دانلود پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

معرفی پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

صاحبنظران حیطه روانشناسی سازمانی و مشاوره شغلی رضایت شغلی را کنشی از هماهنگی بین نیازها و ارزش‌های حرفه‌ای فرد و نظام تقویت کننده کار دانسته‌اند. برخی نیز رضایت شغلی را تفاوت بین آنچه فرد داراست در برابر آنچه خواستار آن است تعریف می‌کنند. در این راستا همواره یکی از دغدغه‌های متخصصان این حوزه نحوه سنجش رضایت شغلی و در نهایت ارتقای آن بوده است.

پرسشنامه رضایت شغلی (JDI) که گاهاً پرسشنامه خشنودی شغلی نیز نامیده می‌شود در اصل یک شاخص توصیفی شغل (Job Descriptive Index) است اما برای سنجش رضایت شغلی نیز به کار می‌رود. این پرسشنامه در سال ۱۹۶۹ توسط اسمیت، کندال و هیولین ساخته شد و در بیش از ۱۰۰۰ موسسه و شرکت برجسته استفاده می‌شود. پرسشنامه رضایت شغلی (JDI) شش جنبه از کار و رضایت شغلی را می‌سنجد: ماهیت کار، سرپرستی، ترفیع و ارتقاء، حقوق، همکاران و شرایط محیط کار. در ایران نسخه‌های متعددی از این پرسشنامه وجود دارد که گاهاً سبب سردرگمی پژوهشگران شده است. همچنین قابل ذکر است که در فرم ایرانی این پرسشنامه که توسط دکتر شکرکن و همکارانش تهیه شده است تغییراتی در نمره گذاری آن ایجاد شده است.

نمره گذاری پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

این پرسشنامه دارای ۷۰ گویه و ۶ زیرمقیاس است. نمره گذاری این پرسشنامه به طور کامل در فایل ارائه شده در لینک دانلود قرار داده شده است.

خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

با خرید و دانلود پرسشنامه رضایت شغلی که در قالب یک فایل ورد توسط همکاران ما در موسسه ایران تحقیق آماده شده است از مزایای این خرید استفاده خواهید کرد که عبارتند از:

۱- نمره گذاری کامل پرسشنامه به همراه نمره گذاری زیرمقیاس‌ها

۲- دریافت فایل ورد پرسشنامه بدون هیچگونه آرم یا لوگو

۳- تاریخچه پرسشنامه

۴- ارائه رفرنس‌های مرتبط با روایی و پایایی پرسشنامه

۵- پاسخگویی سریع به سوالات شما پس از خرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *