری پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده‌سازی پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) با نمره گذاری کامل کرده‌اند. همچنین علاوه بر نمره‌گذاری، روایی و پایایی و سایر مشخصات پرسشنامه نیز در فایل زیر آمده است.

خرید و دانلود پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل

۲- نمره گذاری کامل پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

۳- روایی و پایایی ایرانی و خارجی با رفرنس‌های معتبر

۴- پایه‌های نظری متغیر انگیزه پیشرفت

۵- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه انگیزه پیشرفت هرمنس (AMT)

۶- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو و آماده استفاده

۷- پاسخگویی سریع به سوالات شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *