رصد رایگان عملکرد پژوهشی خودتان

چگونه عملکرد پژوهشی خودتان را رصد کنید؟

قطعاً تمام افرادی که در حیطه‌های مختلف پژوهشی فعالیت دارند دوست دارند کارنامه پژوهشی خود را رصد نمایند و سطح عملکرد خود را در طول زمان پیگیری نمایند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد دسترسی رایگان به منابعی مانند اسکوپوس ندارند در اینجا ابزاری رایگان را به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از گوگل اسکولار برای رصد رایگان عملکرد پژوهشی

گوگل اسکولار یک موتور جستجوی بسیار قوی است که در سال ۲۰۰۴ از طرف شرکت گوگل راه اندازی شد. هدف اصلی از ارائه خدمات گوگل اسکولار این بود که امکان جستجوی رایگان در بین مقالات و رکوردهای علمی برای محققان فراهم شود. در سال ۲۰۱۱ گوگل اسکولار امکانات جدیدی را در اختیار محققان قرار داد که از جمله آنها امکان رصد رایگان عملکرد پژوهشی خودتان است.

اطلاعاتی که در این بخش به شما ارئه می‌شود شامل مواردی از جمله روند رشد استناد به آثار علمی، شاخص h، تعداد کل مقالات و استنادها، و لیست همکاران پژوهشی است. همچین شما می‌توانید با انتخاب حوزه تخصصی خود رتبه‌تان را در بین همکاران خود بر اساس تعداد کل استناد مشاهده نمایید.

آموزش رصد عملکرد پژوهشی با استفاده از از گوگل اسکولار

برای استفاده از این امکانات گوگل شما باید ابتدا یک پروفایل یا جیمیل در گوگل بسازید. در مرحله بعد به آدرس scholar.google.com بروید. بر روی گزینه my citations کلیک کنید.

گوگل اسکولار

در اینجا شما باید مرحله به مرحله اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق بنویسید. در ذکر نام خود باید حتماً از نامی استفاده کنید که در مقالات خود آن را ذکر کرده‌اید. پس از اتمام این فرایند کارنامه علمی شما قابل رویت خواهد بود. در زیر نمونه‌ای از پروفایل پژوهشی را مشاهده می‌کنید.

گوگل اسکولار

گوگل اسکولار

2 پاسخ
  1. علیرضا
    علیرضا گفته:

    در بین موسسات انجام پایان نامه شما بهترین هستید. واقعا از پیگیری کارهای من که باعص شد انقد زد به نتیجه برسه ممنونم
    از آموزش هاتونم خیلی خیلی ممنون واقعا داریم تو بحث پژوهشی حسابی ازتون یاد می گیریم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *