دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI)

توجه: این پرسشنامه فرم جدیدتری با نام پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHQ) نیز دارد (اینجا را ببینید).

معرفی پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI)

شادکامی حالتی است که سه ویژگی دارد: فراوانی و درجه عاطفه مثبت، میانگین سطوح رضایتمندی در طول یک دوره، و فقدان احساسات منفی همانند افسردگی. با توجه به این تعریف تاکنون ابزارهای بسیاری برای سنجش افسردگی ساخته شده است که بدون تردید معروف‌ترین آن‌ها پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI) است که معادل انگلیسی آن Oxford Happiness Inventory است.

این پرسشنامه در سال ۱۹۸۹ توسط آرجیل، مارتین و کراسلند ساخته شد. شیوه ساخت آن به این گونه بود که این پژوهشگران از طریق رایزنی با آرون تی بک، جملات مقیاس افسردگی بک را وارونه کردند و ۲۱ گویه به دست آمد. سپس ۱۱ ماده به این ۲۱ ماده افزوده شد و در نهایت با بررسی‌های نهایی مقیاس ۲۹ گویه‌‌ای پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI) پدید آمد. همچنین در سال‌های بعد این پرسشنامه تغییراتی یافت و با نام oxford happiness questionnaire یا با اختصار OHQ منتشر شد اما در اینجا فرم اول یعنی OHI آماده شده است.

نمره گذاری پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI)

نمره گذاری این پرسشنامه به همراه روایی و پایایی ایرانی و همچنین تاریخچه ساخت پرسشنامه و پایه‌های نظری آن به صورت کامل توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است. در این پرسشنامه با جمع بستن نمرات مربوط به هر سوال نمره کل به دست خواهد آمد که نمره بالاتر به معنی داشتن شادکامی بیشتر است.

خرید و دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI)

شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHI) که در یک فایل pdf توسط همکاران ما در بخش روانشناسی موسسه ایران تحقیق آماده شده است از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران

۲- دریافت فایل pdf پرسشنامه بدون آرم یا لوگو

۳- روایی و پایایی کامل با رفرنس‌های معتبر ایرانی و خارجی

۴- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه

۵- پایه‌های نظری شادکامی

۶- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه

۷- پاسخگویی سریع به سوالات پس از خرید

توجه: این پرسشنامه فرم جدیدتری با نام پرسشنامه شادکامی آکسفورد (OHQ) نیز دارد (اینجا را ببینید).

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *